Rossz jegy a négyes?

Figyelt kérdés
Próbálok nagyon tanulni ebben az évben de már több négyest is kaptam. Tizedikes vagyok, és épp most osztottak ki egy négyes témazárót. Nem érdekelne annyira de tényleg tanultam. Ráadásul érettségi tárgy. Igazából karrierem szempontából nem fog számítani, de eléggé el vagyok kenődve

ma 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

A jegy csak jelzés, hogy nem tanultál eleget. Ha úgy érzed, sokat tanultál, akkor lehet a tanulási technikád nem hatékony. Nézz utána valódi, tudományosan alátámasztott tanulási technikáknak, ne csak pletykáknak higyj, hogy mi is a jó módszer, mert sok a tévhit.


Ne légy elkenődve, már most is sok jó lépést megtettél. Energiát fektettél bele, tanultál. És még mások véleményének is utánamentél.

ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A négyes megnevezése jó, akkor hogyan lenne rossz?


Az, hogy mennyire jó, függ az embertől és az egyéni képességektől is. Annak, aki tanulás nélkül simán ötös dolgozatot ír, a négyes rossznak számíthat. Viszont annak, aki nem tanul könnyen, nem száll fejébe a tudás azonnal, de mindent megtett, amit csak tudott, a négyes igenis jónak számít.


Amúgy is egy jegy csak az akkori állapotodat tükrözi. A jövőben soha senkit nem fog érdekelni milyen jegyet kaptál x dolgozatra.

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es definíció szerint a "jó" jegy, tehát nem, semmiképp sem minősül "rossz" jegynek. Pláne egy olyan tárgyból, ami továbbtanulás szempontjából nem releváns.

Ha nem duplázod a pontjaidat, az, hogy 11. vagy 12. év végén 4-es vagy 5-ös leszel egy amúgy nem releváns érettségi tárgyból, egészen pontosan 2 darab pontot ér a teljes 500-ból (ha nyelvtanról vagy irodalomról van szó, akkor 1-et). A tizedikes jegy pedig egyik kötelező érettségi tárgyból sem számít. Ha meg ráfekszel arra a két tárgyra, amiből érettségizel, és duplázol, akkor meg nullát.

Én konkrétan lesz_rnám. Ha csak nem valami nagyon sznob külföldi elit egyetemre mész, ahol azt is megkérdezik, hogy miért került be egy ötösalá a többi ötös közé, akkor semmi jelentősége.

Foglalkozz azokkal a tárgyakkal, amik kellenek a továbbtanulás szempontjából, ha mellette van energiád egy nem releváns tárgyat 4-es szinten tartani, akkor jó, ha nem, tulajdonképpen akkor is.

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 IgaziÚriember ***** válasza:
0%

"Igazából karrierem szempontából nem fog számítani, de eléggé el vagyok kenődve"


Ez nagy tévedés. Nem maga a jegy fog egzakt módon számítani, hanem az, hogy tanulás ellenére is csak egy négyest voltál képes elérni, ráadásul 10. osztályban. Ez egyértelműen determinálja, hogy a képességeiddel problémák vannak, egy nehezebb egyetemi szakot vélhetően nem is leszel képes elvégezni. Ha nem tanulsz és úgy kapsz rossz jegyet az teljesen rendben van, viszont ha beletettél időt és energiát és úgy sültél be az már gond.

ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
57%
Eleve nevetséges hogy 1-5 osztályozzák a gyerekeket azt a hamis képet teremtve hogy annyit érnek amilyen jegyet kapnak. Mi van ha egy zseniális művészt azért nem veszik fel képzőművészeti suliba mert a matekon elhasal vagy egy potenciális fizikus zseninek nem sikerül bejutni az álom egyetemére mert nem megy neki a novellaelemzés. Elárulom hogy semmit nem jelentenek a jegyek, a kutyát se fogja érdekelni felnőttként hogy a suliban hányas lett a dogád. 2024-ben mindenkinek ott a zsebében a telefonja, végtelen tudással az internet által, a magolással csak annyit tanulsz meg hogy beseggelj felesleges dolgokat mert pl bioszból a csiga zsigerzacskója meg a giliszta bőrizomtömlője, földrajzból Elefántcsontpart feketekőszénlelőhelyei olyan fontos dolgok amik jobb is hogy kiszorították az adózást, jogi és polgári ismereteket vagy hogy hogyan kell egy egyszerű csekket befizetni. De legalább a fiatalságod elveszik amíg a könyvek felett rohadsz. Én kettes voltam mindig mindenből a sok házi és órai munka egyes miatt, ellógtam a sulit. Érettségire beesve mégis józan paraszti ésszel a térképből, fv táblából, szöveggyűjteményből, forrásokból olyan parádésat szerepeltem hogy azt a pontszámot duplázva felvettek az álomegyetememre, amit hasonlóan lazán toltam végig, jelenleg pedig kiberbiztonsági szakértőként nettó 7 számjegyű összegért dolgozok heti 1-2 napot és a suliban kitűnő tanulók az alkalmazottjaim mert arra tökéletesek hogy megbízhatóan, precízen elvégezzék a házit amit kapnak, szakképzett csicskák. Találékonyság, emberi kapcsolatok, csak ezek számítanak, nem a jegyek.
ma 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A négyes jó jegy.

Azt írod, hogy ebben az évben szorgalmasan tanulsz. Ez nagyon helyes. De ha ezt így külön kiemeled, lehetséges, hogy vannak lemaradásaid korábbról. Hiányozhatnak alapok a jelenlegi tananyaghoz.

Ne keseredj el, és semmiképp se add fel. Tanulj tovább szorgalmasan. Hidd el, be fog érni a munkád gyümölcse. Lehet, hogy nem azonnal, de be fog érni.

ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!