Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE vagy Corvinus? (gazdálkod...

ELTE vagy Corvinus? (gazdálkodási és menedzsment/kereskedelem és marketing)

Figyelt kérdés
Jövő tanévben (2022/23) fogok jelentkezni egyetemre, aztán a mestert külföldön szeretném elvégezni. Melyik egyetemnek van nagyobb neve külföldön, honnan lehetséges a legkönnyebben kijutni? Hazai viszonyok közt melyik a nehezebb?

2022. jún. 22. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%

Egyértelmű: BCE


Az ELTE még elég kezdő a gazdasági képzésben. Eléggé kaotikus ott a képzés és még nevet sem igazán szerzett magának az egyetem e tekintetben. A BCE sem tökél, de ha csak ez a két lehetőség áll fenn, akkor egyértelmű a választás.

2022. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

"Melyik egyetemnek van nagyobb neve külföldön"


Egyiknek sem. A világranglistán az ELTE a 601-800. helyen van [ez már low rankingnek számít nyugaton], a Corvinus a malagai népfőiskolával küzd a bent maradásért az 1201+ helyen... szerinted melyik a nevesebb egyetem?


ELTE: [link]

Corvinus: [link]


"honnan lehetséges a legkönnyebben kijutni?"


Bárhonnan ki tudsz könnyedén jutni. Erasmussal kimész egy jobb nyugati egyetemre, utána meg pl. Hollandiába mesterszakra (szinte ingyen van, nagyon olcsó). Probléma megoldva.


"Hazai viszonyok közt melyik a nehezebb?"


A hírek szerint az ELTE-n szivatnak kicsit. Valójában mindkét gazdasági szak a könnyebb szakok közé számít (olyannyira, hogy játszva elvégezhetnél még velük párhozamosan +1 teljes értékű szakot), nem kell tőlük megijedni.


Az ELTE nem kezdő a gazdasági képzésben. A BME gazdasági kara ment át szinte egészében az ELTE-re, ez alkotja a tanári kar gerincét.


A Corvinusnak egy kicsikét jobb neve van ITTHON, de már ebben sem vagyok biztos. Teljesen nyugodtan lehet menni a jobb egyetemekre (Corvinus - ELTE - BME - BGE - PTE stb.), jó karriert lehet mindegyikkel csinálni.


Ha teheted, inkább menj matekosabb szakra (GPME = Gazdaság- és Pénzügymatematikai Elemző, vagy Alkalmazott Közgazdaságtan). De legalább menj kereskedelem és marketing szakra, figyelj nagyon statisztika órákon és menj tovább ELTE Survey statisztika mesterszakra. A matekos szakoké a jövő, ők dominálják a jövő gazdaságát.

2022. jún. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon vannak csak ráálva erre a "tanulj minél matekosabb dolgot", persze, mert minden operatív kódoló meg elemző melót ide outsourcingolnak ki az olcsó munkaerő miatt.

Mondjuk egy magyar vezszerv kanyarban sincs egy külföldi MBA képzéshez képest, szóval nem is csodálom, hogy nem befektetési bankok sorakoznak a váci úton, hanem ssc-k.

Egyébként egy külföldi bank vagy tanácsadó a top iskolákon keresztül veszi fel az embereket, szóval járhatsz te a Yale történelem szakára is. Mivel tudják, hogy a világ legokosabb emberei közé tartozol, ezért maximum egy hónap alatt megtanulsz inputokat bedobálni egy értékelő modellbe.

Persze a kvantok mindenhol jól keresnek a világon, de nagyon sarkított az a világnézet, hogy csak matekkal meg infóval boldogulsz, és csak a mi nyomorúságos körülményeinkből és lehetőségeinkből indulunk ki. Ez egy teljesen más világ még mindig a nyugathoz képest, és nem csak az oktatás színvonalát illetően, itt még mindig remegő hangon mondja a nettó 300 ezer feletti bérigényét egy pályakezdő, és csak egy kis maréknyi cég az, ami talán hasonló színvonalat tud megteremteni itt is.

Én ha újrakezdeném, biztos sehol máshol nem akarnám csinálni a Bsc-t, csak külföldön. Még Dél-Európa is mérföldekkel előttünk van színvonalban, pl. Bocconi, UC3M, Pompeu Fabra, Bologna, ezek az egyetemek után simán mehetsz a londoni city-be is akár, Corvinussal max. egy jó nagyot röhögnének rajtad. De osztrákok, németek, kb. mindenki jobb választás nyugatabbra, szlovénokat meg 1-2 miniállamot kivéve, akinek nincs normális egyeteme. Egy Russell Group egyetemmel meg megnyílik a világ előtted, dolgozhatsz egy évet Singapore-ban, Hong-Kongban, ha megunod átköltözhetsz mondjuk Nebraska-ba, és ennél nagyobb szabadságot nem nagyon tudok elképzelni a világon, nem egy ilyen linkedin profilt láttam. Egy magyar diploma pedig mint kb. egy lábhoz láncolt vasgolyóként itt tart téged, hogy kontrollerként, 15 éves módszertanokkal dolgozzál.

