Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Váltsak egyetemet? Bővebben lent.

Váltsak egyetemet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős egyetemista, de nem igazán jött be így a társaság. Vannak haverok, de valahogy nem az igazi. Jó tudom nem sok idő telt el eddig, de amúgy elég könnyen ismerkedő ember vagyok, és ezért sok haverra szert is tettem, de barátra sajnos nem, és ez az ami hiányzik. Emiatt nem érzem magam igazán jól, telnek a napok, elvagyok, bulizgatok, de nem az igazi.

Úgy vagyok vele, hogyha ez marad, legkésőbb év végén váltok midnenképpen, de egyre többet gondolok arra hogy már most félévkor kéne.


Szerintetek adjak még időt és esélyt, hogy hátha megváltozik és jobb lesz, vagy váltsak már most félévkor?


2010. nov. 3. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a kérdésért, de te haverkodni, vagy tanulni mentél egyetemre?
2010. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Egyetemre már tanulni megy az ember, nem haverkodni. Ez nem a gimi. A következő helyen meg az lesz a bajod, hogy a tanár nem nyalja fényesre a s*ggedet... Próbálj kicsit a földön maradni... csak ezért egyetemet váltani... Szégyen, hogy ilyen emberek bejuthatnak. Én két helyre járok egyszerre és baromira nem érdekel, hogy nem pattognak körbe a többiek. Nem ez számít.
2010. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

szerintem nem igazán lehet ezt különválasztani :D

most mondhatnám hogy persze csak tanulni de ha egy idősebb, egyetemet megjárt embert megkrédezünk, hogy "na mesélj, miylenek voltak az egyetemi évek?", akkor szerintem nincs ember, aki azt mondaná, hogy "fúúú mennyit tanultam...".

az egyetem szerintem együtt jár a közösségi élettel, új barátok szerzésével.

persze nyilvánvalóan fontos a tanulás, de szerintem ez nem zárja ki azt hogy az ember igaz barátokra találjon és jól is érezze magát. na, és nekem ez hiányzik, a tényleg jó barátok.

2010. nov. 3. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Épeszű ember tanulni megy az egyetemre, nem pedig barátkozni és bulizgatni.

Ha neked ez az életcélod, menj másik intézménybe, de miért gondolod, hogy ott jobb lesz? És ha rosszabb lesz, meg kevésbé fogod jól érezni magad, mint ahova most jársz, akkor mi lesz? Tovább keresgélsz?


Tudod, vannak emberek, akiknek nem sikerült bejutniuk oda, ahol tanulni szerettek volna. Neked ez sikerült! Miért akarod holmi barátkozásért és bulizásért eldobni magadtól?!

2010. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

szóval se írtam hogy pattogjanak körbe :DDD

de miért baj az hogy hogy jól is akarom magam érezni egyetem mellett? :D

2010. nov. 3. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress barátokat máshol. De ezért egyetemet váltani a világ legnagyobb hülyesége.
2010. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előző válaszolókkal. A kérdés, hogy akarod-e azt tanulni, ahova bekerültél. Ha nem, akkor mi a csudát keresel ott? Tanulj szakmát és dolgozz! Ha akarod, akkor meg ugyan kit érdekel, hogy kötsz-e életre szóló barátságokat az egyetemen?

Az egyetem nem arról szól, hogy haverkodj meg bulizz meg ellegyél, ahogy a kérdésben írtad.


Én is lediplomáztam, már jó néhány éve, és voltak jó kapcsolataim az egyetem alatt, de nem azt keresni mentem oda, hanem hogy elvégezzem a szakot, amire felvettek. Azt pedig egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan ember van, akivel az egyetem óta még mindig tartom a kapcsolatot.

2010. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

inkább örülj neki, h egyáltalán vannak haverjaid ott.

én sem vagyok az a zárkózott, senkivel-nem-állok-szóba típus, sőt, mégsem találtam olyan embereket, akikkel jól éreznem magam. két szakon is tanultam/tanulok, és már annak örülök, ha két előadás között sikerül eldumálgatnom valakivel.

igazi barátokat találni egyáltalán nem könnyű dolog, nem fognak minden bokor alól előreugrálni. emiatt szakot váltani meg... pff.

2010. nov. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom mit izélnek itt a többiek. Általában az emberek az egyetemen kötik az életre szóló barátságokat...


Én is tanulni mentem egyetemre, mégis baromira szarul éreztem magam első évben, mikor nem igazán volt barátom. És ha vki emiatt szomorú, akkor az a tanulmányokra is eléggé rányomja a bélyegét.

Plusz kicsi lazítás és kikapcsolódás nélkül egy komolyabb egyetemet nem lehet ép ésszel végigcsinálni...


Kérdező: Szerintem hagyj még időt a dolognak. Első év nekem is ilyen volt, most másodévben már tök jól összekovácsolódott a csapat, és barátnőt (mármint baráti barátnőt:D) is találtam:)

Első évben nem igazán csináltunk együtt a csoporttal semmit, most meg azért összejövünk néha:)

2010. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezért ne válts egyetemet, főleg ha érdekel amit tanulsz.

Az igaz ha van egy jó közösség, ami körülvesz, akkor sokkal jobb egyetemre járni, nekem sajnos nem volt, de azért nem hagynám abba az egyetemet.

2010. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!