Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A négyes tényleg ennyire...

A négyes tényleg ennyire rossz jegy?

Figyelt kérdés

Tavaly egy db 4-esem volt, akkor voltam hatodikos, most hetedikes, és az új tantárgyak miatt valamint hogy minden nap 7 órám van nem tudok már úgy tanulni, ezért négyes vagyok mindenből...földrajzot kivéve, egyedül az van négyes alatt (3,6)...

Átlagom 4,4 , tavaly szerintem ilyen 4,8-4,9 lehetett, és a szüleim szerint sokat rontottam, nem fognak felvenni sehova, szakmunkásképzőbe nem adnak mert ahhoz bal**** vagyok, meg kétbalkezes. Ahova akartam menni az nekik nem tetszik (Kecskeméti Kandó), máshova meg még nem tudom...

Szóval ez a négyes tényleg olyan rossz jegy, hogy sehova nem fognak felvenni és csak rossz állásom lesz?



2018. jan. 2. 15:43
 1/6 anonim válasza:
100%
Ne hagyd, hogy elvegyék a kedved. Nem rossz jegy, nyugodj meg, fel fognak venni, csak ijesztgetnek.
2018. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak már minden este majdnem verve vagyok, hogy csak 4-eseim vannak, egyedül informatika és angol ami 4,8-4,9...
2018. jan. 2. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Elsősorban igen a jegyek is számítanak de ha az az iskola központi felvételit is kér akkor sokkal inkább az dominál a felvételinél nem a tanulmányi átlag. Nyugi általában mindenkit felvesznek ahova szeretné , inkább benn maradni a nehéz (kell a gyerek) lehet ez egy kicsit így morbid de ez általában így van.
2018. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a 4-es jó jegy és a 4,4 is teljesen jó átlag! ezért még messze nem lesznek gondjaid a gimánziumi felvéttellel (jó, kivéve talán ha ilyen apáczai, illyés gimikben gondolkozol)!:) arról nem is beszélve hogy vannak olyan természettani tárgyak ha jól emlékszem, ami nem is fog számítani a felvételibe (nekem ez életmentő volt:D). szóval ne aggódj a jegyeid miatt nem lesz probléma

viszont talán azzal lehetnek bajok hogy már hetedikben nehéznek érzed a sulit, egy rendes gimi általában mérföldekkel nehezebb az általánosnál, és ott majd ovinak fog tűnni az általános 7.

2018. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Utolsó: Most nekem a tavalyi évemhez képest nekem nehezebb, bár igazából azt sem tudom, milyen volt a tavalyi évem, mindenesetre család miatt ugyanilyen, ott is folyton azzal zaklattak, hogy nem lesz belőlem semmi. ._.

Egyébként szerintem lehet hogy ez az miatt van, mert anyám mindenből maximumot akar, ne hozzak négyeseket és az alatti jegyeket sem (mondjuk azokat nem is szoktam), neki csak az ötös jó...

Komolyan nem emlékszek olyan pillanatra amikor megdicsért volna egy négyesért vagy valami.

No mindegy, várom a további válaszokat 😁

2018. jan. 2. 17:22
 6/6 dq ***** válasza:

A 4 és az 5 között adott esetben nagyon nagy szakadék lehet. (nyilván lehet az is, hogy kevéssel csúszol le)


Azt kell megcélozni hogy mindent tudj, amit elmondtak, ez az 5-ös.


A jegyek viszont nem adnak reális képet a tudásodról. Ha az iskolád gyenge, akkor lehet hogy a te 4-es tudásod az átlag 3-as tudásnak felel meg.

2018. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!