Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet eredményre vezetően...

Belushka kérdése:

Hogy lehet eredményre vezetően tanulni? (Tippek. )

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:

www.delfintanulas.hu


nekem nagyon bevállt az egyetemen amit itt tanultam!

2011. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ismerem ezt az oldalt, de most nincs időm rá..!:)

Más tipp ?

2011. aug. 17. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
sajna a tanulási technikákat is meg kell tanulni,olyat nem tud senki amivel nem kell foglalkozni,de tudsz vele haladni..
2011. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értelek és ez jó is, de én nem ilyenekre gondoltam, hanem, hogy pl.-délelőtt jobb tanulni, vagy délután,este
2011. aug. 17. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Az eléggé eltérő egyénenként szerintem. Én este mindig jobban neki tudtam ülni tanulni, délelőtt meg szinte soha, csak ha nagyon muszáj volt.

Attól is függ, hogy mit tanulsz. Ha magolni kell, akkor azt csendben lehet csak, de én irkálós, számolós tanulnivaló mellett zenét hallgatok.

A magolás is könnyebb, ha kijegyzeteled, leírod az anyagot , és utána felolvasod magadnak (csak akkor nézel bele, ha nagyon nem jut eszedbe).

Amihez lehet, ábrát kell készíteni, akár táblázatot, diagramot, folyamatábrát vagy lerajzolni, amiről éppen szó van (pl. egy berendezés felépítését, működését ábrával könnyű megtanulni, sejtek részeit, molekulák szerkezetét szintén).

Sokat jelent az is, hogy egyedül, vagy társaságban tanulsz. Nem kell, hogy együtt beszéljétek meg a tananyagot, de már az is sokat tud segíteni, ha ott ül a teremben/szobában egy másik ember is, aki tanul.

Neked kellene kitapasztalni ezt.

2011. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Végül is irodalmat kell tanulnom (Pótvizsga..)

21 tétel van eddig 8-at tudok.. és 30.-án van a pótvizsga, nem sok időm van de szerintem ez nem vészes, napi 2-3 tételt tanulok.

Délelőtt én se tudok tanulni, de ha pl. elolvasgatom azt a tételt amit tanulni akarok..és este tanulom akkor elég jól megtudom tanulni!

2011. aug. 17. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pl. van mikor este 10-kor állok neki tanulni. De úgy hatásosabb, ha többször átismétled. Pl: töriből írtok TZ-t, akkor azt elötte egy háttel már be kell, h. jelentse a tanár, de úgy is látod, h. vége lesz lassan annak a fejezetnek, amit vesztek, akkor elkezded alölről ismételni azt a fejezetet. Pl 10 leckéből áll egy feji, akk egy nap átolvasol 2-t, de másnap is átolvasod csak hozzáveszel még 2-t... és így tovább. Időigényes, de maradandó, ha naponta nézed át. Az utolsó napi tanulással, lehet, h. egy 2-est, netán legyen mázlid és egy 3-ast összeszedsz, de h. érettségiig nem fogod megjegyezni az fix.
2011. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem nagyon hasznos, ha hangosan tanulsz. Próbáld felmondani az anyagot. Én középiskolában és egyetemen is végig hangosan tanultam, így mindig kiderült, mi az, ami már megy és mi az, amit még ismételni kell.
2011. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült !! ; )
2011. aug. 30. 21:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!