Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyorsan telik az idő, vagy én...

Gyorsan telik az idő, vagy én vagyok lassú?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, és valahogy amikor leülök délutánonként tanulni, egyszerűen elrepül az idő, este 9 lesz hirtelen; ekkorra már 3-4 órája elméletben tanulok, de valójában pedig semmit. Egyszerűen belefogok egy témába, pl. ma nyelvet próbáltam tanulni, készítettem néhány (konkrétan 10db) szókártyát, (amelyekre kifejezéseket, mondatokat írtam, mert úgy jobban lehet nyelvet tanulni a nagyokosok szerint🙂), azokat egy újságból írtam ki, nyilván kerestem melyeket írjam ki, mert nemigen akartam olyan mondatokat írni, amelyekben csak politikával kapcs. szavak voltak.. elővettem néhány internetről szedett, szavakat, kifejezéseket tartalmazó lapot (2db), azokat elkezdtem tanulni, hallgatni hogyan kell kiejteni, rá-rákerestem olyan nyelvtani szabályokra amelyek a lapokon voltak és nem tudtam... Nyelvtanulás előtt irodalmat tanultam, kiemeltem a tankönyvben az infókat, a füzetemmel összehasonlítottam, az internetről is leszedtem egy jó lapot amit szintén átnéztem néhol kiemeltem, majd kukáztam, mert mégsem volt annyira jó, találtam benne néhány nagy hibát.. Ennyi volt a délutánom.. 5-kor kezdtem körülbelül neki a tanulásnak... Azért írtam le ennyire részletesen hogy miket csináltam, hogy nagyjából betekintést nyerjetek eddig hogy teltek a délutánjaim többsége (mert volt amikor kevesebb tanulnivalóm volt, és azt sikerült befejeznem). Egyébként mára még terveztem a fentieken kívül még 2(!) tantárgyból is készülni.. Egyáltalán lehetséges óráról-órára tanulni?

szept. 5. 22:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyi még, hogy az irodalmat meg tudtam úgy tanulni, hogy a tankönyvet magam mögé téve, fel tudtam mondani magamnak. Persze ez nem nagy dolog, összesen 3db A5 méretű oldal volt.
szept. 5. 22:44
 2/7 anonim válasza:
24%

Az időérzékelésed valószínűleg nem arról árulkodik, hogy lassú lennél, hanem inkább arról, hogy a tanulás nem mindig lineárisan halad. Gyakori, hogy egy-egy téma vagy feladat órákat igényel, különösen, ha próbálsz minden részletre figyelni.


Néhány tipp, hogy hatékonyabban oszd be az idődet:


Tervezz Előre: Készíts egy napi vagy heti tanulási tervet. Osszd fel a tanulnivalókat kisebb részekre, és állíts be időkereteket minden egyes feladathoz.


Időzítő Használata: Próbálj meg időzítőt használni, például a Pomodoro technikát (25 perc tanulás, 5 perc szünet). Ez segíthet abban, hogy fókuszáltabb legyél és jobban érezd az idő múlását.


Fókuszálj a Fontos Feladatokra: Kérdezd meg magadtól, hogy mi a legfontosabb feladat az adott napon, és kezdd azokkal. Így elkerülheted, hogy sok időt tölts el olyan dolgokkal, amelyek kevésbé fontosak.


Szünetek Beiktatása: Ne feledkezz meg a szünetekről sem. Ezek segítenek felfrissülni és jobban összpontosítani a következő feladatra.


Reflektálj és Finomíts: Miután befejezted a tanulást, értékeld ki, mi működött jól és mi nem. Finomítsd a stratégiádat a következő alkalommal.


Nem könnyű egyensúlyba hozni a tanulást és a pihenést, de ezek a tippek segíthetnek abban, hogy hatékonyabban oszd be az idődet.

szept. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne a ChatGPT írja már meg a válaszaidat. :(
szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy lassú, csak elveszel az információk tömegében. :-) Szerintem ha egyszerűen tartanád az előre megtervezett témákat, akkor nem érzed úgy, hogy elvesztegettél egy délutánt. Egyébként így sem vesztegettél el egy délutánt, mert sokat tanultál, legfeljebb nem célirányosan.
szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyors otthoni tanulás titka a nagyon jó órai jegyzet. Ha jó a jegyzeted akkor villámgyorsan lehet tanulni.
szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm... Igen a jó jegyzettel kapcsolatban nagy igazságot írtál. Nyelvből nem szoktam nagyon jegyzetelni, csak azt a néhány szót, meg szabályt amit a tanárom felír, (nem minden esetben írja fel, hiszen ott a tankönyv (viszont az pedig nem teljes egészében ír le mindent (pl. a legfontosabb kivételeket, igéket amelyekre a szabály igaz))) ráadásul nehezen találok a munkafüzeten kívül más feladatokat online (ha esetleg tudtok ajánlani néhányat (ha létezik ilyen) szívesen fogadom). Na de most elkanyarodtam kissé, tehát biztosan segítene sok jó jegyzet, hogy ne itthon kelljen összekaparnom azokat. De a célirányosság is jó tanács, mert nem gondolom hogy használnám a németet (angol mellett nem látom nagyon hasznát (legalábbis én)), lehet nem kellene túl nagy hangsúlyt ráhelyeznem (lehet a 9., 10. év alatt kellett volna :X(?)) (Mindegy,) köszönöm a válaszokat.
szept. 7. 17:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Az online német feladatokon pdf formátumú dokumentumokat értek.
szept. 7. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!