Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatok ezért tesi felmentést?

Kaphatok ezért tesi felmentést?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostantól az iskolákban sajnos csak a sportolók kapnak felmentést. Én heti 4-szer lovaglok (mikor kint vagyok, akkor min. 3 órát szoktam kint lenni, mert annyi szükséges) és heti 5-ször súlyt emelek. Jelenleg 11-es vagyok, biosz-kémia faktom van, amik későbbiekben rengeteg időt fognak elvenni nekem. Pluszban az iskolában egy nagyon rossz német tanárt fogtam ki, aki egyáltalán nem tanít semmit (nem engedik, hogy elmenjek, mert ha elmennék tőle egy másik tanárhoz, akkor a többieknek is megkellene adni a lehetőséget, és nem maradna senki a csoportjában :)). Ez azért lényeges nekem, mert későbbiekben Bécsben szeretnék orvosi egyetemre járni, és az egyetem megköveteli a C1-es nyelvvizsgát. Emiatt a szabad időmben magántanárhoz járok, és amikor csak tudok, valamilyen formában probálom bővíteni a tudásom. A fent felsoroltak miatt hétköznaponként nincs szabadidőm. Nálunk iskola után kellene bentmaradni másfélórás sportszakkörökre. Egyik sportomat sem akarom feladni és ternészetesen a tanulásból sem akarok lejjebb adni. A panaszom: a lovaglás tönkre tette a térdem, emiatt pl egy 10-20 perces futás után eszméletlenül elkezd sajogni a térdem. A másik panaszom, hogy van egy vese cisztám. Ez már egy komolyabb helyzetben van, mert eléggé nagy, (de nem olyan nagy, hogy műteni kellene) és ha egy ütés éri, amitől megreped, abba még aznap belehalhatok, ha nem kezelik. Szerintetek érdemes lenne elmennem az orvoshoz felmentést kérni? Köszönöm, hogy végig olvastad <3

szept. 6. 01:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
24%

Az orvosi felmentés kérvényezése egy komoly lépés, és érdemes alaposan mérlegelni a helyzetet. Az alábbiakban néhány tippet találsz, ami segíthet a döntésben.

Orvosi Javaslat: Mindenképp konzultálj egy orvossal a térded és a vese cisztád állapotáról. Az orvos részletes információt tud adni arról, hogy a jelenlegi állapotod alapján szükséges-e a fizikai aktivitás korlátozása, és hogy ez hogyan befolyásolhatja az iskolai sportolást.

Orvosi Igazolás: Ha az orvos azt javasolja, hogy ne vegyél részt a kötelező sportfoglalkozásokon, kérj tőle egy írásos igazolást. Ezt az igazolást be tudod mutatni az iskolának.

Iskolai Szabályok: Tájékozódj az iskolai szabályokról és politikákról a sportalapú felmentésekkel kapcsolatban. Minden iskolának lehetnek saját előírásai, és fontos tudni, hogy milyen dokumentumokra lesz szükséged.

Alternatív Megoldások: Ha az orvosi igazolás nem elegendő, nézd meg, van-e lehetőség alternatív sporttevékenységek teljesítésére, amik kímélik a térdedet és a vesédet.

Tanulmányi Prioritások: Mivel nagy hangsúlyt fektetsz a tanulásra, különösen a német nyelvre, beszélj az iskolai tanárokkal és tanulmányi tanácsadóval a helyzetedről. Lehet, hogy tudnak segíteni az időbeosztásban vagy alternatív megoldásokkal.

A legfontosabb, hogy ne hagyd figyelmen kívül az egészségedet. Ha szükséges, a tanáraidnak és az iskolai adminisztrációnak is meg kell értenie a helyzetedet, különösen, ha orvosi igazolás áll rendelkezésedre.

szept. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
súlyemelést gondolom csak úgy konditeremben csinálod, de a lovardából nem tudnak neked adni esetleg igazolást?
szept. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Különítsük el a hobbi (szabadidő)-sportolót a versenysportolótól. Felmentést, ha jól értem, versenysportoló kap. Te az vagy? Ha igen, kapsz, ha nem, nem kapsz felmentést.

