Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem tudom a...

Mi történik, ha nem tudom a magyar szóbeli érettségin a tételhez tartozó memoritert?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyről sokféle választ kaptam és eléggé összezavart. A mi tanárunk azt mondta, hogy ha nem tudjuk a memoritert akkor póttételt fognak velünk huzatni mert """olyan lesz az elnök""" (Jelentsen ez bármit). Más iskolákból pedig azt hallotam,hogy szinte sehol nem kértek memoritert az elmúlt 2-3 évben. Nekem kicsit túlzásnak tűnik, hogy egy diákot így megvágjanak csak azért mert nem tud fejből egy szöveget.

jún. 23. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szóbelin nincs olyan, hogy memoriter. Minden tételhez használható verseskötet, regény (elbeszélés) kötete.

Aki mást mond, az csak ijesztgetni akar.

jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha tegyük fel Ady-t húzom és az isten kereső verseiről kell beszélnem, akkor nem kötelező fejből idéznem?/kiolvashatom a szöveget a jegyzeteimből?
jún. 23. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

nem kötelező fejből idéznem


De saját jegyzet csak az lehet, amit ott, a tételhúzás után magad írsz.

Viszont kapnod kell szöveggyűjteményt, vagy Ady kötetet.

jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

*idézned

:) bocs, másoltam

jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, átadom az osztálytársaimnak, hogy ők is megnyugodjanak :D
jún. 23. 13:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik suli az, ahol ennyire nem tájékoztatják az érettségizőket a dolgokról??
jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan tanár, aki kér memoritert, nem központi követelmény.

Ezért nem húzathatnak póttételt. A tanár csak annyiba veszi az elnököt, mint egy mumust, akivel ijesztgetni lehet a gyerekeket, de az elnök nem csinál ekkora törvénytelenséget, mert nem ellensége se magának, se a diáknak. Akkor húzat póttételt, ha a nyelvtanból és az irodalomból összesen nem tudod összehozni a szóbeli pontszám 12%-át, különben nem, mert nincs hozzá joga.

jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!