Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatok ezért tesi felmentést?

Kaphatok ezért tesi felmentést?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostantól az iskolákban sajnos csak a sportolók kapnak felmentést. Én heti 4-szer lovaglok (mikor kint vagyok, akkor min. 3 órát szoktam kint lenni, mert annyi szükséges) és heti 5-ször súlyt emelek. Jelenleg 11-es vagyok, biosz-kémia faktom van, amik későbbiekben rengeteg időt fognak elvenni nekem. Pluszban az iskolában egy nagyon rossz német tanárt fogtam ki, aki egyáltalán nem tanít semmit (nem engedik, hogy elmenjek, mert ha elmennék tőle egy másik tanárhoz, akkor a többieknek is megkellene adni a lehetőséget, és nem maradna senki a csoportjában :)). Ez azért lényeges nekem, mert későbbiekben Bécsben szeretnék orvosi egyetemre járni, és az egyetem megköveteli a C1-es nyelvvizsgát. Emiatt a szabad időmben magántanárhoz járok, és amikor csak tudok, valamilyen formában probálom bővíteni a tudásom. A fent felsoroltak miatt hétköznaponként nincs szabadidőm. Nálunk iskola után kellene bentmaradni másfélórás sportszakkörökre. Egyik sportomat sem akarom feladni és ternészetesen a tanulásból sem akarok lejjebb adni. A panaszom: a lovaglás tönkre tette a térdem, emiatt pl egy 10-20 perces futás után eszméletlenül elkezd sajogni a térdem. A másik panaszom, hogy van egy vese cisztám. Ez már egy komolyabb helyzetben van, mert eléggé nagy, (de nem olyan nagy, hogy műteni kellene) és ha egy ütés éri, amitől megreped, abba még aznap belehalhatok, ha nem kezelik. Szerintetek érdemes lenne elmennem az orvoshoz felmentést kérni? Köszönöm, hogy végig olvastad <3

szept. 6. 01:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
A versenysportolók azért kapnak testnevelésből felmentést, mert nekik nem mindegy, hogy az adott sportághoz milyen erősítéseket, gyakorlatokat csinálnak. Ott célzott eddzés van és maga a testnevelés elronthatja a megfelelő felkészülést és a megfelelő erőnlétet.
szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm azoknak akik normális és segítő választ adtak.

Először is, szeretném tisztázni, hogy igenis versenysportoló vagyok. Regisztrált szlsz versenyző vagyok, de ahhoz, hogy felmentést tudjak kapni magasabb szinten kellene versenyeznem, ahol sajnos még nem vagyok. A vesecisztámmal kapcsolatban, én is gondolkodtam, hogy miért nem műtőttek még meg, valószínűleg az orvos akart megilyeszteni, hogy vigyázzak magamra, mert akkor derült ki, amikor egy súlyos esés miatt be kellett mennem a kórházba. A térdemmel kapcsolatban: igen, lovaglás közben is fáj, de szerintem ezt a sportoloknak nem kell magyaráznom, hogy miért csinálom tovább ezzel.

Drága 5-ös! Igen, meglepődnél, de már elég ideje vagyok ebben a sportágban, hogy tudjam, hogy bármi megtörténhet, és ezért elég gyakran élsportolok is leesnek. Szóval tudom mit válalok azzal, hogy a lovak közelébe megyek. Tudom, hogy nem fog olyan sokat számítani az a 1,5 óra, de inkább vagyok bárhol máshol, bárkivel, mint a sznob osztálytársaimmal összezárva. Röviden tömören nagyon fenntartják az órukat, mert a szüleik befolyásosak és gazdagok. (Igen, már évek óta kérlelem a szüleimet, hogy hadd menjek át másik suliba, de nem engedik, mert anyukám oda-vissza van ezért ez iskoláért).

szept. 7. 22:07
 13/14 A kérdező kommentje:

*orrukat

Bocsánat, csak most láttam meg, hogy félre írtam

szept. 7. 22:08
 14/14 anonim ***** válasza:
90%
Órán nem az osztálytársakkal kell foglalkozni, hanem a feladatokat csinálni. Szerintem mindenki szívesebben lógná el azt a 1.5 órát, de azok alapján amiket itt írtál, nem vagy jogosult felmentésre, szóval nincs mit tenni. Rengeteg olyan szituáció lesz még az életedben ami nem lesz az ínyedre, mégse tudod megúszni, jobb ha hozzászoksz.
szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!