Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkuliásként egyetemen...

Diszkalkuliásként egyetemen felmentés?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne hogy idén felvettek a Pázmány - Pszichológia szakára. Sajnos matekból 9 éves korom óta fel vagyok mentve, ezért nem is tanulom szinte azóta (az alapok mennek ami a mindennapi élethez kell). A statisztika alól vajon fogok kapni felmentést? Sajnos esélytelen hogy sikerüljön, pedig minden másból kitűnő vagyok.

aug. 2. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ott érdeklődj, a tanulmányi osztályon.
aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elképzelni, mert a szakdolgozatot se nagyon tudod így megírni.
aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy nem is néztél utána, mi kell azon a szakon, ahova jelentkezni kívántál.

Az rendben, hogy felcsaptad a "telefonkönyvet" és az első szimpi szakot megjelölted, de nem gondolod, hogy előbb kellett volna végiggondolni, vajon milyen tárgyak is kellenek majd?

Stat egy alapvető alkalmazott tudomány. Nem csak egyes szakok alapkövetelménye, de kell a szakdolgozathoz is, hiszen az adatokat elemezni, értékelni kell, továbbá az életben is sokszor számhalmazból kell dolgozni, amiből ki kell tudni hozni következtetéseket.


Biztos vagy abban, hogy így van értelme ezen a szakon tanulni? Ha kapsz is felmentés, mi értelme, ha csak a tankönyvet fogod tudni fújni?

aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A képzési és kimeneti követelmények alapján neked pszichológia diplomával képesnek kellene lenned tesztek kiértékelésére. Ha teljesen képtelen vagy számokkal dolgozni, ezt hogyan fogod megoldani? Még akkor is, ha gépbe viszed be, az eredményt értelmezni kell.


Ahogy én láttam a TVSZ-t, alapvető kompetenciát kívánó követelményre nem adhatnak felmentést. De a végszó az övék.


Mindenesetre érdemes lett volna ezt korábban átgondolni.

aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
És egy ilyen vette el egy olyan helyét, akinek lehet 1 ponttal volt kevesebb a ponthatárnál, de sokkal jobban a pályára illett volna...
aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszihológia ba viselkedés elemző végzettséget ad. Nem tudom hogy szeretnél bármit is kezdeni stat nélkül, kb minden egyetemi szakon van kötelezőként.
aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szinte kizártnak tartom, hogy felmentést adjanak, ugyanis nem lehet megírni a szakdolgozatot statisztika nélkül. Nem csak arról van szó tehát, hogy a tárgyat teljesíteni kell, hanem épülnek rá további dolgok is. Viszont ezt ne úgy képzeld el, mint a középiskolai matek anyagot. Persze, van egy sajátos logikája (amit lehet, hogy érint a diszkalkulia), de ha sikerül megtanulnod azt, hogy milyen esetben milyen próbát alkalmazz, akkor lehet, hogy meg lehet csinálni így is. Őszintén nem tudom. Én egész jó matekos voltam, szerintem kifejezetten jó a logikám is, de a statisztika nem tartozott az erősségeim közé. Átmentem, megcsináltam, szakdoga is elkészült valahogy, de sose éreztem azt, hogy na, nekem ez tök jól megy. Úgyhogy ne úgy állj hozzá, hogy ez így esélytelen, mert a statisztika nem csak arra a matekra épül, amivel a közoktatásban találkozol.

Ezen felül a négyest tudom erősíteni abban, hogy ha a statisztikától vagy az esetleges felmentéstől eltekintünk, akkor is képesnek kell lenned kérdőívek és egyéb tesztek kiértékelésére. Persze, van számológép, meg nem nagy dolog összeadni 10 db egyest, de azért vannak olyan mérőeszközök, amik ennél valamivel többet igényelnek (pl. fordított tételek összeszámolásával el tud menni az idő, ha nem látod át őket), és ezek a mindennapi munka részei, ha olyan helyen dolgozik az ember. Nem azt mondom, hogy lehetetlenné teszik a munkát, de nagyon el tudja húzni az időt, ha mondjuk nem tudsz néhány két jegyű számot gyorsan összeadni. Szóval érdemes ezeket a dolgokat is átgondolnod, mielőtt ténylegesen belevágsz az egyetemi tanulmányaidba.

aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7-est kiegészítve...

Hiába van a számítógép és a szoftver, ami kiszámol mindent... De azt neked kell tudnod, hogy milyen mutatót kell alkalmazni, miért, és az, ami értékként kijön, mit jelent és a gyakorlati szituációt tekintve mi a haszna, milyen következtetés vonható le belőle.

Ezt az SPSS nem fogja megcsinálni helyetted; ez a te tárgyi tudásod funkciója...

aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Igen, ezzel abszolút egyetértek. Szép és jó, ha megkapsz egy számot a program segítségével, de nem tudsz vele mit kezdeni, ha nem érted, mit jelent.

aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Felmentést akkor adhatnak, ha az elte erre szakosodott intézete megvizsgál és igazolást ad ki a diszkalkuliáról. Csak nekik van joguk ezt vizsgálni. Ha ez meg lesz, akkor az esélyegyenlőség címszó alatt az egyetem köteles felmenteni az adott tárgyak alól.
aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!