Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ennyit tanulni,...

Hogyan tudnék ennyit tanulni, tippek?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok. Az a nagy bajom, hogy elég lusta vagyok, ami a tanulást illeti, egy nap maximum 4 órát vagyok képes koncentráltan tanulni, utána egyszerűen nem fog az agyam. Olvastam itt, hogy vannak akik vizsgaidőszakban napi 8-10 órákat is tanulnak. Na nekem most van egy célom, hogy ösztöndíjra hajtok, ez motivál is kellőképpen, de egy idő után az agyam egyszerűen feladja és mindenfelé kezdek figyelni, csak nem az anyagra.

Szóval: Tegyük fel, ha nincs egész nap más dolgom (pl mert otthon vagyok valamiért) hogy tudnék én is sokkal többet tanulni? Hogy lenne ez lehetséges? Személyes tippek, vagy tanulási stratégiák is jöhetnek!


Köszönöm :)


2010. okt. 27. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Belőlem ezt a kudarctól való félelem, és az ösztöndíj iránti elnyomhatatlan vágy fejtette ki. Aztán annyira rástresszeltem, hogy 3-as zh-m lett matekból mert leblokkoltam, és 5-össel lett volna esélyem megajánlottra.
2010. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne is mondd, ilyen velem is volt... sajnos maximalista típus vagyok és egy zh-ra (amire elég sokat tanultam) bestresszeltem és szinte semmi nem jutott az eszembe... :S
2010. okt. 27. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan... De én annyira szétszórt vagyok, hogy pl. geometriából nem olvastam el, hogy a feladatnak van B része is. 15 pont mínusz egyből. 70 pont lett, épphogy hármas megintcsak.
2010. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fel is tettem egy kérdést ezzel kapcsolatban, ott azt tanácsolták, hogy vegyem lazábban... Meg hogy majd jön a rutin.
2010. okt. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha neked csak naponta négy óra tanulás megy, akkor tanulj annyit. Csak akkor ne két napot szánj rá, hanem mondjuk egy hetet. Többször kevesebbet:)
2010. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!