Az ELTE-ÁJK-n miért nem oktatnak már Egyetemes állam és jogtörténetet?
Figyelt kérdés
Ezt a tárgyat első évben szokták oktatni jogász szakon. Néztem más egyetemek tantervét és ott oktatják első évben. Korábbi tantervek szerint régebben az ELTE-n is oktatták, pár éve azonban nem. Tudja valaki mi ennek az oka? Csak kíváncsiságból kérdezem.
Köszönöm előre is!
2022. nov. 18. 22:37
1/19 anonim válasza:
Szerintem örülj neki, totál felesleges tantárgy. Magyar alkotmánytörténettel vagy Magyar jogtörténettel kombinálva (egy félévben vannak általában) meg egyenesen halálos. Egyébként összehasonlító jogtörténet néven sem oktatják? Elképzelhető, hogy csak más a neve.
2/19 anonim válasza:
Megnéztem, jól írtam. 5. és 6. félévben van Összehasonlító jogtörténet I. és II.
3/19 anonim válasza:
Összehasonlító jogtörténetként tanítják már. Kicsit másabb a tematikája, mint a réginek. Jobb lett volna, ha megszüntetik, az igazi jogi tárgyakra nincs idő, amikre később szükség is lenne, de a jogtörténetből háromfélét is jó alaposan meg kell tanulni....
4/19 anonim válasza:
3. Egy jogász tanuljon jogtörténetet, nem is nehéz tárgyak ezek, tapasztalat!
5/19 anonim válasza:
A májt tényleg könnyű, az összehasonlító jogtörténet sem nehéz, a római jog azért megizzasztja az embereket, főleg az ezernyi latin kifejezés, amikor manapság a legtöbb hallgató az egyetemen találkozik először a latinnal. Persze, tanuljon mindenki, csak túlsúlyban vannak ahhoz képest, hogy sem a büntetőjogot, sem a polgári jogot nem sikerül normálisan átvenni még 5 év alatt sem, és egy csomó anyagot át kell ugrani, amiket aztán majd záróvizsgára tanulhat meg az ember önállóan, mert ott meg kikérdezik. Arról nem beszélve, hogy a szakvizsgának anyaga például a szabálysértési jog, ilyet meg nem is oktatnak, csak fakultációként, ha valaki fel tudja venni. Szóval nem azzal van a baj, hogy tanulni kell ezeket, hanem hogy túl nagy hangsúlyt kapnak, miközben háttérbe kerülnek a fontos és AKTUÁLIS ismeretek oktatása. Az összehasonlító jogtörténet elég lett volna szemináriumként, nem kellene vizsga, de még szigorlat is belőle. Valljuk be, egy ügyfél sem azt fogja kérdezni, hogy mit tudok elmondani a 18. századi francia közigazgatási rendszerről, de még jogásztalálkozón sem azt kérdezik meg, hogy mit gondolok a bonorum possessio unde vir et uxor praetori intézményéről.
6/19 anonim válasza:
5. Minden szakon vannak olyan tárgyak, amiket a hallgatók kiselejteznének, de miután a jogászokból Dunát lehetne rekeszteni, ezért nem gondolom, hogy olyan nagy feladat elvégezni a szakot. Tapasztalat!!.
7/19 anonim válasza:
#6 nem hiszed. Gondolom te még nem végezted el, úgyhogy ne mondj ítéletet. A legnehezebb szakok közé tartozik.
8/19 anonim válasza:
Ötös vagyok, hatosnak: Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, a kommentem arra irányult, hogy nincs idő fontos tárgyakra, és ezeket később az embernek magának kell pótolnia. Hogy jön ide, hogy mennyi jogász van a piacon és a szak nehézsége? Semmi logika nincs az érvelésedben, a kommentem nem erről szólt, és a kérdés sem erre irányult. A jog Magyarországon amúgy a legnehezebb szakok közé tartozik, de az egy dolog, hogy ki végzi el, az a nagyobb kérdés, hogy ki az, aki meg is tud élni belőle.
9/19 anonim válasza:
7. Mivel elvégeztem, van rálátásom. A pénzügyi jog és a polgári jog sokkal nehezebb volt.
10/19 anonim válasza:
Az se mindegy hol végezted el. Egy vidéki nyilván egyszerűvb mint az ELTE.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!