Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy csak az megy bölcsészkarra (főleg szabadbölcsészetre) aki semmiben sem jó, és senkinek nem lehet ez a konkrét célja?

Figyelt kérdés

Tény, hogy a bejutáshoz nem kell annyira magas ponthatár, mintha orvosnak menne az ember, de szerintem szükséges egy nagyon sajátos észjárás, és töménytelen mennyiségű lexikális tudás, hogy valaki mondjuk doktorálni tudjon filozófiából. Az, hogy nem igényel akkora szorgalmat, mint mondjuk a jog, nem jelenti azt, hogy aki bölcsésznek tanul, butább lenne. Az egyetemre ugyanis a gimis eredmények által kerül be az ember, ahol azért lássuk be, hogy gyakran a szorgalmat előnyben részesítik a valódi tudással szemben. A kettő pedig nem mindig jár kéz a kézben egymással. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem már egy jobb egyetemre való bejutáshoz alapból kell egy bizonyos intelligencia szint, a választott szak pedig inkább azt mutatja, hogy milyen tudományág érdekli a hallgatót.

Itt, GYK-n is láttam olyan megjegyzést, hogy csak az tanul ilyen területen, aki semmiben sem jó, részben ez adott löketet a kérdés megírására. Nagyon azt tapasztalom, hogy általában a gazdasági szakokon lévő hallgatok nézik le a bölcsészeket, ők nem látják a BTK-s szakok értelmét. Pedig őszintén szerintem egy kereskedelem és marketingre sokkal inkább ráhúzható, hogy az megy oda, akit semmi sem érdekel valójában, és nem annyira szeret gondolkozni, tekintve, hogy idén is tizenx-ezren jelölték meg az országban csak ezt a szakot.

Aki nagyon ellene van a bölcsészeknek, írja már le, hogy pontosan mi a gondja! Néhány értelmesen megfogalmazott ellenvéleményt nagyon szívesen olvasnék a témával kapcsolatban.



2022. dec. 7. 22:45
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

3-mas, habár nem értünk egyet, köszönöm, hogy értelmes választ írtál, szemben 1-eskével és 5-öskével, akik tanúbizonyságot adtak szűk látókörükről és csekély érvelési tehetségükről.

Viszont azért felvilágosítanálak, hogy a magyar kortárs írók nagy része, illetve a mostanában tevékenykendő újságírók szintén jelentős része bölcsészkaron végzett. A filmkészítés is ehhez a területhez tartozik, ami azért erősen meghatározza a piacot. A szabadbölcsész szak egy bizonyos világlátást és gondolkodást ad, a munkaerőpiacon rengeteg mérnöknek, cégvezetőnek van bölcsész diplomája. Sorolhatnám tovább, hogy még milyen szakterület tartozik ezekhez a karokhoz, de itt ülnék reggelig.

Én főleg azt nem értem, hogy másoknak miért fáj, ha azt merészelem tanulni, ami igazán érdekel? Kifejezetten jó képességű embernek tartom magam, de mindig is fix volt, hogy valamilyen bölcsész irányban van a jövőm, mert a lexikális tudást tartom az egyik legnagyobb erénynek (és most kövezzetek meg).

2022. dec. 7. 23:34
 12/34 anonim ***** válasza:
68%
#9 te is csak a szabad bölcsészetre gondolsz, úgy látom. Pedig BTK terület többek között pl. a szociológia is, meg a nyelvtudományok (pl. anglisztika) is.
2022. dec. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
10%
Egyeske és ötöske is pont azt mondta mint a harmaska, csak nem fejtette ki ennyire bőven. Nem is ér ennyit ez a kérdés.
2022. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező szerintem nem nekünk fáj hogy te mit tanulsz. Nekünk mi közünk van hozzá? Nem is ismerünk.


Viszont neked valamiért nagyon szöget ütött a fejedbe, hogy ha erről kérdést írtál ki.

2022. dec. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
5%

"Sorolhatnám tovább, hogy még milyen szakterület tartozik ezekhez a karokhoz, de itt ülnék reggelig."


Tényleg? Én egyet se tudnék mondani, nemhogy reggelig sorolni. 😂

2022. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
19%

"a munkaerőpiacon rengeteg mérnöknek, cégvezetőnek van bölcsész diplomája"


Azért azt kifejthetnéd, hogy a "rengeteg" pontosan mit jelen? Szerinted például hány olyan, mérnöki beosztásban dolgozó ember van, akinek bölcsész diplomája (is) van? Egy konkrét százalékos arányt szeretnék kérni, szerinted a mérnökök mekkora része bölcsész?

2022. dec. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas ez a kapalozas... Nem véletlen hogy tényleg xart se ér a bölcsész diplomád.
2022. dec. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
15%

"munkaerőpiacon rengeteg mérnöknek, cégvezetőnek van bölcsész diplomája.,,


Hát én kíváncsiságból szoktam nézni hogy kinek milyen diplomája van a munkahelyen ahol vagyok vagy más cégeknél amit érdekelnek, de bölcsész diplomával még nem találkoztam. Még HR nél is a leginkább a pszichológia szak a jellemző.

2022. dec. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%
Én nem nézem le őket, kivéve, akik csak melegedni járnak be. Legalábbis nálunk ilyenből van több szabadbölcsészeten. Egy töri-magyar szakkal meg azért esélyesebben találsz majd állást, mint tanár mondjuk. Viszont egyetemen is akadnak azért tanárok, akik a szorgalmat értékelik, s nem feltétlenül a valódi tudást.
2022. dec. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
39%

"a lexikális tudást tartom az egyik legnagyobb erénynek"


ööö...2022-ben? Google... 1mp... done.


Haladni kell a korral. Értem, hogy nagy erény lefutni egy maratont, mégsem így közlekedik mindenki, mert 2022-ben vannak járművek is.

2022. dec. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!