Ki milyen jó bevált puskázási ötleteket tud, amit ki is próbált, és szerencsét is hozott?
Újságot olvasó tanár is gyanús. Tudok olyanról, mikor volt két kémlyuk az újságon ami messziről alig látható viszont a tanár látta ki mit csinál. Nem buktatott le senkit csak magának írta fel, h XY puskázott. Javításnál persze lepontozta. Tényleg érdemes minél többet megtudni a tanártól, vannak rafkósak, ahol akkor se lehetsz még nyugodt ha lebukás mentesen ment. Középsuliban a matektanárom pl. megcsinálta azt, h következő órán kiszólított két embert, h most akkor lapot elő és az előző TZ feladatait oldják meg ismét, csak egy toll semmi más. Teljes csőd. Naná, h másolták a megoldásokat, be is vallották. 0 tudással ne lehet puskázni, legalább a 10%-át tudni kell az anyagnak, sőt nem árt utólag is elolvasni, sosem lehet tudni.
Van amúgy még millió egy módszer, de hadd ne írjak már le mindent, tessék kreatívnak lenni és gondolkodni, sok módszer van ,ami csak bizonyos helyen és időben és körülmények együttállásakor működik ,de akkor szinte 100%. Ilyen volt pl. a nekünk fősulin a fizika ZH-n a függvénytáblázatba írt puskák. Szürkés árnyalatú lapra rotringceruzával felírt puska, neonfényben csak közelről látható, te még látod, de ha a tanár melléd áll már nem ,csak ha közelebb hajol, de ilyenkor van idő feltűnésmentesen lapozni ( minden 2. oldalra kell a puskát írni).
Tételhúzásnál is lehet olyan, h vékony a papír és a szöveg ha kicsit is, de átlátszik. Ilyenkor pl. a tétel sorszámát is látod, legalábbis azt igen ,h egy vagy kétjegyű. Részletezzem miért előny ha tudod előre és mondjuk 12 tétel van? Aztán vannak olyan dolgok, amik jó ötletek, de csak ritkán szabad eljátszani, mert különben gyanús. Pl. rosszullét szimulálás kimész a WC-re ahol ( vagy az odavezető úton) elrejtettél egy megoldáskötetet). Esetleg tételhúzásnál visszadobni ijedséget szimulálva majd közölni, h babonás vagy és a 13-ast húztad ( amit persze megtanulsz).
Ha sokszor csinálod ez is gyanús. Jobb a régi lapdobás trükk erre. Ha röpi várható az általában az előző anyagból lesz, megírod előre és megfelelő pillanatban gyors papírcsere. Akkor bukó, ha nagyon az elején cseréled és a tanár arrajár ismét, 2 perc alatt meg ott virít előtted egy fullosan teleírt papír. Főiskolán nagy termes ZH-knál mehet az, hogy mikor megkapod a lapot akkor kisunnyogsz, és a végén mikor bek ell adni akkor adod be, amit valahol a folyosón megírtál jegyzetekből és puskából vagy haverok által segítve.
Lapdobás ellen sok tanár védekezik, aláírt, pecsétes papírral pl. ismertem olyan rafkós tanárt is, aki 1 mm-t levágott a lap tetejéből és automatikusan karó annak, akinek nagyobb volt a papírja mint a sajátja. Ez egyébként szóbeli vizsga előtti írásbeli beugrófeladatnál volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!