Pontosan mit csinálnak ezen a szakon?
Villamosmérnök és gépészmérnök mit csinál? Mint egyetemen érdekelne és esetleges azutáni álláslehetőségekre is kíváncsi lennék.
Válaszokat előre is köszönöm!
Vicc egy régi BME-s újságból:
- Mit csinál egy villamosmérnök?
- “Villamost” – egy óvodás válasza
- “Óvodást” – egy villamosmérnök-hallgató válasza
:D
Amúgy meg vannak szakirányok. Van, aki elektromos hálózatot tervez (például nagyfeszültségű elektromos hálózatot; vagy telekommunikációs rendszereket; vagy biztonsági rendszereket); van, aki elektronikát tervez (mindenféle elektromos kütyüket vagy gépekben ami van elektronika, például autóban, járművekben stb. vagy robotokban stb. stb.). Vannak számítógépes mérnökök. Ha bemész egy media marktba, akkor mindent ami ott csillog-villog, villamosmérnökök tervezték.
És ezzel még csak el se kezdtem sorolni, mi mindent lehet még ezzel a diplomával kezdeni, mert volt már üzleti területen stratégiai igazgatóm villamosmérnök; de láttam már ilyen szakembert befektetéseken, projekt menedzsmenten, és persze rengeteget programozóként, IT területeken stb. stb.
Az a “vicc” ebben a diplomában, hogy a saját területe is óriási (ld. az első bekezdést), de ezen felül lazán letarolja az összes IT-s, programozó stb. piacot ÉS az üzleti területeket is bármikor.
Kb csak orvos, pszichológus és jogász nem lehetsz vele, de ezen kívül kis túlzással tényleg kb. minden.
És: nem vagyok villamosmérnök, közöm nincs ehhez a diplomához, de a tények azok tények.
"de ezen felül lazán letarolja az összes IT-s, programozó stb. piacot ÉS az üzleti területeket is bármikor."
A villamosmérnök és a mérnökinfó között egy nagyon szűk átfedés van, jellemzően beágyazott rendszerek, hardverek, integrált áramkörök, robotika terület, ami az informatika alja és épp ezen a területen a legkevésbé versenyképes a bérezés, még egy mezei webfejlesztő is többet keres ezeknél a "szakembereknél". Nembeszélve a felkapott IT területekről mint például AI, Data Science, Data Engineering, Cloud, Kiberbiztonság, DevOps stb... amihez az égvilágon semmi köze egy villamosmérnöknek és a kompetenciája meg sem közelíti azt a szintet, hogy ilyen területen elhelyezkedjen csak azért mert tanult programozni 30 éve elvault C / Assembly nyelven. Úgyhogy ne beszélj baromságot, való igaz, hogy a gépészmérnöktől piacképesebb, de az IT-tól nagyon elmarad mind fizetésben mint versenyképességben a villamosmérnöki bohóckodás.
2. Ha szerinted az a “beágyazott rendszerek, hardverek [sic!], integrált áramkörök, robotika […] az informatika alja”, akkor szerintem te teljesen fogalmatlan vagy és azt sem tudod, mit hadoválsz össze. 😂😂 Akkor mi az informatika teteje szerinted? Wordpress “programozás” amivel te foglalkozol? 😂😂😂
“Nembeszélve [szerk.: két szó…] a felkapott IT területekről mint például AI [sic!], Data Science” – itt azért álljunk meg egy szóra. A Data Science, mint a neve is mutatja, egy önálló terület, NEM computer science és NEM “IT”, hanem Data Science. Programozó statisztika. Ezen a területen a computer science is lepkefing, mindenképpen rá kell tanulni az informatikára is, ahogyan a villamosmérnök alapszakra is. (És szoktak is.) De én például tavaly telekommunikációs hálózatok forgalmát modelleztem, és itt például hatalmas segítség, ha valaki villamosmérnök is…
“Data Engineering, Cloud [sic!], Kiberbiztonság, DevOps stb.” – édes bogaram ezeket MINDENKI a netről tanulja tutorialokból meg könyvekből, és pont, hogy jó szak ezekhez a villamosmérnök, sőt talán a legjobb szak.
Teljesen fogalmatlan vagy. Egy óvodából írogatod ezeket a faxságokat mint konyhai kisegítő, vagy valami pizzafutár vagy? Mert hogy nem a szakmában dolgozol, az biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!