Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimisek. Csak engem idegesít...

Gimisek. Csak engem idegesít az hogy minden második ember azt mondja, hogy nem gimibe kellett volna menni?

Figyelt kérdés
Én értem hogy rossz az oktatás, de miért mindig azokat az embereket kell elkeseríteni akik műveltek akarnak lenni? Akik szeretik az elméletet, a tudást?

jún. 8. 21:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
Ha annyira szereted, akkor miért nem kezded az alapoknál? Például megtanulhatnál írni, ha már általánosban nem sikerült.
jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Segít, ha mást is idegesít?
jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1# óvodában meg elvileg a modort kellett megtanulni.
jún. 8. 22:04
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Én már vén tyúk vagyok, középiskolás gyerekkel, és rettenetesen idegesít, hogy ennyire nyomatják a szakképzést. Divat lett a technikum. Sikk, hogy úgy mondjam. Én abban nőttem fel, hogy a gimnázium az igazi érték. Nehéz lenne ezt levetkőznöm. És pont nem hat meg az érv, hogy de legalább lesz szakmája! Minek? Szakmája annak legyen, aki asztalos akar lenni. Mindenkinek nem kell jajcsakegyszakma, amiben aztán nem is dolgozik soha, mert mire leérettségizik rájön, hogy nem is érdekli az, ahova benyomták 14 évesen. Meg mihez kezd egy szimpla érettségivel? Hogyhogy mihez? Ha mégsem tanul tovább, akkor elmegy szakmát tanulni. Akkor már okosabban fog választani is. Lehet, hogy 5 év helyett 6 évében kerül összesen, de két idegen nyelvvel is megismerkedett, és mélyebb a természettudományos tudása is. Okosabb, tájékozottabb. Jajcsakegyszakma. Ugyanmár.
jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Gimis vagyok, de én nem tapasztalom azt, hogy "minden második ember azt mondja, hogy nem gimibe kellett volna menni".


Üdv!

Egy apáczais.

jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Középiskola és a felnőtté vàlàs nagy része hogy megtanuld hogy az emberek utólag mindig krwa okosan meg tudjàk mondani, mit KELLETT VOLNA csinàlni. Akkor is ha a te egyéni szituàcódra 0 ràlàtàsuk van.

A màsik része, meg hogy megtanuld hogy kell ezeket a véleményeket telibe szrni.


Gimnàzium tökéletes ha tovàbb tanulsz. Illetve csak érettségivel is sok munkakör betölthető, szakma tovàbb tanulható.

jún. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 SZTANN ***** válasza:
84%
Ma már a gimnázium kb. annyit jelent, mint 100 éve az általános iskola. De mivel az ember általában nem 14 éves korára tanul meg felelősen választani (szakmát vagy továbbtanulást), hanem inkább 18 évesen, ezért ma már az volna a legjobb út, hogy mindenki gimnáziumba járjon. Utána sokkal könnyebb és eredményesebb akármilyen szakmát megtanulni. Egy érettségizett szakmunkás alapból jobb, értékesebb dolgozó, mint aki csak 8 osztállyal szerzett valami gyenge szakismeretet. Ostobaság azt feltételezni, hogy gimnázium után csak egyetem jöhet (sajnos sok diák, sok tanár él ebben a tévhitben) ...
jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Én tökéletesen egyetértek a 4-es válaszolóval! Egyébként engem is idegesít, de az még jobban felcsesz, hogy a kormány is ugyanezen a véleményen van, ráadásul már a felvételit is többé-kevésbé a szakképzéshez igazították, hogy a technikumosok könyebben kerüljenek be egyetemre- az már teljesen mellékes, hogy a szekképzésben nem kapnak a tanulók olyan alapokat az egyetemre, mint a gimnáziumban.

Üdv, egy 18 éves gimnazista:)

jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Technikumosként mondom, hogy sokkal jobban jártál a gimnáziummal. Én a 12.évemet taposom, nyelvi előkészítőm is volt, szóval ez volt az 5.év, jövőre jön a hatodik. Jövő májusban, 21.szülinapom előtt 3 hónappal végzek, más ilyenkor már az egyetemet, én a középiskolát. Közgazdaságiba járok, konkrétan a szakmán kívül minden más tárgyat leszrtak, pedig az osztályból többen is tervezünk szintemelőzni töriből, matekból, magyarból. Csak fakultáció nincs hozzá. Most ugye előrehozottaztunk magyarból, matekból, töriből és angolból. Viszont nem volt érettségi szünetünk. Írásbeli utáni héttől tanév végéig heti 3 nap bejárunk szakmai órákra, holnap nekünk végetér a tanév, 24-én már szóbelizünk is, ezek mellett kellett arra felkészülni. Osztályból a középszintű érettségik pl történelemből 40-50%-osak átlagban, az iskolánk szerint ez jó, pedig a vármegye top 3 technikuma között vagyunk elvileg. Én is emeltezek majd magyarból, de külön tanárral, mert az iskola nem vállal felkészítést. Arra vagyunk nevelve, hogy gazdaságira menjünk, ezzel kb ellehetetlenítve minden más szaktól, ha valakinek nincs pénze külön tanárra. Ráadásul nekünk a téli és a tavaszi szünetünk is 1 héttel rövidebb volt, mint a gimiseknek, nektek csak a nyaratok rövidebb 1 hettel, nekünk 2 hét mínusz, plusz a szóbelire készülünk azalatt, amíg ti bejártok beszélgetős órákra. Ja és gimiben ha jól tudom érettségi évben személyes konzultáció is volt heti 1x másoknak a szóbelit illetően, itt ilyen egyáltalán nincs. Szóval technikumban sincsen kolbászból a kerítés, te mondhatni bármilyen irányba mozoghatsz egyetemet illetően, mi 1 adott szakra vagyunk nagyon felkészítve, de ha valaki utolsó évben kitalálja, hogy nem ezt akarja, az külön tanár nélkül nem fog bejutni máshová.
jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Ja és még annyi a hozzáfűznivaló, hogy jobb szakra 2 emelt alatt be sem jutsz, technikumban a szakmai emeltre felkészítenek, másra nem. Mi heti 3 napot jártunk (szakmai órák napi 5-6 órába besűrítve), az mellett készültünk a szóbelikre, gimnazisták meg ballagás óta otthon vannak. Úgyhogy ne sírjatok.
jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!