Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek olyan tantárgy...

Érettségizhetek olyan tantárgyból amit hivatalosan nem tanulok?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy tavaly félévkor matematikából felmentettek ezért abból nem fogok érettségizni. Viszont kell egy másik tantárgyból, az ofő és a szüleim is azt mondták, hogy legyen ez a digitális kultúra de én máson gondolkodtam el. Mivel a francia nyelv családi örökségként közel áll hozzám és elég jól is beszélem. Valamint még kiegészítésként az angolon is elgondolkoztam, mind a kettőt emelt szinten. Viszont hivatalosan egyiket sem tanulom az iskolában. Ilyenkor mi a helyzet?

tegnap 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Osztályozó vizsgát kell tenned belőlük.
tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak abból érettségizhetsz, amit az iskolád ped. programja (technikumban képzési programja) lehetővé tesz, ezek jellemzően az azonos nevű tárgyak. Vagy mondjuk leírják, hogy Természetismeret érettségi tárgyból akkor, ha a Komplex Term.tud. és a Fizika követeleményeit teljesítette.

Más tárgyból akkor érettségizhetsz, ha másik iskolában, ahol van az adott tárgy, teljesíted az ottani tantervet (osztályozó viszgákkal), ott érettségizel az adott tárgyból, majd a törzylapkivonatot viszed a saját sulidba.

Ezért a "vendéglátó" suli nem kap egy vasat sem, viszont egy csomó meló meg szervezés meg kötöttség (pl. nagyon előre kell venni az érettségit, hogy ne ütközzön a saját sulidéval) van vele, emiatt nem szokták vállalni.

tegnap 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Angol nyilván van az iskolában, úgyhogy abból nem probléma az osztályozóvizsga. Francia van nálatok? Nem kiegészítés, mert az egyik nyelv a matek helyett lesz, a másik alapból kell.
tegnap 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!