Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gyógytornászt miért büfészak...

A gyógytornászt miért büfészakozzák ennyien?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik végeztek ilyen szakon, esetleg a közeli ismeretségi körben van valaki, aki ennek az elhelyezési lehetőségeiről tud érdemben beszélni. Aki csak fotelharcos és a heti stresszt jön ide kiadni azzal, hogy az orvosi és mérnök szakok kivételével minden szak büfé szak, az inkább ne, légyszi!!!


Szóval milyenek az elhelyezkedési lehetőségek? Ha nem magánban csinálom, milyen a fizetés? Ha magánban csinálom, mennyire könnyű vendégkört kiépíteni? Egy védőnőhöz, dentálhigiénikushoz képest mennyire telített a szakma? (=Több a munkavállaló, mint a munkalehetőség) Végzés után milyen gyorsan lehet vele elhelyezkedni? Plusz képzések elvégzésével jobbak a lehetőségek? (Pl fitnesz instruktor)


Szeged környékén érdekel legfőképpen, de akinek máshonnan van tapasztalat, azt is meghallgatom.


júl. 5. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

A gyógytornász a kórházakban, szakrendelőkben a rehabilitációs kezeléseket végzi.


Műtétbután, strokeból, agyvérzésből való felépülést segíti.


A Pető Intézetben is gyógytornászok kezelik a születési rendellenességek következményeit.


Az SMA-s gyerekeket is.

A SOTE egyik szakja.

Nagyon fontos hivatás, komoly szaktudást igényel.


( Ki az a primitív, aki selejt szaknak bélyegzi?!)

júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Én betegként telítettnek látom, mivel itt a kórházi gyógytornász részlegen nagyon sokan dolgoznak, és sok magánhirdetést is látok.

Ettől függetlenül úgy hallottam, hogy nem könnyű a képzés és szerintem nagyon-nagyon fontos, hasznos szakma.

júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem volt könnyű képzés, nem is értem miért büfészakoznak.
júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindent büfészakoznak.
júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Korábban se adtam igazán a büfészakozók véleményére, de amióta itt egy kedves válaszoló kifejtette, hogy az orvosin és a prog. infón kívül minden képzés semmit nem érő büfészak, azóta még inkább csak mosolygok ezen. Javaslom, tegyél te is így.
júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5.

Az ELTE-sek, BME hallgatók, mérnökök, vegyészek bizonyára lájkolják ezt.

A két gyerekem prog. infós és orvosis, de nem értem ezt a büfészakozást. :)

Főleg a gyógytornászokat.

Én akiket ismerek, mind nagyon magasan képzett, remek szakemberek.

(Van diplomám, ezek szerint büfészak. :D)

júl. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Jézus, már ezt is büfészakozzák??

Nem vagyok gyógytornász, de sose gondolnám büfészaknak. Azért elég kemény anatómia van és egyebek.

júl. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És a képzés elvégzése után lenne értelme elvégezni a sport rehabilitációs tréner képzést? Vagy mi az a továbbképzés, amivel esetleg sérült sportolók gyógyítását segíteném elő? Könnyű elhelyezkedni ilyen téren?
júl. 7. 10:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8.

Szerintem itt erre nem fogsz választ kapni.

Esetleg írj ki a rẹððitẹn ezzel kapcsolatban kérdést.

júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sportrehab egy posztgraduális képzés.

Probody, balancemed és egyéb oldalakon egy tonna ilyen van, te döntöd el hogy mi szimpatikus ezek közül, illetve hogy merre mennél pontosabban.

Én msc-t választanám, mint egy ilyen hétvégés képzést, ám sportfizio éppenséggel újra készülőben van a 2020-as átalakításos megszűnése után. Vagy külföld.

Viszont amit tudnod kell, hogy sokan pont sport miatt mennek oda és sokan azt hiszik, hogy ebben hatalmas pénz van és milyen könnyű meg jó lesz. Erre a piac úgy reagál, hogy mivel amúgy is hatalmas sor van 1-1 pozira, ezért ha felvesznek és te képzed is magad és netán későbbiekben emelést szeretnél a plusz tudásodért, szépen elküldenek, mert van 200 ember aki a mostani vagy épp kevesebb bérért áll sorba a helyedért. Arról nem beszélve, hogy nem olyan családbarát a helyzet és sok lemondással jár. Ezeket mind magadban kell tudni. (Ha gondolod nyugodtan írj rám, amilyen infóm van átadom(: )

júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!