Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén érettségizők! Valóban...

Idén érettségizők! Valóban annyira könnyű volt az érettségi, mint itt sokan mondják? Ti hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

júl. 17. 06:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Aki idén érettségizett, annak nyilván nincs összehasonlítási alapja
júl. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kólauborkával ***** válasza:
42%
Csináld meg az előző évieket és rájössz, de évek óta süllyed a színvonal. Lassan gondolkodni sem kell az érettségin, csak bebiflázni a mintafeladatokat és mehetsz…
júl. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

#1 Ez nem teljesen igaz, jobb esetben minden érettségizős korábbi feladarlapok kitöltésével is készült. Bár nyilván stresszhelyzetben nehezebb.

Személyes vélemény: Én a középszintű matek és az emelt szintű törit tényleg egyszerűbbnek éreztem, mint amiket eddig megírtam, és jobban is sikerültek, mint gondoltam. Egyedül a magyart éreztem nehezebbnek, előző évekhez képest a szövegértést és az új irodalmi feladatlapot kimondottan "nehézkének" éreztem, bár teljesen megcsinálható. A többi tárgyból nem idén érettségiztem, így azokról nem tudok nyilatkozni. Ránéztem a középszintű törire, bár nem mentem végig rajta, de azt is picit nehezebbnek éreztem.

júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 de van, mert nyilván csinált feladatsorokat az előző évekből.

#3 köszönöm, és te hova jelentkeztél?

júl. 17. 08:47
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
#2: a szellemi színvonalat az ilyen megjegyzések jól demonstrálják.
júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kólauborkával ***** válasza:
49%

mármint melyikre gondolsz? Az ajánlatomra, hogy csinálja meg őket vagy a színvonal romlására?

Én minden évben megcsinálom a matek közép és emelt szintűt (az idei még kinaradt), de sajnos egyre gyatrább a színvonal. Igen, szerintem is felháborító.

júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%

"de van, mert nyilván csinált feladatsorokat az előző évekből."


Mi az hogy nyilván csinált feladatsorokat az előző évekből? Én úgy érettségiztem, hogy rá sem néztem az előző évi feladatsorokra mert engem nem érdekel az hogy milyen feladatok voltak tavaly vagy x évvel ezelőtt. Valamint nekem tudásom van, nem mintafeladatokból akarok érvényesülni, épp ezért értem el 483 pontot Adattudomány szakra.

júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Én a magyar miatt nagyon paráztam, a suliban a frászt hozták ránk, hogy milyen nehéz lesz. A tanár minden tz-t az irodalmi feladatlapos sémának megfelelően állította össze igen nehéz kérdésekkel. Én nagyon sokat tanultam magyarra és én is úgy indultam neki, hogy örülök, ha meglesz a 80%. Ehhez képest szerintem nem volt nehéz, 95%ot hoztam össze, úgy, hogy a rettegett irodalmi feladatlapot hibátlanra írtam. De persze ehhez a tanár is kellett, akinek komolyak voltak a követelményei.


Közép matek: Nos, ez valóban egyszerűbb volt, mint az eddigi évek, de nekem mégse sikerült olyan jól. :D


Emelt töri: szerintem a tesztes része nem volt egyszerű, viszont az esszék ezt kompenzálták. Szerintem korrekt feladatsor volt, nem éreztem se nehezebbnek se könnyebbnek az előző évekhez viszonyítva.


A többi tárgyat nem tudom, nekem a másik 2 előrehozott volt.


Konklúzió: aki tanult, készült rá, azt nem érhette meglepetés. De ez minden évben így van. Nyilván aki kevésbé tanult, gyengébb volt a teljesítménye, ő nehéznek érzi, aki meg szorgalmas volt az iskolában, készült, ő pedig könnyűnek.

júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi neked is #8. És te hova jelentkeztél?
júl. 17. 11:21
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Aki idén érettségizett, az nem tudhatja, mert ő az ideit nyilván máshogyan élte meg, mint azokat a feladatsorokat, amiket csak gyakorlásként csinált meg.

A tanárok jobban látják, hogy az előző évekhez képest milyen volt, és pl. az angol emelt jóval könnyebb volt idén, úgy tudom.

júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!