Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelező érettségi...

Miért kötelező érettségi tantárgy a történelem?

Figyelt kérdés

Az iskolai tantárgyakból, mindössze 3-ról mondható el, hogy kötelező érettségi tantárgy, vagyis főtantárgy:


- magyar nyelv és irodalom

- matematika

- történelem


(Illetve az idegen nyelv, de annál nincs megszabva, hogy melyik legyen).


Hogyan lehet az, hogy a történelem ennyire fontos tantárgy? Mi adja a jelentőségét?


Miért nem például a biológia a kötelező a történelem helyett?


2022. júl. 24. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Ja, mert az irodalom aztán olyan rohadt fontos:D Nem minden ember ért egyet, ennyi.
2022. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valami alapján a szakértők meghatározták, hogy mik legyenek a főtantágyak. És érdekelne, hogy mi alapján.
2022. júl. 24. 12:06
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Ezt én se értem. Hiszen a minden napi életben soha nem is használom / nincs is szükségem az irodalomra és a történelemre. Akkor minek erőltetik?
2022. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Első: az magyar NYELV és irodalom. Ha itt beleolvasol néhány kérdésbe és válaszba, máris láthatod, milyen óriási szükség lenne arra, hogy a jelenleginél nagyobb hangsúlyt fektessenek az iskolák az anyanyelv ismeretére.

Kérdező, a történelem ismeretére pedig azért van szükség, hogy a jelen kor politikai és gazdasági eseményeit megértsd.

2022. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon egyszerű a válasz (bár ez az iskola által tanított tananyagokból nem derül ki). Igen volt egy időszak, amikor le akarták venni az érettségi tárgyak közül, de végül azért maradt bent mert van jelentkori történelem része, illetve szép lassan hozzátették az alapvető gazdasági/választási rendszerekhez kapcsolódó ismereteket. Míg a történelem egy viszonylag könnyű tárgy, ami mögött alapvető összefüggések húzódnak meg, amelyeket máshol nem tanulsz (hogyan működik az EU, milyen alapvető mechanizmusok irányítják a világot, hogyan alakult ez ki) bár ezekhez sajnos a tananyag mennyisége miatt soha nem jutnak el a diákok (az érettségire viszont rengeteg minden nem kell, ami benne van a könyvben). Meg hát persze a nemzettudat alapműveltség. A biológia középszinten már jóval többet kér mint a történelem, sőt van egy bio-kémia része is. Nem pusztán általános műveltség (külön számos más csatornán is eljut az emberekhez), a történelem viszont nem.

Bár abban egyetértek, hogy rosszul tanítják és így nincs haszna. A lexikális tudást gyakorlativá kéne tenni, mert a politika, ami irányítja a világot ebből építkezik (viszont ebből a tanulók sajnos Magyarországon semmit nem látnak).

2022. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Sose tanultam törit, nincsenek rá szavak, mennyire gyűlöltem, szóval én sem értem.

Ahogy azt se értem, miért nem csak annyit mondanak, érettségizz 5 tárgyból, aztán oszd be magadnak. Humán aggyal a matekot szinte biztos, hogy elcseszed, reál aggyal meg a törit...

2022. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
#4 Az sajnos nem az oktatás hibája, hogy sok a retardált. Én régen telibeszartam az egészet, mégis tudok normálisan írni:D
2022. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

5: viszonylag könnyű tárgy?

Már annak, aki meg tudja jegyezni. Én nagyon szenvedtem vele, sehogy sem maradt semmi a fejemben (már amíg tanultam. Aztán rájöttem, hogy pont ugyanannyi marad a fejemben, ha figyelek, jegyzetelek, tanulok, mint akkor, amikor egész órán alszom és otthon se tanulok)

Ezzel szemben a matek dogákat félidőben befejeztem, házit óra előtt írtam meg (nem másoltam!), egy idő után meg a tanár is azt mondta, felesleges házit írnom, úgyis tudja, hogy értem. Szóval, melyik a viszonylag könnyű tárgy?

2022. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
5# vagyok: Egyébként az irodalomnak is lenne értelme, csak elb*sszák a sok költő marhasággal. Szövegértést kéne mérni, szövegalkotást, de nem irodalomspecifikus szövegekkel (vagy ha már ennyire fontos, akkor ne ennyivel). Egyébként a nyelvtannak van létjogosultsága (vagyis lenne ha azt is úgy tanítanák, ahogy kéne). Mindennap írsz helyesírás, szövegeket alkotsz, a kommunikáció témaköre, az önéletrajzok, motivációs levelek (ennek lenne igazán értelme). Csak ezt meg a tanárok nem veszik komolyan. A nyelvtan pl: rávilágíthat a szövegben ellentmondásokra, ami egy szerződés esetén (észrevéve, vagy annak értelmezésében) óriási segítség lenne (csak sajnos erre nem helyeznek hangsúlyt). A befolyásolási technikák mind, mind nyelvtan részét képezik mind szóban, mind írásban. Az érvelés, a vita, a tárgyalási technikák, csak sajnos ezt se tanítják, és egyetemen kerül csak elő.
2022. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8# rosszul tanították akkor. Gondolom évszámspecifikus összefüggéstelen marhaságot kaptál történelemből és magoltál. Ha nem az lenne a célja a magyar oktatásnak, hogy tudjuk fejből az ókori görög archónokat, hanem mondjuk a demokráciák, kapitalizmus valódi mozgatórugóit vizsgálnánk, forrásokkal alátámasztva látnátok mögötte a logikát (sajnos ez is egyetem). Az iskolába azt veszem észre képtelenek elszakadni attól, ami a tankönyvben van és az is nagy hiba. A történelem nem fekete-fehér.
2022. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!