Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet puskázni az...

Hogyan lehet puskázni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta, hogy hülye az aki megtanul mindent az egyetemen... és én is belátom, hogy ez szinte már képetelenség, ezért puskázási tanácsokat szeretnék kérni, "komoly, a szakmában dolgozóktól". :)

köszi, előre is.


2010. szept. 24. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Elsősorban ki kell ismerni a tanárokat. Van olyan, akinél képtelenség puskázni, akárki próbálta, az összes puskát megtalálta, elszedte és a puskázókat megbuktatta. Ez mondjuk az utolsó vizsgán eléggé kellemetlen tud lenni.

De van, akinél csak simán berakod a könyvet a padba.


Hozzátenném, hogy én inkább a tanulásra szavazok, mindent meg lehet tanulni legalább kettesre.

2010. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Én eddig mindent meg tudtam csinálni kettesre, maximum 3. próbáálkozásra, pedig jogász vagyok, tehát az egyik legnehezebb a helyzetem.

Én nem merek puskázni, pedig jól jönne. De sajnos be vagyunk kamerázva. :(

Napi 2-3 órát egy egyetemista szerintem tud szánni tanulásra, az meg elég a ketteshez ha kicsit talpraesett és értelmes is vagy mellette.

2010. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nekem van olyan tanárom aki, ZH közben folyamatosan járkál, átnézi a padokat stb.

Olyan is akad aki elkezd olvasni, vagy csak egyszerűen elalszik (ez komoly).

Szerintem a legcélszerűbb, hogyha a hátsó sor egyikébe ülsz, lehetőleg ablak mellé (mert így nem vagy túlságosan szem előtt), előveszed a kis jegyzeteidet és elkezdesz gépelni. :)

Óvatosan csináld, sok sikert!:)

2010. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem csak a matek és mechanika képletekkel volt gondom az egyetemen. Nem voltam puskázós típus, minden megtanultam, de még így is voltak olyan képletek amiket nem voltam képes. Főleg amiatt, ahogy rengeteget kellett tudni egyszerre..


Az én megoldásom:


1, Vettem egy programozható számológépet, de nem olyan grafikus típusút, hanem olyat amin nem is látszik a turpisság..

Szépen beírtam a képleteket és a fontos szövegeket.

Minden tantárgynál, ahol lehet számológépet használni, lebukás nélküli puskázási lehetőséget jelentett nekem!! És nagyon sok minden belefért!



2, Ha olyan a zh. hogy azért be lehet csempészni lapokat, akkor én azt a pár sort v. képletet normál nagyságú betűkkel leírtam a lapra. Ez azért fontos, mert sokan úgy puskáznak, hogy teleírják a lapot miniatűr szöveggel, amin egyből látszik, hogy otthonról hozott puska.

De ha az én lapomat megnézik, akkor csak egy segéd lapot látnak, amin van egy-két képlet amit ott helyben írtam.. (szerintük)


Szóval egyetemen úgy kell tanulni, hogy csak pár mondatnyi puskára legyen szükség, az meg a fenti módszerekkel simán kivitelezhető.

Szóval az ember tudja az anyag 90%-át, így nem izgul, és azt a pár fontos dolgot amit nagyon kell tudni, azt meg ki lehet puskázni, szóval ezért sem kell izgulni...


Az a szívás amikor valaki semmit sem tanul, mert több oldalnyi puskát képtelenség biztonságos módszerrel bevinni. Akkor számolni kell a lebukással.

2010. szept. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenem van:


[link]


Soha nem jöttek rá, hogy teleírtam zh előtt a memóriát a képletekkel és definíciók szövegével!


A mai napig nagy használatot tesz! A múltkor az értékbecslős vizsgán írtam tele a hülye képletekkel! Nekem lett a végén a legjobb az írásbelim! Mindenki kérdezte hogy honnan tudtad azokat a képleteket??

2010. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg találóak, csak az a bajom, hogy pszichon nem igazán kell számológépet használni. :)
2010. szept. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!