Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vélemény arról, hogy Szeptembe...

Vélemény arról, hogy Szeptember 1 től nem lehet mobiltelefont, sem egyéb "okoseszközt" bevinni az oktatási intézményekbe? Hogy fog ez kinézni?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 16. 07:40
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

😂


Inkompetens debil kormány...

aug. 18. 10:06
 22/29 anonim ***** válasza:
41%

Nem a kormányt akarom védeni (utálom őket, mint a sz.rt), viszont Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban.


"Szeptember 1 től nem lehet mobiltelefont, sem egyéb "okoseszközt" bevinni az oktatási intézményekbe" Nincs ilyen a rendeletben, Te csak ferdítesz és valótlanságot állítasz. Be lehet vinni az okoseszközöket az iskolába. Te valótlan állításoddal magad mellé próbálod állítani a közvéleményt. Kábé olyan vagy, mint a kormány, mondhatni egyszinten vagy velük.

"Inkompetens debil kormány..." ez rád is igaz.



A Tankerületek és az igazgatók, még nem tudják, hogy miként fogják betartatni ezt a rendeletet. Augusztus 21 után leszenk az iskolákban az alakuló értekezletek, talán addigra Pintér Sanyiék kidolgozzák a részleteket. Gondolok itt a szabályszegés szankcionálására, a telefonok tárolására és az egész rendelet betartatására mondjuk egy 1000 fős technikumban.

Szeptember 2-án az első osztályfőnöki órákon biztosan lesz erről szó.

aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%

#22>Nincs ilyen a rendeletben, Te csak ferdítesz és valótlanságot állítasz. Be lehet vinni az okoseszközöket az iskolába.

-Az alapértelmezett az, hogy nem lehet. Ha valakinek megengedi az iskola, azt a Krétában rögzíteni kell, mint kivételt (pl. SNI-s tanuló, aki laptopon jegyzetel, mert olvashatatlan az írásképe) (És amúgy "butaeszközöket" sem lehet bevinni, nyomógombos telefon is tilos).


>talán addigra Pintér Sanyiék kidolgozzák a részleteket.

-Ez nem egy törvény, amit majd kormányrendelet részletez, ez egy kormányrendelet. Technikumban most az van, hogy az SZC bekérte a házirend-tervezetet a törvénnyel kapcsolatban, mármint hogy mi találjuk ki, hogy hogyan oldjuk meg a megoldhatatlant, ők véleményezik, aztán majd lesz valami.

aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
41%

"Korlátozottan használhatóak viszont a telekommunikációs eszközök – különösen a mobiltelefonok –, a kép- vagy hangrögzítésre alkalmas eszközök és az internetelérésre alkalmas okoseszközök."


Forrás: [link]


Tehát telefont be lehet vinni az iskolába, csak a használata van korlátozva. Ez nem ugyanaz, mint amit a kérdező állít.

aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

#24 Ne kiragadott részletet idézz! Utána nézd meg, mit ír a rendelet a "korlátozottan hazsnálható eszközökről - azt, hogy fő szabályként le kell őket adni a belépéskor.


"A használatában korlátozott tárgy a 2. § szerinti nevelési-oktatási intézménybe bevihető, azzal, hogy a tanuló a használatában korlátozott tárgyat a tanítási nap kezdetén, a tanítási órák megkezdése előtt [...] az intézmény házirendjében meghatározottak szerint leadja [...] a tanítási nap időtartamára, és azt a házirendben meghatározottak szerint visszakapja." Ez pont az, amit a kérdező állít :)

aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

22 es mit nem értesz? “2) A használatában korlátozott tárgyat az átvételt követően a nevelési-oktatási intézmény által a házirendben meghatározott elzárt helyen kell tárolni.“


Azaz kb a portáig viheted be, szóval gyakorlatilag nem!

aug. 18. 19:36
 27/29 A kérdező kommentje:

Olvasd el a linkelt oldalt a kérdésben 22..

Onnan idéztem!

aug. 18. 19:40
 28/29 A kérdező kommentje:

"Ez nem ugyanaz, mint amit a kérdező állít."


Én állítom? 😂 Le van írva a Nemzeti Jogszabálytárban, ott van a link a kérdésem leírásában!


