Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha Romániában végeztem a 12...

Ha Romániában végeztem a 12 osztályt, érettségizhetek Magyarországon?

Figyelt kérdés

A teljes érettségit(5 tantárgy) Magyarországon szeretném csinálni, mivel ott szeretnék továbbtanulni és a magyarországi érettségi sokkal könnyebb, mint a romániai. Ha a 12 osztályt elvégeztem(gimnáziumban), van ilyen lehetőség, vagy ha nincs mi szükséges ehhez? (Itt gondolok valami esti gimnáziumra stb)

Ha lehetséges, milyen dokumentumokra lesz szükségem, illetve tudtok ajánlani valami gimnáziumot, ahol elég korrekt módon történik az érettségi?



#Magyarország #érettségi #Külhoni magyarként
2023. júl. 26. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal de sokkal egyszerűbb ha romániába érettségizel és annak eredményét hozod át semmint hogy itt intézz egy érettségit és még átfordíttasd a bizonyítványokat amivel igazolod a 12 osztály elvégzését.
2023. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, valóban egyszerűbb, ez B terv arra az esetre, ha itt nem sikerülne. Inkább a lehetőségekre vagyok kíváncsi, mert ha itt nem sikerül, akkor nem szeretnék várni egy évet, hogy újrapróbáljam, mennék októberbe Magyarországra.
2023. júl. 26. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, külföldi befejezett középiskolai tanulmányok vagy utolsó éves középiskolai tanulóként jelentkezhetsz magyarországi érettségi vizsgára. Itt töltheted le az erről szóló tájékoztatót:


[link]

2023. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!