Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miiért van az hogy a felsőokta...

Miiért van az hogy a felsőoktatásba készülők nagy részének fogalma sincs arról, hogy mit takar az a szak amire jelentkezik?

Figyelt kérdés

Elmondom egy példával mire is gondolok.


Egyik nap beszélgettem egy lány ismerősömmel aki turizmus-vendéglátásra bsc-re akar jelentkezni. Azt mondta azért "mert ez jó szak meg itt nincs matek".


Ezután két óráig magyaráztam neki hogy itt bizony van matek nem is kevés meg hogy ez közgazdász szak. Gyakorlatilag a végén én voltam a hülye, hogy mit pofázok bele a dolgaiba. De ez rengetegszer előfordult máskor is, egyik mérnöknek készülő ismerősömnek is el kellett mondanom, hogy hiába érettségizik irodalomból emelt szinten, nem számít neki erre a szakra.


De nem csak erről van szó, legtöbbnek fogalma sincs arról hogyan működik a pontszámítás, mi az ponthatár mit jelent a bsc és msc.


Én például ha meglátok egy nekem tetsző szakot akkor jobban elolvasom mit is takar konkrétan, megnézem milyen órák vannak aztán hogy ezzel mik az elhelyezkedési lehetőségek, majd fórumokon is érdeklődök az erre a szakra járó hallgatóktól. Sőt ha lehetséges még nyílt napra is meg próbálok eljutni.


Őszintén nem ez lenne a normális? Ne értésetek félre, nem magamat akarom fényezni de szerintem ez az ember életében egy fontos dolog hiszen a jövőnk függ ettől. Azért szerintem elvárható lenne más 18-20 évesektől is hogy legalább ennyire utánajárjanak a dolgoknak. Nem az hogy kinyitom a Felsőoktatási Tájékoztatót és rábökök valamire.


Ti mit gondoltok erről?


Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 10. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Miért kellene mindent az emberek szájába rágni? Persze, beszéljenek osztályfőnöki órán a pontszámításról, de azért az túlzás, hogy ha ő nem képes megkeresni magának az infókat, akkor vigyük oda mi...

Az olyan ember hogy fogja megállni a helyét, ha arra sem képes, hogy elolvasson pár oldalt?

2010. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Elképesztő, mennyi embernek fogalma sincs arról, nagyjából mi érdekli, mit akar kezdeni magával, és divatos, a közvélemény szerint jó kereseti lehetőséggel bíró szakokra mennek. Tévedés: MINDIG MEG KELL DOLGOZNI A PÉNZÉRT.

Élő példa egyébként a divatos szakra pl. ELTE japán szak. A többség azért megy oda, mert szereti a mangákat. Ezen kívül más nem érdekli, pedig jóval többől áll a dolog. Nem is maradnak sokan bsc képzés végére...

2010. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Most vagyok elsőéves turizmus-vendéglátáson, és nem egy olyan szaktársammal találkoztam, akit meglepett, hogy van matek. De tudok én ennél jobbat is. Megkérdeztem az egyik srácot, hogy milyen szakra jár. A válasz : "Nem tudom, megyek megkérdezem X-et." Szóval erről asszem ennyit, az a baj, hogy a továbbtanulni készülők nagyrésze teljesen életképtelen, mert eddig anyuci-apuci elintézett mindent. Konkrétan az osztálytársaim nagy részének anyuka töltötte ki a jelentkezési lapot, és azt nem sikerült saját maguknak elintézni, hogy feladják a csekket.
2010. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy vki kiírta ezt, mert sajna így van. Meg persze még azt kihagytad, amikor megkérdezed, ghogy mi lesz egyetem után, mit fog csinálni, mert azt az átlag nem is tudja (Tisztelet a kivételeknek!).

Az a baj, hogy manapság mindenki szakot választ, meg egyetemet, divat alapján, nem gondol bele, hogy mit akar csinálni. :S

2010. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is igaza van! Főleg az ilyen "nemzetközi szakok" tévesztik meg a diákokat, mert azt hiszik hogy ez után övék a világ...:D
2010. okt. 16. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!