Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felnőttképzés és az esti...

A felnőttképzés és az esti tagozat között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Felnőttképzésre miért jár árvasági ha esti tagozatra nem? Lényegében ugynaz a kettő. Nem értem.
ma 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Felnőttképzésre nem jár árvasági, csak tanulói jogvszonyra. Ha más információd van, oszd meg, egy ismerősömnek jól jönne.


A felnőttképzés egy jogviszony, ami felnőttképzési szerződéssel valósul meg. Lényege, hogy nem tb-jogviszony, tehát pl. ingyenes orvosi ellátásra nem jogosít, ahhoz mellette dolgozni kell, vagy fizetni megállapodás alapján az egészségbiztosítást.


Az esti tagozat pedig egy oktatásszervezési forma, amikor a tanórák délután-este vannak, ami megkönnyíti a munka melletti tanulást. Másik ilyen a levelező, ahol még kisebb az óraszám, nagyobb az önálló tanulás aránya.

ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Épp az, hogy felnőttképzésnél jár az árvasági, de sima esti tagozaton nem. Ma voltam bent a kormányhivatalban, ott mondták. Azt nem értem, hogy a kettő között mégis mi a fészkes fene a különbség, mert szerintem ugyanaz lényegében, ugyanúgy van jogviszonyod, ugyanúgy kell bejárni, ugyanazt tanítják. Nem értem, eléggé bosszantó.
ma 11:06
 3/15 A kérdező kommentje:
De amúgy ha van kérdésed, tedd fel nyugodtan, említetted, hogy egy ismerősödnek jól jönne.😁
ma 11:12
 4/15 anonim ***** válasza:

A kormányhivatal hülyeséget beszél - mióta nem fizetik rendesen a köztisztviselőket, hígul a szakma.

>De amúgy ha van kérdésed, tedd fel nyugodtan, említetted, hogy egy ismerősödnek jól jönne

-Most hogy mondtad rákerestem, és ez a lényeg:

"Iskolai tanulmányok címén azt a gyermeket is megilleti az árvaellátás, aki [...] huszonöt évesnél fiatalabb, és felnőttképzésben vesz részt, feltéve, hogy a felnőttképzés nem távoktatási formában folyik, és a képzés heti átlagos óraszáma eléri a hét órát."

Ez alapján a legtöbb esti tagozat belefér, mert a heti óraszám 12-14 körüli. Merthogy amúgy minden felnőttképzés, ami nem tanulói jogviszony, tehát zagyvaságokat beszélt a hivatalnok. Az iskola igazolja, hogy a heti átlagos óraszám eléri a hét kontakt órát, meg hogy fennáll a felnőttképzési jogviszony.

ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Iskolai tanulmányok címén azt a gyermeket is megilleti az árvaellátás, aki [...] huszonöt évesnél fiatalabb, és felnőttképzésben vesz részt, feltéve, hogy a felnőttképzés nem távoktatási formában folyik, és a képzés heti átlagos óraszáma eléri a hét órát."

Forrás: [link]

Tehát ha ennek megfele az oktatás (nem online van stb) akkor jár.

Estin azért nem jár, mert feltételezik hogy azért nem vagy nappali tagozatos, mert van mellette állásod.

ma 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 De az hol van leírva, hogy estin nem jár? Az esti az egy felnőttoktatási képzés, eléri a hét órát hetente, tehát jár.
ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem tényleg azt mondták, hogy estin nem jár de felnőttképzésen pedig igen. Nagyon nem értem ebben a logikát.
ma 12:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a törvény szövegét, sehol nem szerepel benne az "esti tagozat". Ha a törvényi definíció ráillik az estire (felnőttképés? igen, több mint 6 kontakt óra/hét? igen) akkor jár.
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek csináljam azt, hogy kitöltöm az ilyenkor kitöltendő papírt, hozzá csatolom az iskola látogatásít, felküldöm Pestre a nem tudom kikhez akik elbírálják aztán lesz ami lesz.
ma 12:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, de az iskola igazolja, hogy a képzésen heti hány kontakt óra van, ne csak a jogviszonyt.
ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!