Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel emelt...

Hogyan készüljek fel emelt történelem érettségire? Az esszéírást hogyan tudnám gyakorolni?

Figyelt kérdés
90% fölötti emelt töri érettségit szeretnék írni, és ha ez valakinek sikerült az idén, az el tudná mondani hogyan készült fel rá? Milyen tankönyvekből tanult? Mennyi idő alatt készült fel? Járt valamilyen plusz tanfolyamra?

júl. 26. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
90% felettit nagyon nehéz elérni, szerintem ez irreális elvárás. A tankönyvből tanulj, ott minden benne kell hogy legyen. A törihez nem kell külön tanfolyam, neked kell megtanulnod. Ha ráfekszel egy tanév elég rá.
júl. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MDaniel98 ***** válasza:
55%
Elméletileg a tankönyvben minden benne van ami kellhet az esszéírást pedig esszéírással lehet gyakorolni.
júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg válaszolnának valaki olyanok, akiknek sikerült a 90% felvetti teljesítmény és nem csak közhelyeket képesek mondani?
júl. 26. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 azt hittem választ akarsz a kérdésedre. Nem lesz sok jelentkező....

Látom nem sikerült befogadni amit írtunk. Ebben amúgy mi volt a közhely? Leírtuk honnan tanulj, és mennyire reális amit követelsz. De ha ennyire okos vagy, és szerinted közhely, akkor meg nézz utána magadtól a dolgoknak, nem egy agysebészet:)

júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, választ szeretnék a kérdésre, olyan emberektől, akik azért kicsit jobban értenek ehhez a témához. Mindkét válaszról lesül, hogy kb. annyit tudnak erről nyilatkozni, mint egy random ember az utcán, aki 7 éve érettségizett le középszinten és amúgy ötlete sincs hogyan szokás felkészülni egy 90%+-os emeltre.


"Leírtuk honnan tanulj és mennyire realis, amit követelsz" Magamtól eszembe nem jutott volna a tankönyvből tanulni! Milyen sokat segítettek! Illetve a 90%+ egyáltalán nem irreális elvárás. Már megnéztem a korábbi évek emelt történelem érettségi statisztikáit, és jó pár embernek sikerül megütnie a 90%+-ot, sőt akadtak 100%-os érettségik is.


Egyébként egy igényes, értelmes válasz tartalmazta volna, hogy pontosan milyen könyvekből érdemes tanulni, mennyi időt kell belefektetni, érdemes-e magántanárhoz járni esszéírás fejlesztésére, van-e olyan tanfolyam, amin megéri részt venni stb. :)

júl. 26. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Márpedig leérettségiztem 87%-ra emelt töriből, tehát ezt kikérem magamnak. Annyira okos vagy, hogy te ezt is meg tudod mondani, hogy én mennyire értek a témához. Nagyon szánalmas vagy. Mindezt azért mert te tudatlan vagy, és nem tetszik az, amit a másik leírt, mert te másképp gondolod.

És már csakazért sem fogok neked többet segíteni, pedig lennének ötleteim a leírtakon kívül:)

Ilyen hozzáállással és pofával oldd meg egyedül a problémád. Elárulom, nem te leszel az aki 90% fölöttit ír.

júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Mindezt azért, mert tudatlan vagy, és nem tetszik az, amjt a másik leírt, mert te másképp gondolod."


Mit gondolok pontosan másképp? Arra én is rájöttem, hogy a tankönyvből érdemes tanulni, más lényegi információt pedig nem nagyon osztottál meg. A "törihez nem kell tanfolyam, mindent magadtól kell megtanulnod" kommentnek meg kevés értelme van, tekintve, hogy rengeteg történelem érettségire felkészítő tanfolyam van, amelyek valószínűleg nem léteznének, ha nem lenne igény rá. Tény, hogy a legtöbb az ember a saját szorgalmán múlik, de biztos vagyok benne, hogy mondjuk heti egyszer eljárni egy jó tanfolyamra feladatokat megoldani, esszét írni, nehezebb témákat ismételni stb. dobhat egy pár pontot valaki érettségijén.


Végezetül pedig megnyugtatott, hogyha valaki olyannak, mint te sikerült a 87%, akkor a 90%+ már nem is lesz olyan irreális elvárás. :)

júl. 26. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell féltékenykedni kérdező, ilyen aggyal ami neked van, sejtem milyen eredményt fogsz elérni:D

Hiába próbálsz engem, egy vadidegen embert sértegetni, aki már letett valamit az asztalra, nem leszel sem felkészültebb, sem okosabb.

A véleményed pedig nem érdekel, én veled ellentétben tisztában vagyok vele, a vizsgázók hány százaléka ér el ilyen eredményt mint én:)

Végezetül azt tudom mondani, hogy vegyél vissza az arcodból, mert ezzel a stílussal nem fogsz előrébb jutni.

Azt pedig várhatod, hogy tolongjanak itt a 90+ %-ot elérők, és tanácsokkal bombázzanak.

júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Ilyen aggyal, ami neked van, sejtem milyen eredményt fogsz elérni." Mondja ezt az, aki egy pár egyszerű kérdést nem tudott értelmezni, majd megfelelően válaszolni rájuk. :D A "Milyen tankönyvekből érdemes tanulni?" kérdésre az a válasz, hogy "a tankönyvből érdemes tanulni, abban minden benne van" alacsony IQ-ra enged következtetni.


Egyébként sejtettem, hogy nem fognak tolongani az értelmes emberek, mert a korábbi ehhez hasonló kérdésekre érkezett válaszok szintén annyira voltak hasznosak, mint amit neked sikerült itt összehoznod. Egy próbát viszont megért.

júl. 26. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!