Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE római joggal kapcsolatos...

ELTE római joggal kapcsolatos kérdés…?

Figyelt kérdés
Elvileg szeptemberben kezdek, de már megvettem a római jog könyvet ismerkedni, kb mi a követelmény? Látom, hogy van sok apróbetűs rész, azokat tudni kell, vagy csak érdemes elolvasni? Évszámok kellenek? Illetve egyéb zárójeles megjegyzések?

2022. jan. 4. 02:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt vannak a követelmények leírva. Rómából már azt hiszem nincs szigorlat, anno volt.

Elnézve a követelményeket, már nincs belőle szóbeli (ami lehet jó és rossz is), hanem írásbeli. Meg van adva egy oldalszám és tematika, hogy mettől meddig kérik. Ami az oldalszámokba beleesik, azt kérdezhetik, más kérdés, hogy talán apróbetűs rész ténylegesen az ötösért kérdezhetnek, egyébként meg azok a részek segítik a megértést.


Megvenni szerintem nem kellett volna, egyrészt használtan is lehet venni olcsóbban, és jövőre úgyis jön egy újabb kiadás. Bár a régiek ettől függetlenül használhatók.

2022. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. jan. 4. 17:09
 3/5 anonim válasza:
100%
Én javaslom, hogy gondold át, hogy mindenképpen erre az Egyetemre szeretnél-e menni. Én ugyan már elvégeztem, de a legádázabb ellenségeimnek sem kívánom azt a lelki megrázkódtatást, amit ez az Intézmény okozott. A hideg kiráz, ha visszagondolok az ott töltött állandó gyomorgörccsel járó vizsgaidőszakokra, a záróvizsga időszakról nem is beszélve. Ha újra pályaválasztás előtt állnék, biztosan más mellett döntenék, a gimnáziumi és gyermekkori barátaim jogászok által tipikusan lenézett gazdasági szakokat megerőltetés nélkül elvégezve hasonló, vagy jobb fizetéssel rendelkeznek mint én, kevesebb felelősséggel és stresszel járó munkakört betöltve. A hétfőn tartott Római Jog I. vizsgán egyébként 80% felett volt a bukási arány. Természetesen nem áll szándékomban lebeszélni téged a jogi pályáról, ugyanakkor tényleg csak abban az esetben válaszd, amennyiben 102%-ig biztos vagy benne, hogy a jogászi lét tenne boldoggá. Javaslom a 2016. évi CXXX. törvénybe (Polgári Perrendtartás) való beleolvasást is, e törvényt ugyanis szinte teljes terjedelmében, egyéb törvényekkel kiegészítve, gyakorlatilag szó szerint kérik számon Polgári Perjog szigorlaton. Bocsi az offért.
2022. jan. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az új, 2017-es mintatantervben is szóbeli a római jog, viszont szigorlat már tényleg nincsen, csak két külön vizsga első es második félévben. Gondolom most a covid miatt írásbelire átrakott verzió miatt szerepel a honlapon ez.

Szóval alapvetően a tételek mentén zajlik a vizsga, azokból kérdeznek, apróbetűst meg eléggé ritkán, sokszor még az ötösért sem kritérium tudni.

Egyébként a félév során (szerencsésebb esetben) átveszitek szemináriumon az anyag jelentősebb részét és akkor kb tiszta lesz, hogy mit kérhetnek majd egy-egy tételből a vizsgán. Ebben segíthet mások által megírt jegyzet is akár, de a római jog tanulására a tankönyv is tökéletes, és a jegyzetekhez mindig érdemes kritikusan hozzáállni.

2022. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Ez az új tankönyv nem igazán jó, olyan mint egy elbaszott forráselemzés. A megértéshez nagyon sokat tesz hozzá egy jó szemináriumi tanár. Én rühelltem a római jogot, nagyon örülök, hogy soha a büdös életbe nem kell vele többet foglalkoznom...
2022. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!