Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimisek. Csak engem idegesít...

Gimisek. Csak engem idegesít az hogy minden második ember azt mondja, hogy nem gimibe kellett volna menni?

Figyelt kérdés
Én értem hogy rossz az oktatás, de miért mindig azokat az embereket kell elkeseríteni akik műveltek akarnak lenni? Akik szeretik az elméletet, a tudást?

jún. 8. 21:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#10 nem azért sírunk mert tanulni kell, mindössze a lenézés nem jó érzés
júl. 4. 23:27
 12/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor gondolj arra, hogy ti bárhová mehettek. Mehettek jogra, orvosira is. Mi nekünk meg lesz egy pénzügy számvitel szakmai vizsgánk, ami 5-ösként 400 pont, 4-esként 360, tehát bárhová bejutunk államilag 100 intézményi ponttal együtt még a Corvinusra is a jobbak, de cserébe kb semmilyen más szak nem jöhet szóba csak magántanárral vagy hatalmas önszorgalommal. Gondolok itt az emelt szintű magyaromra, amit külön tanárral tudok csak megcsinálni, mert az "iskola nem vállal felkészítést emelt szinten a közismereti tárgyakból". Mondjuk a közép szintű felkészítése is hagyott némi kivetnivalót maga után.
júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12

Egy picit off, de felvételikor nem a %-ot nézik a szakmai vizsgánál (persze csak ha szakirányú szakot jelölsz meg)? Tehát ha a szakmai viszgád pl. 85%, az 4*85= 340 pont + intézményi pontok.

júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13. Ha százalékban van megállapítva. Ha nincs százalék, csak értékelés, akkor Jeles (5) eredménynél szakirányú továbbtanulásnál 400 pont, Jó (4) eredménynél pedig 360 pont. Közepes és azalatti eredménynél nem számítható ebből pont.
júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja értem. De amit technikum 5. év végén adnak szakmai vizsga, az már százalékban van megállapítva, nem?
júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem jövőre lesz a szakmai vizsgám, de korábbi években (2020 után) hallottam olyat, akinek csak jegy volt írva. Illetve 2 éves felnőttképzéseken is simán lehetséges. Iskola függő.
júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!