Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudománynak tekinthető a...

Tudománynak tekinthető a matematika, ha bizonyos, hogy csak egy réteg tudja teljesen elsajátítani?

Figyelt kérdés

A matematikát én egy titkos (=ezoterikus) jelenségnek tekintem, amit csak egy réteg tud elsajátítani.

Nincs bizonyíték arra, hogy a matematikát bárki meg tudná tanulni, arra viszont van bizonyíték, hogy még magántanárnál is csak annyit sikerül belőle megtanulni, hogy az érettségin valaki "átcsússzon" belőle, vagyis elsajátítani ő sem fogja.

És arra is van bizonyíték, hogy a jó képességű embereknek nem, vagy csak alig kell ezt tanulni.


Mindent összevetve én inkább ezotériának tekintem a matematikát, ami csak a beavatottak (=született tehetségek) előtt tárul fel - szemben a művészetekkel, vagy a történelemmel, ami valódi tudománynak tekinthető.


Mit gondoltok?


ma 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Tudománynak tekinthető e az orvostudomány ha csak egy bizonyos réteg tudja elsajátítani? Ha te nem tudod a matekot az nem jelenti azt, hogy nem is tudomány.


A matematika tanulására én vagyok az élő bizonyíték. Nekem sikerült megtanulnom.


Indoklásodat butaságnak tartom.

ma 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Azt, hogy hülye vagy.


Minden egészen pontosan annyira tudomány, amennyi matematika van benne. A lehető legegzaktabb valami.


Mondom ezt úgy, hogy én sem értek semmit, ami mondjuk a középiskolás matek felett van. Meg tudom tanulni, típusfeladatokat meg tudok oldani, de úgy kb. ahogy egy majmot megtanítanak bicajozni a cirkuszban.


Ha rászánnám az időt, akkor valószínűleg meg tudnám érteni, csak nehéz lenne az érdeklődésemet arra terelni. De ha arról lenne szó, hogy fél év múlva főbe lőnek, ha nem tudok integrálni de megadnak minden segítséget, hogy megtanuljam, akkor nyilván nem a főbelövést választanám.


Te sem. Motivációs problémáid vannak.

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az orvostudomány egyetemi szintű tudomány, de a matematikával nagyon sok embernek már általános és középiskolás korában is gondja van.

Egy olyan "tudomány", amit középiskolás szinten sem lehet megtanulni, erősen vitatható!


A matematikát nem lehet sem általános, sem középiskolás, sem egyetemi szinten megtanulni. A matematikára születni kell.

ma 15:25
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy te hülye vagy hozzá, vagy nem volt egy jó matektanárod középiskoláiban sem, az nem azt jelenti, hogy ne lenne tudomány.


Sőt. Amíg nálad az a tudomány definíciója, hogy "amit én meg tudok tanulni", addig nagyon jól látszik, hogy miért nem megy neked a matek. A matematikát nem érdekli, hogy te mit gondolsz róla. A matematikát semmi nem érdekli. Észlelésedtől független, egzakt létező.


Éppen ettől tudomány.

ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Leginkább azt gondolom, hogy jó, hogy már ebédeltem, mert éhgyomorra ezt a baromságot... azért durva lett volna.

Amiket felsorolsz, mint empirikus "bizonyítékok", a hétköznapi életben és megfogalmazásban megállják a helyüket bizonyítékként, tudományos értelemben értelmezhetetlenek, magyarul az állításaidra nincsenek bizonyítékok.

Egyébként mutass egy olyan publikált definíciót a tudományról, ami kimondja, hogy mindenki által elsajátíthatónak kell lennie. Nem, az, hogy bárki által megismételhetőnek kell lennie, nem ezt jelenti. Az elsajátíthatóság nem szükséges és nem is elégséges feltétele annak, hogy valami tudomány-e vagy sem. Következésképp semmi köze hozzá.

ma 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4


Az, hogy hülye vagyok hozzá, csak engem erősít. Alapvetően nagyon hülye vagyok, de nagyon sok mindent meg tudtam tanulni.

Pont az bizonyítaná a matematika igazságát, ha hülyéket is meg lehetne rá tanítani.


Semmilyen bizonyítékod nincs az állításodra.


"A matematikát nem lehet sem általános, sem középiskolás, sem egyetemi szinten megtanulni. A matematikára születni kell."

ma 15:35
 7/15 A kérdező kommentje:

"Egyébként mutass egy olyan publikált definíciót a tudományról, ami kimondja, hogy mindenki által elsajátíthatónak kell lennie."


Látom nem érted, miről van szó. 😃


A tudományokat - ha valóban tudomány - akkor legalább általános vagy középiskolai szinten meg lehet tanítani.


A matematikát azonban nem lehet!

Arra születni kell.

Ezért is igazságtalan a tanárok követelőzése.

A matematikát nem lehet tanulni. Vagy van hozzá eszed, vagy nincs!

ma 15:38
 8/15 A kérdező kommentje:

De ebből az is világos, hogy miért kötelező érettségi tantárgy a matematika.


Nem azért, mert "fejleszti a logikus gondolkodást".

Nem fejleszt semmit, hiszen ezt a tantárgyat nem lehet megtanulni.

Azért lett érettségi tantárgy, mert így selejtezik ki a gyenge képességű embereket, hogy kik kapjanak bizonyítványt.

Azonban a selejtezés nem mindig jön össze, mert véletlenül az "alkalmatlanok" is átcsúsznak.


Ez egy igazán kegyetlen, elitista rendszer.

Az lenne igazságos, ha mindenki által elsajátítható tantárgyakból kérnének számon.

ma 15:44
 9/15 anonim ***** válasza:

"A tudományokat - ha valóban tudomány - akkor legalább általános vagy középiskolai szinten meg lehet tanítani."

Igen, pont erre utaltam az előző válaszomban. Ez egészen egyszerűen nem igaz, soha nem is volt és soha nem is lesz ez feltétele annak, hogy valamit tudománynak tekintsünk, hogy egy gyereknek meg lehessen tanítani.

ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9


Köszönöm, ezzel elismerted, hogy a matematika egy olyan tantárgy, amit nem lehet megtanulni.

Vagyis az egész matematika oktatás egy színjáték. A tanárok is tudják, hogy a diákok az égvilágon semmit sem fognak megtanulni, hanem akinek van hozzá tehetsége, az megérti, akinek meg nincs, az tanulhat látástól-mikulásig, semmit sem fog érni vele.


Miért? Azért, mert a matemtikát nem lehet megtanulni, arra születni kell.

ma 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!