Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most jöttem gyereknevelésiről...

Most jöttem gyereknevelésiről tanítani.16 gyerek van az osztályomban, két tanítónőtöl kaptam őket (8 egyiktől,8 másiktól). Elemi harmadikosok, és sehogy nem tudok közös hangot találni velük, az az érzésem, hogy sokszor el akarnak űzni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az a gyereknevelési?
2010. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, értem, Gyesről vissza munkába? A mai gyerekekkel sokkal nehezebb, mint akár 5-10 évvel ezelőtt. Ne akarj feltétlenül megfelelni nekik, legyél következetes, a szavaidnak súlya legyen. A lényeg, te irányíts, ne a gyerekek és a szülők. Mert mostanában ez a divat. (De remélem, már nem sokáig)Egyébként nem akarnak ők elúzni, csak azt méregetik, meddig mehetnek el. Ha az elején keményen megfogod őket, utána már könnyű dolgod lesz. Mindig a kutya csóválja a farkát, nem a farok a kutyát.
2010. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elég tömör a kérdésed és így nem is lehet válaszolni. Határon túli vagy? (nem mintha ennek jelentősége lenne, de valahogy úgy veszem ki a szóhasználatodból.)

Mindenesetre higgyél magadban, ha lélekben erős vagy, nem tudnak "elűzni". Neked lenne való valami agykontrol tanfolyam, amiben én eléggé fenntartásokkal hiszek, de szerintem önbizalomerősítőnek jó lehet.

Egy új pedagógusnak a régi megszokott, pláne megszeretett helyett mindig nehéz dolga van: össze kell csiszolódni. Igyekezz nekik élményeket adni: szórakoztató feladatokat, sok játékot, délutáni közös programokat, pl valaminek az előadását, kirándulást. Suliidőben mesélj nekik: a mesének varázsereje van, le is nyugszanak tőle, énekelj nekik, ha tudsz, vagy rajzolj, csak úgy - és tágra nyitott szemmel fognak csodálni. Ne kiabálj, halkan, esetleg csak tekintettel vagy éppen érintéssel fegyelmezz - eljut a címzetthez. Egyénileg és kis csoportokban beszélgess velük, hogy megismerd őket: aki a teljes osztályban nagy gazember, az négyszemközt bűbájos kezesbárány. Dicsérd őket, érezzék a szeretet, mindenkiben keresd meg azt, amiben ő jó, nem biztos, hogy a tanulás, de lehet, hogy szépen énekel, rajzol, meglocsolja a virágokat, kérés nélkül felveszi a földről a leesett tárgyadat - bármi. Ne veszítsd el a reményt, még írhatsz részleteket, mert így a levegőben tapogatózunk.

2010. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha nagyon érdekel, a gyereknevelési szabadság erdélyi megnevezése, egyszerűsítése. Mi még megpróbáljuk megtartani a magyar nyelvet annak, ami.
2010. okt. 15. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Te elég goromba vagy, kérdező! Ennyi az össz hozzászólásod? Én meg a lelkemet kiteszem, hogy válaszoljak neked! Így nem csodálom, ha nem szeretnek a gyerekek! És ne miránk haragudj, azért mert Erdélyben élsz, és ne csodálkozz, ha itt más a szóhasználat. Betűszavak úgyismint gyes igenis vannak a magyar nyelvben, ez nem jelent valami alacsonyabb rangú nyelvet!

Több türelem és kevesebb sértettség kéne neked, ha boldog akarsz lenni!

2010. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha te beszéled a magyart, akkor mi milyen nyelven írunk neked? Azért kérdem, mert nem találom a cirill betűket a billentyűzeten. És attól, hogy te erdélyi magyar vagy, még nem jelenti azt, hogy "magyarabb" vagy, mint a Magyarországon élő honfitársaid.

2010. okt. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na bocsánat ha megsértettem valakit. Akinek nem inge ne vegye magára. Akitől olyan választ kaptam, ami hasznom ra van, azt meg is köszöntem, igaz privát e-mail-ben. Nem akarok én senkivel vitatkozni, csak nem esett jól, hogy egyből ez a gond, hogy határon túli vagyok. Ha nem akrtok segíteni, hát ne tegyétek. Mindenesetre köszönöm annak, aki eddig megtette. Még egyszer bocsánatot a sértett felektől.
2010. okt. 16. 09:31
 8/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, de egyre szeretnék megkérni mindenkit. Csak az válaszoljon ezután, aki tényleg segíteni akar!!! Ne sértegessük egymást, ez senkinek sem tesz jót.
2010. okt. 16. 10:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Az első és második válaszoló vagyok, egy 50 feletti, több mint 30 éve tanító pedagógus. Nekem sejtésem sem volt arról, hogy a kérdező erdélyi, csak először azt hittem, hogy gyermeknevelési órát tart a kérdező, én meg ilyet nem ismertem, főleg nem harmadikosoknak. Azért volt számomra megtévesztő a kérdés, mert nálunk, Magyarországon néhány iskolában van cssecsemőgondozás-és gyermeknevelés óra, (középiskolában), s elsőre ez ugrott be nekem a kérdés alapján. Aztán alaposabban elolvasva jöttem rá, hogy Gyes-ről visszatérő tanítóról lehet szó, azért adtam a tanácsokat. Nem gondoltam, hogy egy (valőban jószándékkal feltett kérdésem , illetve válaszom sértő lesz a kérdezőnek. Nekem még nem volt sok kapcsolatom erdélyiekkel, egyszer voltam Erdélyben, ott nagyon kedvesek voltak a Magyarok, illetve rendszeresen küldünk nekik csomagokat karácsonyra, meg támogatjuk őket az Egyházon keresztül. Ez a hozzáállás számomra a kérdező részéről nagy arculcsapás volt. Arről pedig igazán nem tehetek, hogy én Magyarországon született magyar vagyok. További szép napot kívánok!
2010. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megköszöntem szépen a számomra hasznos válaszokat. Sajnos nem gondoltam meg mit írok, hát ez történt. Mostmár úgy érzem bocsánatot is kell kérnem. Még egyszer köszönöm. Elfogadom a tanácsait. Én sem tudtam, hogy Önöknél létezik ilyen tanóra és engem is megtévesztett a válasz. Sajnálom, hogy ilyen félreértésekbe keveredtünk. Amennyiben elfogadja bocsánatkérésemet továbbra is várom tanácsait. Előre is köszönöm. Üdvözletem, további kellemes napot és jó munkát kívánok.
2010. okt. 16. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!