Ilyen egyszerű

szept. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha annyira tönkrement a térded, ugye a heti négy lovaglás is elmarad? Vagy csak a tesi büdös?
szept. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Bocsi, de nekem kicsit ellentmondásos ez a kérdés..

A ciszta miatt szeretnél felmentést kapni, mondván nem érheti ütés, közben meg azért nem akarsz tesire járni, mert órákon át egy lovon akarsz zötykölődni, ahol valljuk be sokkal nagyobb eséllyel ütöd meg magad, mint egy átlag tesi órán. Profi lovasoknál is előfordul, hogy leesnek a lóról és komolyan megsérülnek, a lovaglás az egyik legveszélyesebb sport ilyen szempontból.

Az tiszta sor, hogy mivel nem vagy igazolt versenysportoló, ezért a lovardás igazolásodat idéntől nem fogják elfogadni. Orvosi igazolással bepróbálkozhatsz, de arra számíts, hogyha az iskolás tesi alól felmenteted magad, akkor a lovaglást se fogja engedni a dokid.

(Btw, én is emelt biosz-kémiás voltam és az a heti plusz 1.5 óra tesi nem ment a tanulás rovására, pedig én gimi mellett dolgoztam délutánonként és hétvégente, ami sokkal több időt elvett, mint neked a lovaglás, szóval ez elég gyenge érv.)

szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
A vese ciszta nem indok, minden második embernek van. Amúgy csak igazolt verseny sportolók kaphatnak felmentést. Te nem, legfeljebb könnyített tesid lesz. De ha lovagolsz, akkor az se indokolt.
szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Érvényes versenyengedéllyel, egyesületi igazolással lehet heti 2 db tesi óra alól felmentést kapni. A sztorid alapján nem vagy versenysportoló.


A leírt panaszaid alapján orvosit nem fogsz kapni, a térde szinte minden második embernek fáj, veseciszta is népbetegség...

szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 SZTANN ***** válasza:
20%
Sajnos ebben az agyatlan kötelező testnevelés-erőszakban elég nehéz NORMÁLIS megoldást találni. Elvileg nincs rá mód, hiába te ténylegesen sokszor többet sportolsz és teszel az egészségedért, mint a hülye kötelező tornaórákkal - de ezt csak kevés józanul gondolkodó iskola hajlandó elfogadni. Ha megpróbálkozol az 1. sz. válaszoló javasaival - talán sikerül. Drukkolok neked!
szept. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%

Teljesen érthető a helyzeted, hiszen a tanulás, a sport és az egészségi állapotod mind fontos tényezők. Az, hogy hetente 4-szer lovagolsz és rendszeresen súlyt emelsz, már eleve intenzív fizikai aktivitás, ami sokat követel a testedtől. Emellett a térded fájdalma és a vesecisztád tényleg komoly problémák, amiket nem szabad figyelmen kívül hagyni.


A térded állapota, amely a lovaglás következtében alakult ki, és a vese cisztád mind olyan tényezők, amelyek orvosi figyelmet igényelnek. A futás vagy más intenzív fizikai aktivitás valószínűleg súlyosbíthatja ezeket a problémákat, ezért az lenne a legjobb, ha felkeresnél egy orvost. Az orvos vizsgálatok alapján felmérheti, hogy mennyire veszélyes a tested számára a további terhelés, és ez alapján felmentést is kaphatsz a testnevelés órák alól.


Emellett, mivel már így is rendszeresen sportolsz, az orvos meg tudja erősíteni, hogy ez elegendő fizikai aktivitás számodra, és talán nincs szükség további iskolai sporttevékenységre. Fontos, hogy dokumentálva legyen az orvosi véleményed, mivel ez segíthet az iskoládban is megérteni, miért lenne indokolt a felmentés.


Az egészséged mindig az első, és ha az orvos úgy látja, hogy a testnevelésben való részvétel kockázatot jelent, akkor érdemes megfontolni a felmentés lehetőségét.

szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha már olyan komoly a veseciszta, hogy ütés hatására belehalnál akkor már rég sürgősségi műtétet hajtottak volna végre rajtad, mert életet kockáztató tényező áll fent.
szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!