Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szakon mi értelme van...

Jogász szakon mi értelme van ennyi sok számonkérésnek?

Figyelt kérdés

Hogy melyik jogi karon hogy van, nem tudom, csak pl. nálunk úgy van, hogy mondjuk egy polgári jogon íratnak egy félévben 2 zh-t az aláírásért, egyet a tananyag első feléből, egyet meg a második feléből, jegymegajánlás persze nincs, csak majd vizsga, ahol van beugró, meg utána húzol egy tételt is.


Szóval ugyanazt az anyagot kb 3x kérik rajtad számon, mire jegyet adnak belőle. Keresem a logikát benne, csak nem találom. Most nem mindegy lenne, ha egy sima aláírást alanyi jogon odaadnának, és vizsgán majd megmutatom mit tudok? Ha ugyanazt egyszer zh-n megírtam, és tudtam, mi értelme van még egyszer számonkérni vizsgán is? Ha egyszer tudja valaki, másodjára is tudja.


Meg munkajogra is zh-t írni, házi beadandót megírni, beadni aláírásért, meg vizsgán sok beugrókérdést megválaszolni és utána tételhúzás. Itt is, ha megtanulom a tételeket miért nem elég simán csak vizsgán egyszer számonkérni? Kérdezzen nyugodtan mindenre, csak egyszer tegye, ne 3 külön odarángatással.


Egy átlag jogi tárgyból 3x berángatnak levelezős hallgatókat is, és ne jöjjön senki azzal, hogy senki nem mondta, hogy jelentkezzek, meg hogy ez nem játszóház stb., mert itt nem lustaságról, meg nemtörődömségről beszélek, hogy nekem nincs kedvem 3x bemenni ezért, csak tényleg keresem a logikát, hogy feleslegesen miért kérik számon 3x a tárgyat?


Egy aláírásért pl nem tudom miért kell ennyit rugózni, ezzel még nincs teljesítve a tárgy, csak mehetek vele vizsgázni. Nyilván vizsgára eleve meg kell tanulnom úgy is mindent, ha teljesíteni akarom, szóval nem értem miért várják el már az aláírásért cserébe is, hogy mindent tudjak, vagy ha elvárják, és már ott megtanulom, miért kérik számon még egyszer, és nem kapok megajánlott jegyet? Értitek? Nem a nem tanulással vagy tanulással van bajom, meg hogy jaj most mennem kell megint, hanem konkrétan, hogy logikátlanság miatt kell 3x mennem valami miatt, mikor egyetlen vizsgával is le lehetne tudni. Máshol is így van jogon?



2023. febr. 5. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egyszer tudja valaki, másodjára is tudja."


Vagy nem. Ha másodszor és harmadszor "újra" meg kell tanulnod, sokkal jobban fogsz emlékezni rá később. Lehet hogy a vizsga után 2 héttel még nem jön ki a különbség, de majd évekkel később igen.

2023. febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél a pont.

Nekem sok olyan volt, hogy első ZH jeles, aztán egy hónap múlva már kakukk volt, mert volt közben 4-5 másik ZH, aztán minden csak rémlett.

2023. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én aki jogászokat ismerek, már zv után fél évvel mindegyik csak Ptk-ból olvasva tudja a polgári jogot, meg Btk. szakaszokat se tud fejből bevágni hirtelen. Vizsgaidőszakban, mikor kell tudni, akkor számonkérhetik, meg majd Zv-re megint ismétlem, és kész. Ha úgy lenne, hogy pl. lenne gyakorlati rész, vagy abból állna az aláírás megszerzése, hogy egy szerződést meg tudjak írni, utána kapok aláírást, és vizsgán meg az elméleti részből kérdeznek, ott azt mondom oké, mert különböző dolgokat kérnek számon, több területre kiterjedően. Ennek már lenne értelme szerintem.
2023. febr. 5. 16:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hát ez is igaz, de kell valami, ami szűri az embereket.
2023. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem tudom, én aki jogászokat ismerek, már zv után fél évvel mindegyik csak Ptk-ból olvasva tudja a polgári jogot"


Oké, de ha még ezt sem kérnék számon, akkor miről szólna a jogász képzés? Kezedbe nyomnak egy törvénykönyvet, hogy "itt van öcsém, majd mindig olvasd el belőle amit éppen kell" és mellé adnak egy jogász diplomát?

2023. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell annyira "sírni", ez nem csak nálatok van így. Én 2 egyetemet csináltam végig, mindig ez volt, és sosem akadtam fenn miatta. Számomra természetes volt, amit már írtak előttem, hogy ismételni kell az anyagot ahhoz, hogy legalább valami kis része halványan megmaradjon.
2023. febr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Oké, de ha még ezt sem kérnék számon, akkor miről szólna a jogász képzés? Kezedbe nyomnak egy törvénykönyvet, hogy "itt van öcsém, majd mindig olvasd el belőle amit éppen kell" és mellé adnak egy jogász diplomát?"


Valójában egyébként ja, ebből áll egy jogász szakma lényegében, még ha magam ellen érvelek is ezzel. Tulajdonképpen értő olvasással, és minimális gyorstalpalós alapelvek ismertetésével bárki lehetne jogász, nyilvàn nem bíróként meg ügyvédként, viszont átlag hivatali munkakörbe, szerződést megírni, jogi tanácsot adni, jogszabályt értlemezni, és ez alapján eljárni bárki képes, egyedül annyival tud többet egy jogász, hogy neki azt a jogszabályt, amit egyébként mindenki törvénykönyből olvas - még ő is majd munka során - valamikor fejből kellett tudnia egyetemen, és ezt osztályozta neki a tanára, aki előtt felelt belőle. Lehetne ez persze másképp is, ha tényleg gyakorlatorientált lenne az oktatás, csak mivel nem az, ezért van az, hogy egy hivatalban a nem jogász köztisztviselő is ugyanúgy alkalmazhatja a jogot, és hatósági döntéseket hozhat, amiket nyilván jegyző hagy jóvá aláírással, csak a jegyzőnek se muszáj, hogy jogász legyen, szóval na. Meg egy átlag hivatali jogász se tud semmivel többet, mint egy államigazgatásit végzett ügyintéző, szóval valami gebasz mégis csak van vele, talán gyakorlatorientáltabban kellene hozzáállni.

2023. febr. 5. 17:23
 8/17 anonim ***** válasza:
Hogy érezd a törődést
2023. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem sincs értelme, nem is értem miért alakult ki így a dolog, bőven elég lenne egy vizsga a végén és kész.
2023. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

szintén jogász, csak felnőtt fejjel és már levelezőn: érdekes "szakma" ez a jog, most bemagoltatnak valamit, de valódi tudást nem ad. Ismertem régi nagy öreg jogászokat - még kb. a múlt század eleji születésűeket (1920-30) - messze-messze átlagon felüli műveltséggel rendelkeztek, volt olyan aki 70 évvel a végzettség után is folyékonyan kente-vágta a latint :-o

Aztán most tömegdömping lett - és már elnézést, az alapfeltétel, a logikus gondolkodás hiánya jellemzi a képzést. Nem baj, ha síkhülye vagy: magolni tudsz? Igen? Akkor jogász leszel...


Van még három másik diplomám (egyéb műszaki végzettség mellett), de villanyszerelőim, és gépszerelői képesítésem is - el nem tudom képzelni h. ne értsem amit csinálok és mondjuk csak bemagoljam hogy a zöldvezető a föld, a kék a nulla, a fekete meg megb/*sz...

2023. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!