Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek felmentés visszavonása?

Musztafa Kebab kérdése:

Matek felmentés visszavonása?

Figyelt kérdés

Középiskolában annyira nem ment a matek (miközben a fizikát leszámítva mindenből szín 5-ös voltam), hogy az osztályfőnököm elküldött, hogy kérjek felmentést, amit meg is kaptam.


Ugyan képtelen voltam mit kezdeni a haladó dolgokkal (szinusz, koszinusz, tangens, kotangens stb.), de számolni meg jobban is tudok, mint a legtöbb ember, mégis arról van papírom, hogy diszkalkúliás vagyok, ami miatt nem vesznek fel bizonyos helyekre.


A felmentés értelmében matek helyett más tárgyat választhattam.


Úgy tudom el kell menni Budapesten valami felnőtt tanulási nehézségek pedagógiai szakszolgálathoz, hogy ott kapjak szakértői véleményt, hogy nem vagyok diszkalkuliás.


Ez esetben mi lesz, ha ezt megkapom? Gondolom nem kell automatikusan leérettségiznem matekból ehhez, vagy nem vonják be az érettségimet. Vagy mégis? Mi a dolog pontos menete? (Őket még nem értem el, szóval, hátha ide ír valaki, aki többet tud, mint én.)



szept. 18. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az ELTE vizsgáló központjába kell menni ez ügyben, felnőtteket fogadnak csak.
szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2012-ben állítólag ez 65.000 ft volt. A mostani árakról tudsz valamit?
szept. 18. 15:45
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Könnyebb volt akkor papírt kérni, mint leülni a fenekedre és begyakorolni a feladatokat. Mert az érettségi bárkinek teljesíthető középszinten legalább elégségesre. Viseld a következményét.
szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elég rosszindulatú a válaszod. Nem lehetett begyakorolni otthon egyedül. Ez nem olyan, mint a többi tantárgy, hogy leülsz és megtanulod, mert akkor ebből is 5-ös lettem volna, mint a többiből. Ez csak magántanár segítségével lett volna lehetséges, de arra meg pénze nem volt a családomnak. Első évben az osztályom fele megbukott, de miután megbuktak könnyebb/jól magyarázó tanárt kapott ez a 18 ember az alsóbb évfolyamban, és mily érdekes többet nem buktak meg matekból.
szept. 18. 17:04
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Akkor meg ne akarj matematikával elhelyezkedni. Menj oda, ahová a magyar és a töri kell...
szept. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mik azok a bizonyos helyek, ahova nem vesznek fel?
szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Vagy visszavonatod a felmentést, leteszed a matekot, pár év veszteség és mehetsz, ahova akarsz.

Sajnos nekem is az a gyanúm, hogy nem kerek valami...

szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész utólag matekból érettségizni, az negyvenezer Ft. A neten fent vannak a korábbi példasorok, meg tudod saccolni, hogy lenne-e esélyed a kettesre. Az neked már elég, hogy ne tekintsenek diszkalkuliásnak.
szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
6-os: tűzoltó, rendőr, katona
szept. 20. 12:49
 10/15 A kérdező kommentje:
7-es: most pont ebben gondolkodok. Ami nem kerek az például a téglalap meg a négyzet:D
szept. 20. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!