Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik azok a szakok, amiket egy...

Mik azok a szakok, amiket egy Chat GPT és mesterséges intelligencia nem tud kiváltani két éven belül?

Figyelt kérdés
Ugye pl Chat GPT már most próbafázisban leiskoláz egy junior programozót, egy átlag jogászt nem sok kell már, hogy ugyanígy helyettesítsen. Ki az akit nem tud majd? Nyilván az adott szakma képviselete védi magát, hogy így meg úgy nem tudja úgyse helyettesíteni az embert, nyilván sose ismernék el, hogy sok esetben már helyettesít egy átlag dolgozót sok munkakörben, valójában meg szépen lassan már tényleg eljutunk arra a szintre, ha ilyen tempóban halad, hogy elgondolkozhatunk, mi az amire nem jó, vagy ne tudna megcsinálni.

2023. ápr. 9. 17:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%

Kb. egyiket sem.


Jelenleg egy magyarországi települést sem képes beazonosítani (megye szinten).

2023. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Orvos, Fizikus, matematikus, mérnökök
2023. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

"Kb. egyiket sem.


Jelenleg egy magyarországi települést sem képes beazonosítani"


Kedvencem mikor valaki ennyire valóságtagadásban van, közben meg megír már most próbaverzióson egy esszét, meg eltalál jogszabályokat, ha egy helyzetre keresek vele.

2023. ápr. 9. 18:19
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

"Kedvencem mikor valaki ennyire valóságtagadásban "


Ez így igaz, nem is értem, miért tagadod a valóságot.

2023. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egyiket sem.


De hogy konkrét példát hozzak: vallási vitákról szóló csoportokban rendszeresen másolt be valaki Chat GPT által generált szövegeket. Kb. egy magyar nyelvű Wikipédia szócikk szintjén voltak a szövegek, szóval nem komoly minőséget képviseltek, új gondolatot meg még nem olvastam soha tőle. Szóval egy szabad bölcsészet végzettségű emberrel egyelőre nem tud versenybe szállni.

2023. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
24%
A szellemi munkák nagy része előbb-utóbb veszéylben lesz, a kétkezi munkák nem.
2023. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
21%
6. Nyilván azért írtam a példát, mert próbáltam. Ne magadból indulj ki.
2023. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
3%
Ha adsz egy emailt, szívesen küldök képet a beszélgetésről.
2023. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is eléggé túl van hype-olva jelenleg ez a chatgpt dolog. Hétköznapi beszélgetésekre jó, de már az emelt kémia érettségi szintű kérdésekre is baromságot ír (pedig az a kémiának a legegyszerűbb része). Ha el is jutunk odáig, akkor is csak jó sok év (évtizedek) múlva lesz olyan szinten, hogy teljes szakmákat ki tudjon váltani.
2023. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ti tényleg ennyire nem bírjátok érzékelni hogy hol tart? Ez fél éve még nem létezett. Még csak próbafázisban van, és már beszélnek róla, hogy mit tud kiváltani. Programozó ismerősöm jelentette ki határozottan, hogy junior programozót már ki tud váltani mostani próbafázisban. 5 éve még pl. nem volt elképzelhető, hogy valaha egy mobiltelefon káva nélküli lesz, most meg már hajlítható kijelzős telefonok vannak. Technológiában sokszoros gyorsasággal van előrelépés, nem úgy, hogy ha valami épp ezen fázisban van, egy év múlva csak kicsit lesz jobb, még néhány év múlva megint kicsit jobb lesz, hanem úgy kell kb. elképzelni, hogy ha valami ma még kicsit megmosolyogtató módon is kommunikál, az két év múlva kb. pontos választ fog mindenre adni, beprogramozzák, hogy kontextusokat képes legyen normálisan értelmezni, és keresgélő, értelmező szellemi munkák kiváltására simán megfelel majd.
2023. ápr. 9. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!