Az ELTE-ÁJK-n miért nem oktatnak már Egyetemes állam és jogtörténetet?
Figyelt kérdés
Ezt a tárgyat első évben szokták oktatni jogász szakon. Néztem más egyetemek tantervét és ott oktatják első évben. Korábbi tantervek szerint régebben az ELTE-n is oktatták, pár éve azonban nem. Tudja valaki mi ennek az oka? Csak kíváncsiságból kérdezem.
Köszönöm előre is!
2022. nov. 18. 22:37
11/19 anonim válasza:
10. Nem egyszerűbb, mert volt ismerősöm, aki vidéken végzett, én ELTE-n.
12/19 anonim válasza:
Dehogynem. Nem véletlenül az ELTE az első a rangsorban, és az adja a legértékesebb diplomát ezen a szakon.
14/19 anonim válasza:
12. Ez a mítosz, de valójában már rég nincs így.
15/19 anonim válasza:
Kedves 12.! Egyrészt a friss adatok szerint a Károliról kijövő joghallgatóknak a legmagasabb a kezdő fizetése, az Elte csak a második helyet foglalja el, míg a PTE a harmadikat. Illetve ha egyszerűen belegondolsz az Eltére 90% át a hallgatóknak önköltségesre veszik fel, míg pl: a Károlin az 50% a ösztöndíjas, ez is jelzi, hogy a magasabb ponthatárok ellenére, a többi kar hallgatói valószínűleg magasabb átlagpontszámmal járnak oda. Az Elte folyamatosan hígul, gondoljuk például arra, hogy már rómából nincs is vizsga. Oktatók között is körbe lehet nézni, hiszen van pár kar már most, ahol vetekednek az oktatók az Eltésekkel:)
16/19 anonim válasza:
Nem én vagyok a 12-es, de azért nézd már azt is, hogy a Károlira járnak a legkevesebben, az Eltére meg a legtöbben, ami azért eléggé sokat számít a statisztikák nézegetésekor. Emellett tavaly például a Károlira 431 ponttal be lehetett jutni az államira, az Eltén 472 ponttal, ami azért nem kevés különbség. Értelemszerűen mindenki választott, hogy vagy megy támogatottan a Károlira, vagy inkább fizet, hogy az Eltére járhasson, akinek meglett a 431, de nem lett meg a 472. Azt se feledjük el, hogy a Károlira rengeteg, más jogi karokról kibukott hallgatók felvételiznek újra, csak erről már nincs statisztika :) A hígulás - mint minőség - az összes többi karra is jellemző, sőt úgy általánosságban a felsőoktatásra. Római jog vizsgára jelenleg is készülnek eltés ismerőseim, úgyhogy nagyon rosszul sikerült a tájékozódás :D Amivel keverheted, az a szigorlat, az már valóban nincs, de vizsgázni ugyanúgy le kell belőle, a vizsga nem lett eltörölve.
17/19 anonim válasza:
15: A Károli egy elitgimnázium szintjét sem üti meg. Nemhogy MTA tag, de Nótári nem tevékenykedése óta talán még MTA doktora sincs a KRE AJK-n.
18/19 anonim válasza:
16: Még szigorlat sincsen római jogból, gyalázat!
19/19 anonim válasza:
15. A Károli tanára az egyik alkotmánybíró pl.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!