Mikor kell értesíteni a szülőt, ha ottalvós táborban (osztálykiránduláson) történik valami a gyerekkel?
Igen, inkább a második verzió.
Horzsolás nem. Láz? Bokaficam? Egész éjjel hányt? Összetörte a tábori ágyat? Hasonlók.
Ha lehorzsolta a lábát akkor nem - de nyilván szakszerű ellátás kell, fertőtleníteni a sebet és steril módon bekötni/letakarni sebtapasszal vagy ilyensmi.
De nyilván ha lázas akkor azonnal kell értesíteni a szülőt és kérni, hogy vigye haza a gyereket.
Ha kificamodott a bokája akkor mentőt hívni. Ők majd mozgassák a gyereket, neked eszedbe se jusson megmozgatni.
Ha hányt akárcsak egyszer is, akkor hívni a szülőt, ő majd eldönti hogy érte jön-e vagy inkább hagyja és akkor figyeljünk rá fokozatosan. Ha egész éjjel hányt akkor már a harmadik-negyedik rövid időn belül történő hányás után mentőt hívni, mert könnyen dehidratálódhat.
Összetöri a tábori ágyat - akkor is hívni a szülőt, hogy a tábor végén tudjon készülni az ágy árának pótlásával (már természetesen ha bizonyítható, hogy az ő hibája és nem egy 100 éves molyrágta ágyat kapott eleve amire ránézett és összedőlt).
Ha alkoholt vagy cigarettát találtunk akkor is egyből értesíteni a szülőt. Az említett tárgyakat elkobozni. A szülő majd eldönti, hogy a gyerekért jön-e vagy mi felügyeljük továbbra is (van aki ilyenkor egyből elviszi a gyereket és tart fejmosást) - de minimum a tábor végén elbeszélgetés szülő-pedagógus-gyerek trióban, hogy honnan szerezte, stb.
Ha eltörik a karja akkor egyből mentőt hívni.
Minden mentős eset után értesíteni a szülőt, de ELŐSZÖR MENTŐ.
Jogszabály arra vonatkozóan tudtommal nincs, hogy konkrétan mikor kell mentőt hívni, arra viszont van, hogy milyen tünetekkel nem lehet gyereket táborba küldeni. Ilyen a láz is például, így ha azt tapasztaljuk akkor azonnal kérni, hogy a szülők vigyék el.
Egyébként a jogszabály ezt írja elő: "A táborokban biztosítani kell a létszámnak megfelelő elsősegélynyújtó felszerelést és kiképzett elsősegélynyújtó jelenlétét a táborozás teljes időtartama alatt."
Az elsősegélyes személy tudja majd mikor kell mentőt vagy szülőt hívni.
~ üdv egy ped asszisztens, aki elvégezte a gyermek elsősegély és a gyermek táboroztatási elsősegély tanfolyamot is.
6-os: persze, ez jogos. Inkább csak arra akartam kitérni, hogy vannak olyan esetek ahol a mentőhívás indokolt és fontos, hogy sokszor nem szabad mozgatni az adott diákot vagy tanulót.
Most az, hogy piát találnak az egyik diáknál... ez kritikus pont sok helyen. Most nyilván ha egy 8 évesnél találnám akkor jobban kiakadnék mintsem egy 17 évesnél - bár nyilván ott is elkoboznám.
De vannak például olyan táborok (sógornőm mesélte, ő alapítványnál szokott anyagilag rászorulókat táboroztatni) ahol konkrétan hiába tiltják meg kobozzák úgyis megoldják a fiatalok az új beszerzést és a szülőket hívni felesleges mert van akinek nincs is, másnak meg pont leszarja a szülő, hogy mit csinál a gyerek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!