Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki milyen jó bevált puskázási...

Ki milyen jó bevált puskázási ötleteket tud, amit ki is próbált, és szerencsét is hozott?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a labszaramra irtam fel a töri leckét, es ugy ultem a padban hogy egyik labam vizszintesen a masikra tettem, majd a nadragot huztam felfele. 10est kaptam (erdelyben ez a legnagyobb jegy) persze szerintem azert szerencse is kell a puskazashoz.
2009. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Én a telefonomba szoktam beleírni és be is vált eddig mindig...Kivéve egyszer,amikor a tanár mögöttem állt,én meg úgy puskáztam,mert nem vettem észre és elvette a telót,plusz még egy egyest is kaptam:S

De amúgy ezen kívül mindig bevált!

2009. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
88%
Én úgy csináltam hogy a kezemre irtam rá és kicsit felhajtottam a pulcsim és onnan már csak kicsit kellett felhajtanom és úgy tettem mintha a kezemet vakarnám bevált nem vette észre senki
2009. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Gépelve 5-6os betűméret. Hasábolva kb. 4 hasábra, szalagszerűen összeragasztva és harmonika hajtogatva belőle. Nekem ez jött be a legjobban, akár szóbeli vizsgán is tudod használni, amíg felkészülési idő van. Észrevétlenül elfér a tenyered alatt, és könnyen tudod hajtogatni.
2009. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2009. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Főiskolán nálunk is próbálkozott valaki egy tanárnál a mobilra írt sms-el mint puska. Telefont elvette kinyitotta a piszkozatok mappát, majd közölte, h szép sms, adja az indexét sőt pótzh-ra se jöjjön, mert úgysem fog átmenni.


Egyébként asszem volt már itt ilyen kérdés akkor írtam is egy hosszabb cikket arról, h nekem mi vált be. Összefoglaló: A jó puskázás előfeltétele, h az anyag legalább tizedét tudd, ez fontos. Saját magad csináld a puskát, egyrészt így biztos, h jó lesz és nincs benne hülyeség, másrészt tudod mit hol keress bele és ott éles helyzetben minden mp számít.

Harmadszor: legyél kreatív ismerd meg a tanárt, érdemes felsőbbévesektől érdeklődni mit szokott csinálni dolgozat írás közben, mennyire szigorú, mivel bünteti ha rajtakap. Aztán lehet mérlegelni. Kreatív ötletek kellenek, sokszor vannak egyedi helyzetek, amik csak ott és akkor működnek, ezért kreatívnak kell lenni.


Pár általános ötlet:

Harmónikába hajtogatott lapok, amik a kezedben elférnek. Nekem sokszor bejött, lehet lapozgatni kis helyen elfér vész esetén ruhaujjba gyorsan eltüntethető.

Külön papír lap ragasztása a pad alá amibe belelehet csúsztatni a puskát. Ha benéz a padba a tanár nem lát semmit.

Felírni a táblára doga előtt, a tanárnak eszébe se jut sokszor megnézni, max. azt hiszi az előző óra anyaga maradt ott.

Pofátlan módszer: Sokszor bejön, de halál nyugodtan kell csinálni. Semmi sem maradhat a padon kijelentés után kintfelejtett bazi nagy A4-es lap, esetleg maga a nyitott tankönyv. Esetleg matekZH-ra a feladatgyüjtemény helyett a hozzá való megoldáskötettel bemenés. Függvénytáblázatba beleírt megoldások.

Modern technika vívmányait használni: mp3 lejátszó. Kicsi és hordozható, hozzá való miniatűr füles. Fel lehet olvasni a tananyagot és rögzíteni gépen, majd meghallgatni. Sőt vannak beszédszintetizátor programok, amik elvégzik helyetted. Nem csak puskázásra jó, hangoskönyv készíthető belőle, ott is tudsz tanulni belőle, ahol a könyvvel nehezen ( pl. utcán sétálva vagy autóvezetés közben).

Mobiltelefon. Fényképezős. Lefényképezni a tesztlapot, esetleg a kijavított tesztlapot, jól jöhet még, főleg ha javító lesz utána, ki tudja lehet, h az UV-n is lesz olyan kérdés, ami már a vizsgán is volt. Ezeket pedig már tudod.

