Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségizők! Valóban...

Idén érettségizők! Valóban annyira könnyű volt az érettségi, mint itt sokan mondják? Ti hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

júl. 17. 06:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért állították össze "könnyebbre", mert az új NAT szerint készültek a vizsgák, és jó vélemények kellettek az új rendszerről. Noha mi azt az információt kaptuk minden helyről, hogy mennyire sok változás lesz, szerintem a magyaron kívül nem sok változás történt a követelményekben.

A nyelvek nagyon hasonlóak, mint előző években voltak, szerintem lazán teljesíthetőek.

Az emeltek nem lettek könnyebbek, én pl. kémiából emelteztem, arra azt mondják, hogy idén még nehezebb is volt, mint előző években.

A matek és a töri tényleg egyszerűbb volt, mint előző években. A törit én szinte 0 tudással írtam meg négyesre.

A magyarban az irodalmi teszt az újdonság, de szerintem ahhoz is kaptunk annyi segítséget, hogy megoldható legyen. Illetve becsempésztek a szövegértésbe elméleti kérdéseket is, ott lehetett még nehezebb, mint korábban.

Én egyébként könnyűnek éltem meg az egészet, nem kellett volna annyira rástresszelnem, mint ahogy a tanáraim beállították. De valószínűleg ezt mondanám, ha tavaly vagy 5 éve írtam volna meg, akkor is.

júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"A nyelvek nagyon hasonlóak, mint előző években voltak"

Konkrétan semmi sem változott az élő idegen nyelvekben, úgyhogy nem is kell idekeverni őket.

júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Miért, a matek vagy az irodalom változott? Petőfinek hirtelen mások a versei? :)
júl. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az irodalom vizsga változott. Az élő idegen nyelvi nem.
júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!