Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ellenörzik, hogy a...

Hogyan ellenörzik, hogy a szakdolgozatodat másoltad-e? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Most írom a szakdolgozatomat és birtokomba került egy három éve, más egyetemre készült szakdolgozat hasonló témában. Pár alcím témakört kölcsönvettem belőle, de minden mondatot átszerkesztettem, kihagytam az eredetiből, hozzáírtam a saját szókincsemből, szóval nincs két egyforma mondat a dolgozatokban. Szerintetek észrevehetik mégis, hogy segítséghez nyúltam? Az internetről, könyvből nem másoltam semmit, a dolgozat fő része kutatás, amit nem is tudnék plagizálni, mivel saját terv alapján jártam el. Csak ez a "körítés" része, az amit más már leírt igaz, más szavakkal, gondolatokkal, de a szakirodalomból egyeznek a részek, amiket "mindketten" elemeztünk. Bukott már le így valaki, szerintetek baj lehet belőle?
2010. okt. 8. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
így biztos nem fogják.
2010. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem tilos, én is átvettem oldalakat, csak átfogalmaztam és odaírtam az irodalomlistába az adott konyvet.
2010. okt. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, az eddigi válaszokat.

Igazából azt szerettem volna tudni, hogy mikor ellenőrzik a plagizálást akkor a korábbi más intézmények dolgozatait is összehasonlítják vagy csak a netes, könyves másolásokat, mert eddig csak ilyen miatt hallottam, hogy visszadobták a dolgozatot.

2010. okt. 8. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legtöbb prof nincs betokosodva egy helyre, és rengeteg más helyről származó szakdoga is átment már a kezén. Tehát nem kizárt, hogy ráismernek dolgokra, ha úgy esik. Akkor így jártál.
2010. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, igazad lehet.

A dolgozat 2007-es, remény azért van, hogy nem lesz átfedés a tanárok terén vagy szerencsém lesz a memóriájukkal:)

2010. okt. 8. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!