Mit nézzek át, hogy majd értsem a a differenciálszámítást, deriválást?
A gimis anyagból a koordinátageometria és a lineáris függvénytan ismerete szükséges, hogy az alapokat értsd, azon belül is a meredekségszámítás kell majd neked. Ami nem középszintű anyag, az a határérték-számítás, ami szintén fontos hozzá.
Egyébként pedig a Thomas-féle kalkulus I. jó barátod lesz a kezdetekben, pdf-ben is megtalálható az interneten.
amit javaslok, hogy mielőtt elkezdenél brute-force ráfeszülni a képletrendezésbe, vagy szabályok bemagolásába, az az, hogy azt próbáld megérteni : miért van egyáltalán ezekre szükség, milyen problémák megoldására használható? Én chatgpt-től ilyeneket kérdeznék: 'kérlek mutass egy gazdasági problémát, amit deriválás nélkül nem lehet megoldani', stb.
Azért mondom mert tanórán az egyenletrendezésen izmoznak ahelyett h megmutassák mire jó. A papíron megoldás nem sok mindenre jó, mert pl wolframalpha.com on ki lehet mindent számoltatni.
Munkahelyen nem gyakori h ilyen kell, de nem kizárt nekem mernoki teruleten most pont hasznos volt h hallottam ezekrol egyszer..
#2, csodálom, hogy mérnökként ilyen szűk látókörű vagy...
A papíron levezetés egyrészt azért kell, hogy a kevezetés mechanikáját be tudják gyakorolni egyszerűbb példákon. Másrészt azért kell, hogy ne kelljen minden szir-szart programmal csináltatni. Ez kb. ugyanaz, minthogy az 5*8-at sem ütöd be a számológépbe, mert egy alapvető számítás, amit fejben illik elvégezni.
Végül, de nem utolsó sorban, az nem egy jó gyakorlat, hogyha csak a gépre hagyatkozunk. Biztosan tudod, hogy bármilyen számításban akárcsak egy előjeltévesztés is boríthatja az egészet. Ha rossz függvényt adsz meg a programnak, amit derivál neked, és vakon megbízol benne, tehát azzal az eredménnyel számolsz tovább, akkor a számítás teljesen elúszhat. Ezért jó, hogyha az embernek van rutinja a deriválásban, mert nagyobb eséllyel tudja kiszúrni a hibát.
Ezt én sem értem, hogy mérnökként hogyan tarthatja valaki hasztalannak az elméleti alapokat. Az egy dolog, hogy a számítógép megoldja az egyenleteket, na de hogyan írod fel a matematikai modellt az elméleti ismeretek nélkül? Plusz van, hogy a számítógép sem dobja fel az összes megoldást vagy eleve nem a keresett megoldást dobja fel, ugye ilyenkor is az elméleti ismereteken múlik, hogy észreveszed-e. Ez főleg gyártásoptimalizációs feladatoknál fordul egyébként elő, ahol nem feltétlenül grafikus formában dobja ki a kimenetet a program.
Aztán méréstechnikánál is van, hogy kimérsz valamit, de elméleti tudás hiányában nem veszed észre, hogy valami nem stimmel.
"Ezt én sem értem, hogy mérnökként hogyan tarthatja valaki hasztalannak az elméleti alapokat."
mely mondatokból derül ki, hogy hasztalannak tartja?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!