Idéztem is a lényeget...

aug. 18. 19:43
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Talán le vagyok maradva, de ugye ez az egyetemekre már nem vonatkozik?


Kifejlett felnőttként úgy gondolom, hogy Z és Alfa generációs embereket nem kényszeríthetnek vissza a saját maradi korukba, amikor még a térerő is ritkaságszámra ment.

A magyar oktatási rendszer az elmaradott módszereivel rendkívül alacsony színvonalú. - Most nem az elit versenyistállókról és a méregdrága magángimikről beszélek, hanem az összes többi intézményről. A favorizált “lángelme” üdvöskék pedig nem az iskolában tanulják meg, amit tudnak, hanem magántanárnál, különórákon, de leginkább önszorgalomból, a saját érdeklődésüknek megfelelő tartalmakat fogyasztva.

Ez az oktatási rendszer még mindig megfélemlítéselvű. Talpraesett, elmés emberek helyett szorongó kis koslatókat nevelnek ki, amikbe diktatórikus eszközökkel van beleinjektálva a hatalomtól való félelem.


Ezek az technológia vívmányainak kihasználása helyett még mindig málhásszamár üzemmódra kényszerítik a gyerekeket. Elavult tankönyvek hurcolására, természetesen számológép, szögmérő, minden egyéb kacat hiányzása esetén könyörtelenül bevágva az egyest - amit az intézmény is biztosíthatna.


Bizonyított, hogy a Z és Alfa generációs emberek hatékonyabban tanulnak auditív módon.

Sokkal nehezebb úgy figyelni, miközben egész nap körmölsz, már ínhüvelygyulladásod és gerincferdülésed van a rengeteg írástól.


Elhiszem, hogy sok a pofátlan fajta, telefonfüggő gyerek, de a többségük egy bizonyos kor felett már képes felelősségteljesen használni.

Meg kéne bízni bennük, és tiltás helyett valóban a nevelés eszköze lenne célravezető.


Ne tegyenek úgy se, mintha nem fordulna elő a készülékek “eltűnése”.

Nem lehet korszerű és jó minőségű eszköze egy gyereknek, csak azért, mert minden nap attól kell tartania, hogy egy kevésbé jól szituált társa ellopja, miközben kavarognak a nagy leadási/felvételi folyamatban.


Rengeteg a szorongó gyerek - pláne azokban az intézményekben, ahol még este 6 után is iskolában vannak. Rengetegen kollégisták - ott is elveszik, és nem kommunikálhatnak a szüleikkel?! Ez minden emberhez méltó jogot megsért!

Jobb, ha ott van egy készülék, amivel - ha bármi probléma történik, fel tudja venni a kapcsolatot egy felnőttel, akiben megbízik.

Ne felejtsük el, rengeteg a szívtelen pedagógus, aki immunis a gyerekek problémáira és visszaél a hatalmával - ha betegnek érzik magukat, ha zaklatják őket.

Nekem is volt ilyen élményem. Ilyenkor egyedül az hozott eredményt, hogy konzultáltam a családtagjaimmal, akik mérföldekre voltak tőlem. És természetesen nem órán, nem tanulási időben, mert civilizált voltam már gyerekként is.

Idegen városban tanultam, amit nem ismertem. Egy orvosi vizsgálatnál - a település másik végén - egyszer utolsóként nem vártak meg, hanem megindultak, mert rajtam kívül, az ország másik feléből érkezve mindenki tudta, hogy merre találja az iskolánkat.

KIZÁRÓLAG a mobilom “segítségének” köszönhetem, hogy visszataláltam, és nem vesztem el. Emberi segítségben sajnos nem bízhattam, senki nem volt elég segítőkész ahhoz, hogy egy idegen tizenévesnek magyarázzon.


Soha nem késtem órákról, mert még a mosdón ülve is tudtuk figyelni a becsengetés idejét.

Most arra kényszerítenek mindenkit, hogy analóg órákat hurcoljanak magukkal - ami pont a mobilnak köszönhetően már rég felesleges, idejétmúlt eszköznek számít! Legyen az bármilyen költséges és márkás.

aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!