Valami baj van az agyammal?
Abból szenvedek, amiből egytől egyig mindenki tanulás nélkül ötös. Mit csinálok rosszul? Mondanátok tanulási praktikákat?
Másegyébként meg a többi tantárgyból a többiek szenvednek és én vagyok jó, de nem tesz jót az ember önbizalmának, hogy egy olyan egyszerű dolgot nem tud, amit rajta kívül mindenki.
Gondolom, az évszámokkal van bajod.
A következőket tudom ajánlani:
* Időegyenes, akár a kinagyítást animálva, ráközelítve is.
* A számok átkódolása betűkké. Egy számhoz három-négy betűt is hozzárendelhetsz, ezek közül választhatod, hogy az adott számot melyik betű képviselje. Megfogalmazod a szövegedet, ami az évszámhoz kapcsolódó eseményekről szól, úgy, hogy a mondat minden egyes szava a megfelelő betűvel kezdődjön. Kérdés, hogy tudsz-e felelés alatt elég gyorsan dekódolni.
* Színkód használata: a számokhoz egy-egyértelműen markánsan különböző színeket rendelsz. Javaslom a következőket:
0, 1 között kiosztod a feketét, fehéret
a többi kis számjegyhez világos színeket rendelsz
a közepes jegyekhez élénk színeket rendelsz
a nagy jegyekhez sötét színeket rendelsz
Csinálhatod máshogy is, ahogy jónak látod.
Mindezek mellett használod a számokat is. Így jobban meg fognak ragadni.
Tudatosítsd magadban, hogy attól, hogy nem szereted, még igenis meg tudod tanulni.
És tanuld.
Minden nap vedd elő, olvasd át, húzd alá vagy színezd ki a lényeget, írjál belőle vázlatot, rajzold le, nézzél róla videókat, stb. Egyszercsak majd átmegy a fejedbe. :)
(Én is megúsztam valahogy még egyetemi szinten is... :D)
Nálunk is megvoltak azok az arcok, akik mindig szentül állították, hogy "jaaaj, én semmit nem tanultam", aztán hibátlan ötösöket írtak. Érdekes :)) Szóval azért ne gondold, hogy az emberek mindig őszinték ezzel kapcsolatban. Sokan csinálják ezt, valószínűleg azért, hogyha kudarc éri őket, legyen kifogásuk mások előtt (alig tanultak), de ha meg végül mégis jól teljesítenek, extrán örülhessenek neki, hogy jaj de ügyesek, amiért ilyen "kevés" készülés mellett is tök jól sikerült nekik a dolog.
Ami még fontos, hogy amit nem szeretsz, azt nyilván nehezebben fogod tanulni. Ha nem érdekel a töri, akkor értelemszerűen órán is kevésbé fogsz figyelni, otthon is kevésbé szívesen veszed majd elő az anyagot, és főleg nem fogsz a szabadidődben is utánanézni töris témáknak. Másoknak, akik szeretik a tárgyat ez tök természetesen jöhet akár. Ahogy írtad is, vannak olyan tárgyak, amik meg neked mennek tök jól, másoknak kevésébé. Próbáld meg erre fektetni a hangsúlyt, és örülni a sikereidnek is, ne csak elkeseredj amiatt, hogy valami nehezebben megy. Mindannyian mások vagyunk, más erősségekkel és érdeklődéssel. Nincsenek tulajdonképpen "könnyű" vagy "nehéz" tantárgyak, csak az egyéni különbségek miatt tűnik így vagy úgy.
Jó ötlet amúgy a videonézés is! Sokszor érdekesebb megnézni egy-egy videót egy adott témában, mint görnyedni a könyv fölött. Meg fontos, hogy rájöjj, hogy te hogyan tudsz legjobban tanulni. Vizuális típus vagy-e, vagy inkább az segít, ha hallod az anyagot? Ha ezt felismered, utána könnyebben tudod majd kialakítani a saját tanulási módszereidet. Sok sikert!! :))
"Sokan csinálják ezt, valószínűleg azért, hogyha kudarc éri őket, legyen kifogásuk mások előtt (alig tanultak), de ha meg végül mégis jól teljesítenek, extrán örülhessenek neki, hogy jaj de ügyesek, amiért ilyen "kevés" készülés mellett is tök jól sikerült nekik a dolog."
És ezek nekem egyre idegesítőbbek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!