Egyetemen mennyire gyakori a facebook csoport?
Nincs facebookom egy ideje, és nem is tervezek visszaregisztrálni.
Viszont ismerősöm mondta, hogy gyakori, hogy facebookon csinálnak a hallgatók csoportot és ott osztanak meg sok hasznos infót, amiben gyakran még pedagógusok is vannak.
Ez mennyire gyakori?
Hátrányt nem szeretnék szenvedni, mindazonáltal 20 éve is meg lehetett csinálni egy diplomát facebook csoport nélkül is.
Messengered sincs? Akkor hogyan kommunikálsz másokkal? :O
Amúgy kb már alap. Nálunk az oktató is mondta hogy a face csoportba tölt fel ezt azt. Nálunk volt Nagy egyetemi face csoport, a karnak, és a szaknak is külön.
Nálunk is alap, sőt én jó pár évfolyamtársammal is duámlok messengeren,segítjük egymást.
Mérnöki szak
Viber, discord, telefonon (sms, hívás), személyes kapcsolattartás
Nincs messengerem sem.
Facebook is sokáig csak a marketplace, és a csoportok miatt volt, aztán megelégeltem és letöröltem.
Viszont emlékszek anno az első diplomámnál ilyenekre, hogy ott osztották meg, ha pl.: elmaradt egy óra, aztán ezek hasznosak tudnak lenni.
Facebookon nekünk van csoportunk a szakunkon, de igazából ott csak annyi, hogy a különböző tárgyakból szoktak különórákat hirdetni néhányan, stb, szóval igazából ott semmi hasznos infó sincs, csak sokan ott hirdetik magukat.
Messenger csoportunk viszont van, több is, de én is csak egyben vagyok bent. Sosem volt olyan, hogy bármi fontosról lemaradtam volna. Ha elmarad egy óra, akkor a tanár jelez neptunon vagy más felületen keresztül, ha van valami fontos, akkor a tanár úgy is jelez valahol. Az ilyen csoportok igazából arra jók, hogyha van kérdésed pl. hogy van-e valakinek tapasztalata x tárggyal vagy x vizsgával kapcsolatban, akkor a szaktársaidtól megkérdezheted. Viszont ha van valami fontos infó, akkor hidd el, arról úgy sem fogsz lemaradni.
Nálunk sosem volt olyan, hogy az oktató facebook csoportba töltött volna fel dolgokat. De amúgy gondolom ahány hely, annyi szokás. De ha bemész az első órára, akkor minden tanár elfogja mondani, hogy ő melyik felületeken kommunikál a diákokkal. Ha esetleg valamelyik azt mondja, hogy facebook csoporton keresztül, akkor max. regisztrálsz, de ha nem ez a helyzet, akkor szerintem nem szükséges. Az a fontos, hogy megkapd a tanár által feltöltött dolgokat, és ahhoz nem kell bent lenned különböző messenger csoportokban a szaktársaiddal.
4-es, köszi!
Tényleg a Neptun már eszembe se jutott, hogy nem vagyok gyakorlatias.
Szeptemberben kiderül, hogy szükséges lesz-e, maximum suli ideig beregisztrálok aztán csak számítógépről fogom használni a facebookot.
Igen, mi mindent ott beszéltünk meg a 3 év alatt. Volt sima fb csoport is, de végül csináltunk messenger csoportot és azt használtuk végig. Fájlokat ott osztottunk meg stb.
Ezen kívül a karoknak is szokott lenni fb csoportja, ami hasznos tud lenni, mert ott többszáz embertől tudsz megkérdezni dolgokat, illetve ha kérdőívezni kell kutatós tárgyakhoz, akkor onnan nagyon gyorsan megvan.
"20 éve is meg lehetett csinálni egy diplomát facebook csoport nélkül is."
Mert akkor még nem volt facebook. :)
Nálunk volt egy, ahol csak hallgatók voltak, tehát a tanárokról is sokat beszéltünk, jegyzeteket cseréltünk stb. Ezen kívül volt egy, amiben a tanárok is benne voltak, itt sok programról is szóltak, pl. phd védés vagy szakhét, előadások stb., eseményről.
Volt, aki facebook csoportot csinált az órájához, mert nem szerette a neptunt, tehát mindenről ott szólt, ha elmaradt az óra, vagy később kezdődött kicsit stb.
Meg lehet oldani facebook nélkül is, de szerintem hasznos.
Nálunk csinálta Fb csoportot és MINDENT ott osztottak meg. Volt egy lány aki inaktívvá tette átmenetileg a Fb-ját és pont ezért maradt le egy fontos infóról.
Általában a fontosabb infók voltak ott illetve az eseményekkel kapcsolatos dolgok meg az ilyenek, hogy xy tanárnőnek ma elmarad az órája. Általában reggel így gyorsabban is értesültünk, hogy ott várt az értesítés a csoportban, elolvastuk és tudtuk, hogy alhatunk tovább, mert XY tanárnő hajnalban belázasodott és nem tud órát tartani.
Én mindenképpen csinálnék egy facebbok és egy messengert magamnak. Egy csomó mindent le tudsz tiltani, úgy beállítani, hogy ne zaklasson senki, nem kell még ismerőst se bejelölni, max a messenger csoportot amibe benne lesztek.
Én azt gondolom, hogy habár igen, 20 éve is meg lehetett csinálni, de akkor nem volt ilyen lehetőség. Ha pedig van élni kell vele, hiszen gyorsabb a kommunikáció, segítség egymásnak, magunknak.
Én telóra is feltenném a messengert, facebookot, mert akkor egyből láthatod a bejegyzést pl messenger csoportban, hogy xy óra nem lesz mert..
Ha számítógépen használod lehet mire leülsz elé, pláne konzultációs napon/héten már rég lemaradtál az infóról.
Persze van hogy sok tanár feltesz neptunra, coospacere (SZTE) infókat, értesítéseket, de az sem mindig jön meg egyből. Illetve mi sokszor feltettük kifényképezve a messenger csoportunkba is ha valaki látott valami érdekeset, fontosat. Sokszor így az is előbb olvasta és jól jött neki mint aki csak este, vagy néha nézett fel neptunra, coospace-re.
Volt egy facebook csoportunk is, oda meg kidolgozott anyagokat, egyebeket tettünk fel, ott átláthatóbb volt. De igazából követtük mindkét felületet.
Szóval szerintem csinálj egy profilkép nélküli szűkített facebookot és használd ki az előnyeit a tanulmányaidhoz. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!