Miért hiszik azt az emberek, hogy csak az megy bölcsészkarra (főleg szabadbölcsészetre) aki semmiben sem jó, és senkinek nem lehet ez a konkrét célja?
Tény, hogy a bejutáshoz nem kell annyira magas ponthatár, mintha orvosnak menne az ember, de szerintem szükséges egy nagyon sajátos észjárás, és töménytelen mennyiségű lexikális tudás, hogy valaki mondjuk doktorálni tudjon filozófiából. Az, hogy nem igényel akkora szorgalmat, mint mondjuk a jog, nem jelenti azt, hogy aki bölcsésznek tanul, butább lenne. Az egyetemre ugyanis a gimis eredmények által kerül be az ember, ahol azért lássuk be, hogy gyakran a szorgalmat előnyben részesítik a valódi tudással szemben. A kettő pedig nem mindig jár kéz a kézben egymással. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem már egy jobb egyetemre való bejutáshoz alapból kell egy bizonyos intelligencia szint, a választott szak pedig inkább azt mutatja, hogy milyen tudományág érdekli a hallgatót.
Itt, GYK-n is láttam olyan megjegyzést, hogy csak az tanul ilyen területen, aki semmiben sem jó, részben ez adott löketet a kérdés megírására. Nagyon azt tapasztalom, hogy általában a gazdasági szakokon lévő hallgatok nézik le a bölcsészeket, ők nem látják a BTK-s szakok értelmét. Pedig őszintén szerintem egy kereskedelem és marketingre sokkal inkább ráhúzható, hogy az megy oda, akit semmi sem érdekel valójában, és nem annyira szeret gondolkozni, tekintve, hogy idén is tizenx-ezren jelölték meg az országban csak ezt a szakot.
Aki nagyon ellene van a bölcsészeknek, írja már le, hogy pontosan mi a gondja! Néhány értelmesen megfogalmazott ellenvéleményt nagyon szívesen olvasnék a témával kapcsolatban.
Utolsó ez nem egészen így van... olvastad már a Fahrenheitet? Mi van ha elégetik az összes könyvet? Mi van ha egyszer csak nem lesz elektromosság? Szerintem igenis van értéke annak, hogy a fejedben ott van a sok történelem, vers, irodalom. Még ma is eszembe jut néha pl amit megtanultam gimisként:
"Hiába fürösztöd önmagadban, csak másban moshatod meg arcodat. Légy egy fűszálon a pici él, s nagyobb leszel a világ tengelyénél"
Attól még hogy a mostani társadalom ezt nem tartja értéknek, érték.
Tudtommal például újságírókból túltermelés van. Tanárokból biztos nincs, a pszichológust nem tudom.
Nem tanár nyelvszakos jól beszél nyelveket, ismer kultúrákat, irány a call center.
#21 mondjuk nem hiszem hogy ha összeomlana a társadalom akkor az lenne a legfontosabb hogy mik voltak Petőfi korszakai.
Ilyen esetben örülnél ha van mit enned meg van valami helyed ahhol épp nem fagysz meg.
" a fejedben ott van a sok történelem, vers, irodalom"
Mert ha elmegy az elektromosság, akkor biztos Petőfi versek mentik meg az életed :DDDDDDDDDDD ne legyél már ennyire szánalmas, kérlek!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!