Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek a dentalhigi...

Mi a velemenyetek a dentalhigienikus szakmáról? Érdemes ezt tanulni 2024-ben?

Figyelt kérdés
Illetve itthon milyen egyetemeken/szakokon tudod ezt tanulni?
júl. 4. 19:46
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Magyarországon jelenleg csak az SZTE keretein belül lehetsz BSc DH (bár nem kizárt, hogy más egyetemi intézmények is be fogják indítani), azon belül is a ETSZK-n, illetve második két évben a FOK-on. 8 szemeszter a képzés ideje.

Szerintem megéri, elsősorban azért, mert a magyarországi lakosok szájüregi egészsége nagyon rossz, szükség van edukálásra, szájüregi elváltozások szűrésére, preventív beavatkozásokra- melyek a dentálhigiénikus fő feladatkörei-, másrészt sokrétű, tehát nem "csak" rendelőben tudsz elhelyezkedni, szűrőközpontok, egyetemen is oktathatsz, ha ügyes vagy, vagy akár kutatásokban is részt vehetsz. Persze a fizu se utolsó szempont, de ez nagyrészt az ügyességedtől, kitartásodtól függ :D

Én is DH hallgató vagyok, bár még az elején járok, nyugodtan kérdezz, ha érdekel valami.

júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. Milyen helyeken lehet nyári gyakorlatozni? Engem is érdekelne a dentálhigiénia
júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
2. Ezt sajna nem tudom, nekünk még nincs kötelező gyakorlatunk. Tudomásom szerint először kórházban leszünk, utána pedig fog klinikán, (ezeket gondolom az egyetem szervezi meg), azt viszont nem tudom megmondani, hogy magánrendelőkbe mikor és hogyan lehet menni. De javítsatok ki, ha tévedek.
aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!