2022. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha mindenképp itt akarod az alapszakot csinálni, de külföldön dolgozni, akkor nem közgazdaságtant választanám elsőkörben, hanem az ELTE valamelyik természettudományi vagy infó képzését, amelyiknek értelmezhető helyezése van a külföldiek nézőpontjából is. ELTE matek most pl. 251-300. helyen van a szakos ranglistákon. Minél többet kell kihozni a képzésből (TDK, minél magasabb GPA), és akkor felvesznek egy külföldi elit egyetem MSc, akár PhD képzésére is. Sok indiai is így dolgozik Amerikában(csak nyilván amit írtam az indiai egyetemekre vonatkozóan).
2022. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

3. "Magyarországon vannak csak ráálva erre a 'tanulj minél matekosabb dolgot'"


Pont, hogy nem. Csak azok tolják itthon is ezt, akik tisztában vannak a nyugati trendekkel / benne mozognak egy multi fő vérkeringésében. A többség még a gazdálkodás és menedzsmentnél van leragadva.


"Mondjuk egy magyar vezszerv kanyarban sincs egy külföldi MBA képzéshez képest"


Ez igaz, de már nyugaton sem az MBA a menő. Oda jutottunk, hogy felesleges MBA-re járni teljesen.


"nem is csodálom, hogy nem befektetési bankok sorakoznak a váci úton, hanem ssc-k."


Valóban nem a Váci úton sorakoznak, hanem

Morgan Stanley: Lechner Ödön út

JP Morgan: Jakobinusok tere

Citi: Ooops... pont a Váci úton van. :P


"nagyon sarkított az a világnézet, hogy csak matekkal meg infóval boldogulsz, és csak a mi nyomorúságos körülményeinkből és lehetőségeinkből indulunk ki"


A nyugati helyzet teljesen mást mutat. Az adattudomány a menő. Programozni tanulnak a menedzserek is, minden adatvezérelt. A hagyományos "júeszéj embíéj" kora lejárt, még csinálgatják az emberek, de kb. mintha HR szakra járnál. A modern menedzserek data science-t, matekot, mesterséges inteligenciát tanulnak.

2022. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

A Morgan Stanley meg a Citi nem a befektetési banki meg az asset management üzletágát hozta ide, hanem az operatív feladatokat. Csak fusd át az állásokat, szerinted mit csinál egy Trading Fee Controller? :D Nem itt dől el a több milliárdos tranzakciók sorsa.

Persze menő az MBA-t szídni, mióta Elon Musk powerpoint huszároknak nevezte az ott végzetteket, de még mindig 150-200 ezer dollár a KEZDŐfizetése egy top MBA-ről kikerült embernek.

2022. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Ezt a JP Morgant meg benézted szerintem.
2022. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Pedig a citi egy szolgáltató központ, nem tudom miért értékeltétek le az előző kommentet.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nyugaton tanulhatsz azt, amit szeretnél, és boldogulni fogsz, csak ne gagyi egyetemre menj. Ez ilyen kelet-európai sajátosság, hogy mindenkit gépészmérnöknek akarnak küldeni.

2022. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

6. "A Morgan Stanley meg a Citi nem a befektetési banki meg az asset management üzletágát hozta ide, hanem az operatív feladatokat."


Ehhez nem tudok hozzászólni, mivel egyik cég helyi tevékenységébe se látok bele, de nagyüzemben vesznek fel itthon quantokat Python, Machine Learning, C++ tudással, gondolom nem számlázásra... vagy ők a call centerbe kellenek?


Pl. [link]


"Ezt a JP Morgant meg benézted szerintem."


Ezt hogy érted?


"Persze menő az MBA-t szídni, mióta Elon Musk powerpoint huszároknak nevezte az ott végzetteket"


Nem menő az MBA-t szídni sem, de az MBA értéke folyamatosan olvadt el a 2010-es évet követően, és mostanra a kvantitatív skillek lettek sokkal fontosabbak. Ennek több oka is van. A cégek "laposodnak", nincs szükség annyi klasszikus vezetőre. Az agile struktúrákban előtérbe kerültek a funkcionális szakemberek, akiknek a szakmai tudásuk van előtérben. Az általános "business administration" (gazdálkodás és menedzsment, vezetés szervezés, vagy magasabb szinten MBA) univerzalisták küszködnek, sokszor szakmailag se tudnak hozzászólni, nem jók adatelemzésben, lenyomják őket a kvantitatív agyak. Ránézel a fiatal menedzserek profiljára: data scientistek, quantok, szoftvermérnökök, és egyre több ilyen van. A business administration-ös univerzalisták levegőért kapkodnak. A hagyományos "júeszéj embíéj" régimódi, átlagos papír, nem hat meg senkit.

2022. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

8. Nem is rossz állások egy "szolgáltató központtól": [link]


Itt van pár másik "call center" típusú hirdetés a Morgan Stanley-től:

[link]

2022. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!