Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Unokatestvérem az egyik...

Unokatestvérem az egyik odesszai egyetemen szerzett diplomát a kilencvenes évek elején. Lehetséges, hogy orosz nyelven folyt az oktatás?

Figyelt kérdés
Én meg voltam győződve, hogy ukrán nyelven tanult, de ő állítja, hogy oroszul. Az anyanyelve spanyol, nem itt él. Ezért gondolom, hogy esetleg nem is tudja milyen nyelvek vannak arra. Mint ahogy egy átlag európai is azt gondolja, hogy van a kínai nyelv és minden kínai ugyanazt a nyelvet beszéli, de közben meg két tartományból származó kínai meg sem érti egymást.

2023. dec. 28. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetséges. Nézd meg, ma Magyarországon is van olyan képzés, ami német nyelvű (pl. az ANNYE összes képzése), angol nyelvű (a BCE-s képzések nagy része) vagy francia nyelvű (pl. SZTE-n a nemzetközi tanulmányok MA). De amúgy legegyszerűbb a diplomát és annak mellékletét megnézni, mert azok valószínűleg a képzés nyelvén (is) íródtak, plusz tesznek rá említést. Vagy megkérdezni az illetőt, hogy hogyan mondana XY dolgot, ami máshogy van oroszul és ukránul - ebben egy google fordító is akár a segítségedre lehet.

Azért ne gondold, hogy ha valaki X évet él valahol, akkor nem tudja megjegyezni, hogy ott milyen nyelvet beszélnek. Van ismerősöm, aki csak fél évet töltött Kínában, azóta mindenkit kijavít, hogy nem kínai, hanem mandarin... gondolod, hogy valaki megtanul egy nyelvet olyan szinten, hogy le tudjon diplomázni rajta (ami bőven felsőfok), és nem tudja, milyen nyelvet tanul meg pontosan? Nekem életszerűtlen egy kicsit...

2023. dec. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha évekig ott élt és járt egyetemre csak tudja milyen nyelven beszélnek arra és Ő milyen nyelven tanult. Simán lehetett Ukrajnában orosz nyelvű képzés, főleg ha ráadásul a Szovjetunió felbomlása előtt kezdte az egyetemet.

De amúgy tényleg az a legtisztább ha megnézitek a diplomát milyen nyelven állították ki.

2023. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nagy Szovjetunióban bizony nem volt anyanyelvi egyetemi oktatás. Nekem egy hónap nyári gyakorlatom volt a letteknél. A született oroszok nagy szemekkel néztek, hogy szerintünk nekik kéne kicsit lettül is tudni.

De a helyiek nagyon szerettek minket. Kedvükre volt, hogy olyan szerencsétlenül törjük az oroszt. Egyből kedvencek lettünk.

Amúgy 91 után még volt a FÁK, amiben azonnal még nyelvileg nem tudtak váltani. Biztos, hogy oroszul végezte, szerintem jól emlékszik.

2023. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Diplomát szerzett és azt sem tudja, milyen nyelvven??🙄
2023. dec. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ő tudja, csak a kérdező nem hisz neki.
2023. dec. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!