Érettségi szövegértésnél lehet használni színes szövegkiemelőt a szövegben?
"Akkor se hagyták volna, ha nem kérdezek rá, mert más próbálkozott, de rászóltak.
Szóval tényleg rákérdeztél? :D
Nem kellett volna rákérdezni, ha odafigyelsz, mert benne volt a tájékoztatóban, amit a tanár felolvasott, hogy nem szabad használni szövegkiemelőt. :)
Tavaly meg előtte még nem volt benne, ez valami új.
"Illetve van olyan tanár, aki a beadáskor is belelapoz"
Annak a tanárnak, akinek a vizsgázó beadja, kötelessége végiglapoznia minden beadott feladatlapot.
"persze jó lenne, ha kicsit rugalmasabbak lennének a szabályok, mert a színkódolás egy hasznos dolog tud lenni. :D"
Gondolj bele: mi van, ha valaki nem is direkt csinálja, hanem csak véletlenül épp nem figyelt oda akkor, amikor elhangzott, hogy nem szabad szövegkiemelőt használni (mint ahogy ezek szerint te sem figyeltél oda, amikor felolvasták :) ), ő meg használt, úgy adja be a feladatlapot? Akkor azt már nem lehet visszacsinálni: ott van benne kiszínezve ez-az. A dolgozatát ugyanúgy be fogják szedni tőle, mint a többiektől, és megy a javítótanárhoz. A javítási útmutatóban meg nincs egy szó se a szövegkiemelőről (most néztem meg a tegnapi emelt meg középszintű útmutatót is). Úgyhogy csak saját magával szúrt volna ki, ha nem használja, amikor az neki igenis segítség, semmiféle hátránya nem származhat belőle.
Szóval aki tisztában van a szabályokkal, annak neki, sajátmagának van lehetősége annyi rugalmasságra, mint amennyit ő várna el a rendszertől. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!