Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a pótfelvételi?

Hogyan működik a pótfelvételi?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vettek fel egyik szakra sem a 3 közül (mindenhol max 10 ponttal maradtam le), viszont nem akarok egy évet tétován lenni. Konkrétan egyetemre szeretnék menni.

Azért nem lettek rossz pontjaim (330), még ha nem is jó. Ezzel szerintem van esélyem pótfelvételin. Ott tudni fogom előre a ponthatárokat, mikor beadom a jelentkezést, ugye? Olyan helyre akarok jelentkezni, ahova tuti bejutok.


júl. 25. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

De a 330 az nagyon gyenge. Én a helyedben átgondolnám az egyetemet.

Nézz utána a felvi.hu-n. Csak olyan szakra tudsz jelentkezni, összesen 1-re, ahova elég lenne a pontod, aug 31-én hirdetik meg őket. Nem tudod előre a ponthatárokat

júl. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amilyen ponthatárok lettek néhány szakon nagyon nem tartom gyengének. Ilyen 250-ek.
júl. 25. 00:31
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
#2 az még nem változtat a tényen, hogy 500 pontból 330-at elérni nem egy nagy teljesítmény.
júl. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem valami nagy ész a magyar diákok igen nagy része, mivel a szakok 80%-ára simán bejutottam volna a pontjaimmal. 😁🥶
júl. 25. 01:04
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
A komolyabb szakokra biztosan nem.
júl. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy oda akarok menni? 🤷🏼‍♀️

Ha szerinted egyébként egy mérnöki szak nem komoly, akkor az gáz.

júl. 25. 01:15
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ milyen mérnöki. Egyébként sem elég bekerülni, bent is kell maradni.
júl. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Jaj, de okos itt valaki:)

Bár látom, hogy valamit nagyon bizonyítani szeretnél, de hidd el, örülünk, hogy te a legjobb egyetem legnehezebb szakán tanultál. Azonban nem feltétlenül szeretne mindenki arra jelentkezni. Pláne első diplomának. Lesz még bőven ideje akár többre is.


Kedves kérdező!

Az felvi.hu vagy eduline oldalakon keresgélj, és ne aggódj, minden rendben lesz, szép eredményt értél el!

júl. 25. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 idén másképp alakultak ám a ponthatárok. Tavalyi rendszer szerint duplázással 380 körül lennék🤦🏼‍♀️. Rohadjon is meg, aki kitalálta ezt az új rendszert.


#8 köszönöm, utána is néztem. Olyan ijesztő, hogy csak 1 helyre jelentkezhetek. Mi van, ha pont ott emelkedik hatalmasat a ponthatár az általános eljáráshoz képest, és pont oda nem jelentkezek, ahova bejutnék?

júl. 25. 07:17
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 ez nem valószínű, próbáld meg bátran amit szeretnél
júl. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!