Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vélemény arról, hogy Szeptembe...

Vélemény arról, hogy Szeptember 1 től nem lehet mobiltelefont, sem egyéb "okoseszközt" bevinni az oktatási intézményekbe? Hogy fog ez kinézni?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 16. 07:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
13%
#2 Az IS-hez beadtad már a felvételi kérelmed?
aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

A bagózást is elkezdték betartani miután megjött a rendelet, különben megy a bünti az intézménynek!


Csak azért ez ettől kissé bonyolultabb lesz...

aug. 16. 10:11
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

5 éve érettségiztem, tehát nem olyan nagyon régen, már nálunk is voltak okostelefonok. Nehéz elképzelni, hogy hatékony lenne a tiltás. Nem értek egyet azzal, hogy minden problémának az azonnali tiltás lenne a megoldása. Szerintem alapból haladni kell a korral, meg kéne érteni, hogy a CSAK papír-toll tanulás ideje lejárt. Egyetemen én is tablettel tanultam, azon jegyzeteltem, az előadás anyagát, könyveket stb mind azon tároltam, mindig ott volt nálam, hozzáférhető, stb. Nem látom be, hogy gimnáziumban miért ne lehetne ez megengedett, mert szerintem az, hogy a nyugdíj után is tanító Magdi néni nem érti, mert az ő idejében nem így volt, az nem érv.

Nyilván vannak olyan diákok akik nem a tanulásra, jegyzetelésre, órai munkára használják az okoseszközöket, esetleg függőségről is lehet beszélni néhányuknál, de nekik más fajta segítség kell, nem a tiltás.

aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%
A hatodikos fiam iskolájában eddig is elvették a telefonokat. Minden osztályteremben van egy zárható szekrény amibe az osztályfőnök berakaja az első óra előtt a telefonokat és a tanítás után még visszaadja. Így kábé 25 telefonnal foglalkozik egy ember.
aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%

13, akkor mondjuk az lenne a megoldás, hogy a belsö hálózaton csak a tanuláshoz használatos tartalmak legyenek elérhetöek, és a mobilhálózat zavarva legyen?


Egyébként igaz, 30 éve nem okos eszközök voltak, akkor képregényt, meg ckm-et nézegettek a pad alatt, de azt könnyebb volt észrevenni, mint hogy mit buzerál a háttérben a tableten.

aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

#15 igen, szerintem ez működő alternatíva lenne.

És tényleg, ha a telefonokat elveszik, lesz más, ami miatt nem figyelnek. Levelezés, vagy ahogy írod, képregény, kis játékok, ilyen fidget toys, stb

aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

...Nem kellene inkább leállni ezzel a fél életemet az iskolába töltömmel?

Most komolyan egy 10-12 éves gyereknek nem lenne elég napi 3 = 4 tanóra plusz sport?

Meg eleve az alapokat is taníthatnák komolyabban nem ilyen agyalágyult módon!

Nem kellene "kísérletezni" pszichológiailag gyerekeken oktatási köntösbe bújtatva!

Dehát ezzel van megalapozva a birkajellem!

aug. 16. 12:40
 18/29 A kérdező kommentje:
Csodálkozunk, hogy minden lehetséges módon keresik a kiutat belőle?
aug. 16. 12:42
 19/29 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező! Valóban baromi sokat vannak a suliba a gyerekek. Már az én időmben is így volt. Alig vártam, hogy felnőtt legyek. Nem vagyok már fiatal, de örülök, hogy 8-10 meló után becsukom az iroda ajtót és húzok haza, és utána már nem kell tanulással bajlódni. Gyerkőcök is szinte 8-10 órát vannak a tetves suliba, utána meg még elvárják, hogy tanuljanak, házikat írjanak. Miért nem lehet normális gyerekkoruk? Többet robotolnak, mint egy gyári melós esküszöm. Nyáron is feladják az ostoba kötelező olvasmányokat, ahelyett, hogy hagynák a gyerekeket pihenni. Én soha nem is csesztetem őket, hogy olvassanak, és írjanak házit, inkább arra bíztatom őket, csinálják azt, amihez kedvük van, legalább hétvégén és a szünetben.
aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%

A NEmzeti Pedagógus Kar is kétségeit fejezte ki a megvalósíthatósággsal kapcsolatban...


Szerintem úgy fog kinézni, hogy senki nem adja le reggel, mert motozni nem lehet és nincs extra büntetés, ha észreveszik nálad, csak ugyanúgy elveszik, mintha eleve leadtad volna. Lesznek "türelmi zónák", ahová nem megy az ügyeletes tanár - ha nem így lenne, nem lehetne WC-re menni, mert foglalt lenne az összes fülke magában beszélő emberekkel :)

aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!