Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkuliásként egyetemen...

Diszkalkuliásként egyetemen felmentés?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne hogy idén felvettek a Pázmány - Pszichológia szakára. Sajnos matekból 9 éves korom óta fel vagyok mentve, ezért nem is tanulom szinte azóta (az alapok mennek ami a mindennapi élethez kell). A statisztika alól vajon fogok kapni felmentést? Sajnos esélytelen hogy sikerüljön, pedig minden másból kitűnő vagyok.

aug. 2. 13:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos és kevésbé hasznos válaszokat. Szerencsére, az adatokat tudom értelmezni, a számolás megy nehezen. Kedves 5! A pályára való alkalmatosság nem a statisztikából fog kiderülni.. A gyakorlatban kevéssé használják a terapeuták, persze függ az adott területtől is.
aug. 3. 11:59
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

És a szakdolgozat?

De ha meg tudod értelmezni az adatokat, miért kérnél felmentést statból?

Akkor tudod teljesíteni, ha akarod... a lustaságod lehet esetleg ebben akadály, az, hogy nem is igazán szeretnél munkát fektetni ezekbe...

aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Ismét a hetes (és kilences) vagyok, de válaszolnék erre az ötösnek írt reakciódra.

Terapeuta az lehet, aki elvégezte a pszichológia mestert, a klinikai szakképzést, majd a pszichoterapeuta képzést. Ez minimum 9 év, de a gyakorlatban egyértelműen többet jelent. Lehet, hogy nem statisztikából áll a munkájuk, de a klinikusoknak pont, hogy tudniuk kell kérdőíveket kiértékelni, értelmezni. Nem azt állítom, hogy ez nem megoldható diszkalkuliával, de mindenképp szükséges hozzá egy kis matek.

Illetve ajánlom még figyelmedbe ezt az oldalt, hogy lásd, hogyan épül fel a szakma, kinek mik a kompetenciái:

[link]

aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az ötös. Lehet alkalmas vagy elvégezni a szakot, de dolgozni, kérdőíveket készíteni nem lennél az. Olyan ez, minthogy osztálytársam mindenki szarrá dicséri, hogy mindenből 5 egész már 12 éve, de otthon egy tojásrántottát nem tudna magának elkészíteni és a szomszéd városba is életképtelen átutazni. Ez vagy te a pszichológián.
aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!