Információk szerzése idő előtt: Nálunk volt mikor előre kiadott tesztkönyvek voltak pl. fizikából általános iskolában. Ezeket le lehet nyúlni a szertárból is le lehet fénymásolni. Sőt kamerás mobillal már ezt se kell, csak gyorsan lefényképezni. Ha előre tudod a kérdéseket akkor könnyebb felkészülni. Sőt megesett már ,h a gépelési hibák vagy más miatt ( ferdén, csíkosan kinyomtatott) tesztlapokat kidobták simán a szemétbe. Élelmes diákok pedig kiszedték.

2009. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
82%

Hát én ma pl az MP4-emet hívtam segítségül.

Föci doga.. Hát alap 5-ösre megírtam. :D

Sztem marha jó egy módszer.. Nem hallja a tanár csak te.. Rámondod az anyagot és ennyi.. Egyszerű de nagyszerű ^^

2009. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy annak nagy az esélye, hogy lebukok, nem?
2009. jan. 6. 21:10
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a trükkel nem. Persze ésszel csináld. Vagyis úgy mond fel a szöveget, h aztán le is tudd majd írni és kb. tudjad melyik trackben melyik mondóka van. Ja és ne szó szerint írd le a könyvet, mert az eleve gyanús, ne legyen 100%-ban hibátlan, mert az is.


A Másik okos módszer még ,h ha előre tudod, h miből fogsz írni akkor megírod otthon előre majd lapdobás ( kicseréled a lapot). Akkor jó ha nincs megjelölve a feladatlap ( pecsét, aláírás). Egyes tanárok tudnak trükkös dolgot csinálni ,a volt sulimban pl. volt amelyik levágott egy mm-t az A4-es tetejéből és a beszedett lapokat összehasonlította az általa kiosztottal és amelyik kilógott az helyből bukás. Középsuliban meg volt tanár, akinél az egyesért is kellett vmit produkálni, ha az nem volt meg 0-t írt be, ami a jegyek összegét nem növelte de az átlagodat rontotta. Egy másik középsuliban meg volt olyan, h 1 témazáró volt, az egyesért is kellett elérni vmit, ha nem volt me 2 1-es ha abszolút 0 pont akkor 3 1-es és onnantól már nem is kellett vacakolnia, mert 3 jeggyel már le lehet zárni vkit.

2009. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy annak nagy az esélye, hogy lebukok, nem?"


Előfordulhat, ha tapasztalatlan kezdő vagy, akkor meg főleg. Nem kell hülyének nézni a tanárokat, igazság szerint sokan engedik, kevés az olyan eset amikor a tanár tényleg nem hagyja, de a bűvész ügyességű diák mégis kicselezi.


No de a lényeg. Hova jársz? Nem konkrétan kérdem, csak azért, mert ha ált. isk. vagy gimi, akkor nyugodtan próbálkozz, próbálj megtanulni minél ügyesebbnek lenni. Max. kapsz 1-2 egyest, de nem fognak kirúgni egy ilyenért. Ellenben felsőoktatásban azért már húzósabb a dolog. Még az is gáz, ha elbukod a tárgyat és csak jövőre tudod felvenni. De akár elbocsátás is lehet belőle. Persze az is lehet, hogy csak elveszi. Tanárfüggő a dolog.

Mindenesetre én azt mondom, hogy általános és középsuli többek között arra is való, hogy megtanulj ügyesen puskázni. Én szinte sose puskáztam, így most fősulin meg már nem merek belekezdeni. Vörösödök meg minden, tök feltűnő, úgyhogy esélytelen. Ami életemben előfordult puskázás nagy ritkán az mind olyan volt, ahol a tanárt az se érdekelte, ha látványosan előveszed a könyvet. Szóval mondjuk abszolút az újságja mögé bújt vagy kiment. De hát olyankor puskázik is mindenki. Az ilyet talán nem is puskázásnak hívják már. :))


Szóval végszóként: ha még nem felsőoktatásba jársz, akkor olvasgasd a tippeket, próbálkozz, tanulj bele, mert nagy bajod úgyse lehet. Ha viszont felsőoktatás, akkor a kockázatok és melléhatások tekintetében alaposan érdeklődj utána másoktól, hogy az adott tanár hogy díjazza a dolgot és ezek után mérlegelj megéri-e, főleg ha ilyen téren kezdő vagy.

2009. jan. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!