Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor szokott lenni labor,...

Ilyenkor szokott lenni labor, érdemes rákérdeznem a tanárnál, vagy erről fog majd írni valamit?

Figyelt kérdés

Az órarend olyan, hogy hétfőn van a tárgyból labor, előadás pedig kedden és csütörtökön.


Most nem tudom, hogy az első hétfői tanítási nap lesz-e labor, ha még előadás sem volt.

Ilyenkor ez hogy szokott lenni? Érdemes írnom a tanárnak és megkérdeznem, vagy még várjak, hátha ír erről valamit?

Még 1 hét múlva kezdődik az egyetem.


2023. aug. 27. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lesz órád. Nálam ilyen esetben úgy volt,hogy bemutatkozott, mi is neki(mert labornál bontásban voltunk) elmondta a tantárgyi követelményeket, zh időpontokat stb.
2023. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Sok tanár be szokott jelentkezni az első óra előtt egy kurzusmaillel, hogy mire lehet számítani az első alkalmon. Egyáltalán nem kirívó dolog, hogy korábban van a labor, mint az előadás. Készülj úgy hogy meg lesz tartva, miért ne lenne?
2023. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lesz laborod, mindenképpen menj be!


Az első alkalommal, ha még nem volt előadás, akkor nem lesz "valódi" labor, de ismertetik a munkavédelmi tudnivalókat, megmutatják, hogy mit hol találsz, informatikai labor esetén elmondják, hogyan tudsz belépni a gépekre és hogyan tudod használni a fejlesztői környezetet, ilyesmik.

2023. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De elvileg a tárgy adatlapja szerint összesen 5 labor lesz a tárgyból a félévben.

Ebből 1-et ilyenre fognak "elpocsékolni", amire nem is kell tanulni és mindenkinek meglesz?

2023. aug. 27. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: Nem írtad le, hogy melyik egyetem melyik tárgyáról van szó, így nehéz (kb. lehetetlen) biztosat mondani.


Ha összesen 5 alkalom van, akkor lehet, hogy már az első alkalommal is lesz oktatás, ami nem épül előadásra, csak a középiskolás előismeretekre. De az is lehet, hogy valójában 4 "valódi" alkalom lesz a félévben, az első pedig elmegy a balesetvédelemre és egyéb előismeretekre.


Ami biztos, hogy ha bent van az órarendedben, akkor meg kell jelenned.

/#3/

2023. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában első héten nincsenek gyakorlatok, úgyhogy mindenképpen megkérdezném, hogy lesz-e.


A tantárgy leírásában (legalább neptunon) nincs leírva, hogy mikor vannak a gyakorlatok?

2023. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem mégis csak, elvileg nem lesznek megtartva.
2023. aug. 31. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!