Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi realitása van annak...

Képernyőkép kérdése:

Mennyi realitása van annak hogy drága tanfolyam helyett Úgy tanulok meg piton ban programozni hogy a mesterséges intelligenciával iratok mindenféle piton rutinokat És ha valamit nem értek akkor kérdezgetem hogy az mit jelent?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 1. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapból sem kell drága tanfolyam, menj egyetemre, kell az ottani szemlélet.
2023. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészr igen, menj egyetemre, hogy értsd ezt a szakmát, másrészt pedig megtanulható így egy nyelv, MIUTÁN már tudsz programozni.

A programozás egy kézség, miután egyszer "kattan ez az egész", mint pl a biciklizés, utána már fog menni, mindegy a nyelv, az csak a te eszközöd lesz. Én pl új framework-öt chatgpt-vel tanulok, mert ilyen alap kódokat remekül megír és utána mindenről is kérdezhetem, nem kell googleben kutakodnom.


Ha nem opció az egyetem és nincs pénzed kurzusra, akkor youtube, google és chatgpt remek opció természetesen.

2023. ápr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A programozás megy csak nem pithonban és első ránézésre nagyon tömör a nyelv
2023. ápr. 2. 08:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok én lenni az ügyeletes bunkó, de... kérlek, legalább a kiválasztott nyelv nevét írd le normálisan! (Python)

Egyébként meg nem minden nyelv jön be mindenkineki, és a mendemondákkal ellentétben nem csak Pythonban lehet "mesterséges intelligenciát" használni. Én láttam már BASIC-ben is neurális hálót megvalósítva, de pl. a C++ kis energiabefektetéssel tökéletes rá, már csak azért is, mert mindenféle trükközés nélkül natív kódra fordít, és ez által potenciálisan sokkal gyorsabb. Ez pedig nagy előny, ha összetettebb feladatokat kell megoldani. Nyilván a Pythonos közösségben nagyobb segítséget találsz ebben a témában, tekintve, hogy az MI leginkább Pythonban vált divattá, de mint írtam, ez nem jelenti azt, hogy bármiben jobb lenne erre a célra, mint akármelyik másik nyelv. Csak legfeljebb más nyelven kevesebb előre legyártott kódot/modult fogsz találni. De azért ezt sem kell túldramatizálni. Ha meg szkriptnyelv, én a Perlt preferálom. Na, ott is azért bőven lehet MI-hez segítséget találni.


Amúgy meg: bizony a programozásban is nagy befolyásoló tényező a divat. Évtizedekkel ezelőtt, amikor még csak puhatolóztak ezen témában, a LISP nyelvre mondták azt, hogy az a mesterséges intelligencia nyelve. Igazából baromira nem, egyáltalán nem jobb (bár nem is rosszabb), mint akármelyik másik nyelv, de mivel az első ismertebb próbálkozásokat ezen a nyelven írták, ezért ráragadt, hogy ez bizony a legjobb nyelv az MI-hez. Pusztán ennyi. Az emberek összekapcsoltak két dolgot, amik kvázi véletlenül kerültek össze, és máris létrejött egy ilyen monda.

Később a Prologban látták a mesterséges intelligencia eljövetelét, mondjuk tényleg eléggé merész, és formabontó nyelv, amit viszont direkt erre a területre hegyeztek ki, ez viszont paradox módon pont, hogy nem lett divatos a mesterséges intelligenciát kutatók körében.

2023. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!